Środa
12.09.2018
nr 255 (4791 )
ISSN 1734-6827

Wiedza i edukacjaTemat: ZGONOŚĆ UCHWAŁ  (NOWY TEMAT)

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 07:17
Wojskowe Koło Łowieckie "Sokół" posiada uchwałę Walnego Zgromadzenia w której określa sposób zagospodarowania tuszy na użytek własny (w załączniku).

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 07:21
Ostatnimi czasy zarząd koła "doprecyzował" (załącznik) tą uchwałę skutkująca min. posiadaniem sprzętu fotografującego i określił sposób dokumentowania pozyskanej zwierzyny. Nie wszyscy polujący posługują się telefonami z możliwością wykonywania zdjęć. Czy zarząd koła może "poprawiać" uchwały Walnego Zgromadzenia? Jeśli tak to jak dalece te uchwały mogą obciążać myśliwego?

Autor: Manlicher 308w  godzina: 08:16
Wojskowe Koła Łowieckie w PZŁ to największe patologie,wałki i przekręty. Wszystkie powinny być natychmiast zlikwidowane.

Autor: trucizna  godzina: 08:44
Co cię Stachu dziwi w tej uchwale ? Ważenie w obecności innego członka koła ? U nas jest tak samo . Jedziesz do strażnika, ważysz w jego obecności i bierzesz . Dla mnie nic nadzwyczajnego Ja wiem Stachu, że najlepiej jest brać wszystkie dziki na UW po 15 kg

Autor: Jacek Balcerzak  godzina: 08:51
Całe brzmienie ‘’wydźwięk ‘‘ tej uchwały raczej przypomina’’ rozkaz dzienny ‘’ pisany na użytek uporządkowania życia w kompani piechoty. Co by ‘’zające’’ wiedziały jak konsumować marchewkę? Zapewne jest to pokłosie specyfiki funkcjonowania wojskowych kół łowieckich gdzie sam zarząd to ‘’dekle, ‘‘ które jeszcze nie zdążyły wygramolić się z czołgu. Nie chce mi się pastwić prawie nad każdym punktem i niedorzecznościami w tej uchwale.Bo albo powielają ‘’oczywistą oczywistość ‘’zapisaną w naszych łowieckich ''doku mętach'' normatywnych albo tworzą nowe prawo. Ale co do tego sztucera położonego na upolowanym dziku i foto. Osobiście uważam, że pomysł jest bardzo dobry – gdyż wedle wątpliwości Pana Pawluka, co do telefonów. Wyklucza on możliwość polowania przez ‘’ stary beton łowiecki’’. Który używa tylko telefonów - gdzie wielkość przycisków na aparacie jest wykładnią jego wystarczającej użytkowości? Nie demonizowałbym jednak tej ‘’noweli ‘‘ wymyślonej przez zarząd - do już istniejącej uchwały. Pod warunkiem, że zamiast sztucera obok dzika kładzie się – myśliwy, który go upolował. Robią sobie słit focia - selfie, na którym osoba strzelająca i dzik przybiera słodki wyraz twarzy / ryja. Taka forma dokumentowania daje możliwość bardziej wiarygodnego porównania - wielkość tusz - obok siebie zalęgających. Dbajmy jednocześnie o wrażenia estetyczne takiej dokumentacji. Przecież uśmiech na foto - to wyraz zadowolenia z takich decyzji zarządu. No i brawo Panie Manlicher 308w Pan jak już coś walnie to ręce same składają się do oklasków . Ja też jestem fanem Krzysztofa Kononowicza . ==================== (dziennik.lowiecki.pl)

Autor: Manlicher 308w  godzina: 08:51
trucizna Mnie nic nie dziwi bo też to znam! U nas jest tak podczas ważenia; Członkowie z opozycji do zarządu zawsze waga taka jak wskazuje czyli 60/80/100kg Członkowie za zarządem waga o połowę mniejsza czyli 30/40/50kg Członkowie zarządu i KR wszystkie dziki między 15/35kg I wszystko jest zgodnie z prawem.

Autor: trucizna  godzina: 09:02
Manlicher Piszesz o nadzwyczajnym dziadostwie, które mnie się w głowie nie mieści

Autor: Manlicher 308w  godzina: 09:07
Mnie też ,ale taka jest rzeczywistość.

Autor: broni  godzina: 09:10
Moje Kolo jest bylym WKŁ, jak strzelam dzika, to go waze, dzwonie do lowczego(najpozniej rano) i On ma do wyboru zaakceptowac informacje, lub przyjechac(10-15min jazdy) i sprawdzic, lub podeslac kogos, bo nie bede sztywnego dzika pakowal do auta i go gdzies po miescie wozil. Pzdr.DB

Autor: Jacek Balcerzak  godzina: 09:10
Post usunięty administracyjnie. Przyczyna: post o negatywnym wydźwięku personalnym wobec innego uczestnika forum.

Autor: trucizna  godzina: 09:14
Dlatego zawsze powtarzałem, aby przed przyjęciem kogokolwiek do Koła zastanowić się 100 razy

Autor: Manlicher 308w  godzina: 09:14
JB Manlicher ma odwagę pisać szczerą prawdę o PZŁ A Ty przesiąknięty tymi fekaliami już nie czujesz smrodu i wszystko pachnie Ci tak samo. Jak sędzia kradnie - To był roztargniony. Jak zwykły obywatel ukradnie bochenek chleba, to idzie siedzieć.

