Czwartek
24.01.2019
nr 024 (4925 )
ISSN 1734-6827

Wiedza i edukacjaTemat: Taka sobie sprawa  (NOWY TEMAT)

Autor: WIARUS  godzina: 18:10
Nie u nas ale może warto o tym wiedzieć i co nieco podyskutować ;-)))
    Sztucer dla leśnika Niemiecki leśnik złożył podanie o licencję na broń i kompensator wystrzału, czyli tłumik. Jako uzasadnienie podał, że w ramach swoich obowiąz­ków zobowiązany jest do polowa­nia. W wyniku wcześniej przebytego i potwierdzonego klinicznie urazu powinien unikać dalszych szkód spo­wodowanych hałasem. Dlatego zalece­niem lekarza było stosowanie tłumika w broni. Urzędnicy oczywiście odrzucili wniosek, stwierdzając, że udzielenie licencji na zakup tłumika wydaje się tylko w wyjątkowych przypadkach, a huk wystrzału może zostać wystar­czająco zredukowany za pomocą elek­tronicznej ochrony słuchu. Leśnik nie dał za wygraną i wniósł skargę do sądu administracyjnego. Powołał się na fakt, że tłumiki są swobodnie dostępne dla myśli­wych we Francji, w Anglii, Szkocji i wszystkich krajach skandynawskich. Dodatkowo powołał się na przepisy BHP. Sąd administracyjny przy­znał rację leśniczemu i zobowiązał organ pozwany do wydania żądanego pozwolenia na broń. Werdykt otworzył w Niemczech dyskusję o tym, czy tylko leśnicy i zawodowi myśliwi mają prawo chronić swoje zdrowie. Bo przecież wszyscy myśliwi zobowiązani są przez prawo do wykonania planu odstrzału!


Autor: 28rafal  godzina: 18:25
WIARUS ,,,jestem Ci wdzięczny za ten post. Może dotrze do kilku bystrych, dlaczego nie będę skamlał o tłumik pokazując urzędasowi bolące uszko. Data: 23-01-19 21:42 Wersja do wydruku rales ,,,żeby było jasne! Nie jestem wrogiem: tłumików,kusz,łuków, czarnego prochu. Ale nie względy "zdrowotne" mają mi pozwalać na ich używanie. Nie czuję się podczłowiekiem i chcę jak inni wolni ludzie korzystać bez tłumaczenia z tego co oferuje rynek.

Autor: MAK  godzina: 22:14
Do wyboru, do koloru. Bez sądu i do syta. (egun.de/market/list_items.php?mode=qry&plusdescr=off&wheremode=and&query=schalld%E4&quick=1) Odpowiedni stempel, odpowiedniego organu państwa po wykonaniu gwintu pod tłumik. Za stempel też chcą szmalec.