Czwartek
18.10.2018
nr 291 (4827 )
ISSN 1734-6827

Wiedza i edukacja



Temat: Art. 35c ust. 3 ustawy Prawo łowieckie

Autor: labul  godzina: 08:01
Nikt nie ma ochoty na ten temat pisać , a szkoda. Nie mając wykształcenia prawniczego mam nadzieję nadzieję ,że nie strzelę gafy. Sądzę, że „Art. 35c. 1. Karami dyscyplinarnymi są kary zasadnicze i kara dodatkowa. ……. 3. Karą dodatkową jest zakaz pełnienia funkcji w organach Polskiego Związku Łowieckiego i koła łowieckiego na okres do 5 lat”. Jest to celowe i zamierzone. Pkt.3 tworzy tzw. furtkę , aby ominąć Art. 33c. 1. W skład organów Polskiego Związku Łowieckiego, a także w skład zarządu koła łowieckiego lub komisji rewizyjnej może wchodzić wyłącznie osoba: ... 2) która nie była skazana prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub przestępstwo skarbowe lub nie była ukarana w postępowaniu dyscyplinarnym; i pokrętnie wytłumaczyć , dlaczego osoby skompromitowane nie zostały odwołane z pełnienia funkcji-nie dostali kary dodatkowej. Dzięki za podpowiedź, zwrócę się z zapytaniem do ZO na ten temat. Mam ten przypadek w kole, że łowczy był ukarany w postępowaniu dyscyplinarnym karą nagany i dalej pełni niechlubnie swoją funkcję. Wcześniej członek KR ,też nagana. Proszę zwrócić uwagę , że w postępowaniu przed SŁ nie jesteśmy stroną, SŁ nie jest zobowiązany informować osoby poszkodowane o wymierzonej karze sprawcy, tzn. tajne przez poufne. Sprowadza się to do tego, że członkowie kół mogą nie wiedzieć o nałożonych karach dyscyplinarnych. Mam nadzieję, że ZO po likwidacji ORŁ będą działać sprawniej i przejrzyściej bez nacisku „działaczy” z ORŁ.

Autor: Artur Jesionowicz  godzina: 13:02
Regulamin Sądów Łowieckich i Rzeczników Dyscyplinarnych w Polskim Związku Łowieckim: „§ 13 1. Odpis postanowienia o wszczęciu dochodzenia dyscyplinarnego rzecznik dyscyplinarny doręcza: 1) obwinionemu; 2) zarządowi macierzystego koła łowieckiego obwinionego, bądź w przypadku członków niestowarzyszonych z kołem łowieckim, właściwemu zarządowi okręgowemu do których zwraca się jednocześnie o wydanie o obwinionym opinii; 3) zarządom niemacierzystych kół obwinionego, do których także zwraca się o wydanie opinii o obwinionym; 4) właściwemu zarządowi okręgowemu Zrzeszenia, 2. O wszczęciu dochodzenia dyscyplinarnego rzecznik dyscyplinarny pisemnie informuje zawiadamiającego o przewinieniu”. „§ 68 1. Prawomocne orzeczenia kończące postępowanie i postanowienia o zawieszeniu w prawach członka Zrzeszenia, wydane w trybie § 48 niniejszego regulaminu, przesyła do wykonania sąd pierwszej instancji, powiadamiając o tym właściwego okręgowego rzecznika dyscyplinarnego. 2. Odpisy orzeczeń, o których mowa w ust. 1 przesyła się do wykonania zarządowi okręgowemu Zrzeszenia, w którym zarejestrowany jest ukarany bądź obwiniony oraz zarządom kół łowieckich, do których osoba ta należy”.

Autor: labul  godzina: 21:01
Tak więc regulamin SŁ sprowadza się do tego, że : "SŁ nie jest zobowiązany informować osoby poszkodowane o wymierzonej karze sprawcy, tzn. tajne przez poufne."

Autor: Artur Jesionowicz  godzina: 23:00
A kto to jest "osoba poszkodowana"? Mogę prosić o trzy przykłady?