Autor: Jacek Balcerzak  godzina: 09:30
Post usunięty administracyjnie. Przyczyna: post bez związku z niniejszym tematem, a nie dający się przenieść do Hyde Park.

Autor: Manlicher 308w  godzina: 09:44
Post usunięty administracyjnie. Przyczyna: post bez związku z niniejszym tematem, a nie dający się przenieść do Hyde Park.

Autor: broni  godzina: 10:10
Wojskowe Kola Lowieckie istnialy kiedys, dzisiaj z wojskowych kol pozostaly nazwy, jezeli ktos potrzebuje to moze sobie ulzyc i zwyzywac mnie od "trepow", "zlewow" itp. albo pisac; cytuje; "gdzie sam zarząd to ‘’dekle, ‘‘ które jeszcze nie zdążyły wygramolić się z czołgu." koniec cytatu. (bylem prezesem WKL) Lowiectwo jest zajeciem paramilitarnym, a ze wzgledu na specyfike zawodu kiedys uznano, ze takie kola sa potrzebne, teraz w dobie konfetii i calych armii kapelanow zadne zajecia paramilitarne oprocz modlitw i apeli poleglych nie sa potrzebne. Wracajac do wazenia dzikow to podciagam dzika na bloczku z wielokrazkow i zakladam wage, potem opuszczam i odczytuje,znowu podciagam i zdejmuje wage, patrz zdjecie. Pzdr.DB

Autor: NowaEra  godzina: 10:50
trucizna Obawiam się, że znowu źle zrozumiałeś. Nie chodzi o to co złego jest w tej uchwale, ale o to, czy i w jakim zakresie wolno taką uchwałę poprawiać ZK.

Autor: broni  godzina: 11:00
Eeee, czy warto to analizowac, przeciez ZK to tez ludzie i musza sobie "powladzowac" a czy nalezy sie tym przejmowac? to juz inna sprawa. Pzdr.DB

Autor: NowaEra  godzina: 11:06
Stanisław Pawluk To co zamieściłeś to tylko próbka tego co dzieje się w kołach odnośnie poprawiania uchwał WZ przez ZK. Przykłady z życia wzięte: -łowczy nie daje odstrzału na jelenia byka bo twierdzi, że w ubiegłym roku nie strzeliłem łani. Oczywiście w uchwale słowa nie ma o tym, że trzeba strzelić łanie!! - ZK nie chce udostępnić stanicy myśliwskiej bo ostatnio gość 3 dni po terminie zapłacił. Oczywiście w uchwale słowa o tym nie ma!!! -Przesyłanie do łowczego MMS zdjęć zwierzyny trofealnej. Oczywiście w uchwale słowa o tym nie ma!!! Mógłbym tak wymieniać i wymieniać tylko po co? A odpowiadając na Twoje pytanie to ZK nie ma nic do uchwał WZ. Nie mają prawa tego poprawiać ani interpretować po swojemu.

Autor: WIARUS  godzina: 11:11
To ja trochę z innej beczki i bardziej filozoficznie, korzystając z fragmentu "Reduty Ordona" naszego wieszcza narodowego:
    "Tam i ci, co się bronili, i ci, co się wdarli. Pierwszy raz pokój szczery i wieczny zawarli"
Czas się szykować Panowie!

Autor: Manlicher 308w  godzina: 11:28
U mnie w tej chwili. ZK zdecydował, że łanie i cielaki będziemy strzelać dopiero od 1 października a co nie mogą??? Kto im podskoczy?

Autor: trucizna  godzina: 13:40
Nowa Era Ja odniosłem się jasno do tego co zawarte było w pierwszym poście Bo tam jak wół stało o zagospodarowaniu tuszy . Ja o zupie, a Ty o d...pie

Autor: Pomorski Łowca  godzina: 14:21
W samej uchwale WZ mnie bardziej razi jedno - dlaczego to ZK ma decydować o tym, czy myśliwy bierze tuszę na użytek własny czy nie ? Jeżeli finansowo wychodzi na jedno to nie mam pojęcia czemu decyzję o braniu tuszy oddawać zarządowi ! W kole do którego należę uchwała WZ mówi, że myśliwy może dowolnie dysponować tuszą. Za wyjątkiem jednostkowych przypadków kiedy koło potrzebuje tuszy na imprezę. Ale o tym, że przykładowo pierwszy strzelony dzik idzie na potrzeby koła, wszyscy wiedzą przed polowaniem.

Autor: lucznik7x64  godzina: 15:45
NowaEra Na takiego łowczego napisz, pismo do rzecznika dyscyplinarnego, o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego tj.o przewinienie łowieckie przewidziane w§36 pkt. 2 §40 pkt. 5 , § 53 pkt. 10 Statutu Polskiego Związku Łowieckiego oraz §22 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 23.03.2005r w sprawie szczegółowych warunków wykonywania polowania i znakowania tusz.

Autor: labul  godzina: 22:41
Pomorski ... -pomroczność -zwierzyna w stanie wolny , i tak dalej