Niedziela
10.02.2019
nr 041 (4942 )
ISSN 1734-6827

Wiedza i edukacjaTemat: Podobienstwa modelu PZL do wzoru ZSRR

Autor: Marek Biały  godzina: 09:05
Post usunięty administracyjnie. Przyczyna: post bez związku z niniejszym tematem, a nie dający się przenieść do Hyde Park.

Autor: Opechancanough  godzina: 17:26
Tak sobie mysle, ze za 5 lat to wy ludzi "zzagryziecie " za mowienie o ustawie bierutowskiej, a polujecie na jakich obwodach i tu pamiec wybiorcza, a to twor kolchozowy z prl, gdzie wlasciciel gruntu ma g...no do gadania, co na jego ziemi PZL robi, moze tylko smieszne konstrukcje prawne stosowac by to jakos ukrucic, a i tak w koncu w 4 litery dostanie.😀Uuuuura Towarisze Oxotniki! Uuuura!!!

Autor: Marek Biały  godzina: 17:31
No niestety myślenie nie jest wszystkich najsilniejszych stroną!

Autor: mam nick jak nikt  godzina: 17:48
@Marek Biały Czego Ty wymagasz? Im ruscy prezydenta wybierają, ale mają jedną podstawową i bardzo ważną przewagę nad nami. Są dumni i przekonani o własnej doskonałości. Największa różnica pomiędzy Amerykaninem a Europejczykiem jest taka, że amerykaniec nawet jak kupę zrobi to jest to dla niego powód do dumy, bo nie ma wątpliwości, że jest to kupa największa, najlepsza i najpiękniejsza. A dlaczego? Bo to jest na wskroś amerykańska kupa zrobiona przez prawdziwego amerykańskiego patriotę!!! Europejczyk natomiast spuszcza po sobie wodę zamiast być dumny. Czasem nawet wręcz mu wstyd, że może zapaszek się zrobił niemiły zamiast być DUMNY sam wpędza się w kompleksy. Tak, tak czas się wyzwolić i wstać kolan ;) A zatem bierzmy przykład z Amerykanina i bądźmy dumni!

Autor: Opechancanough  godzina: 17:56
To nie bedziecie sikac i s...c na chlopskich polach tylko w toaletach z konstrukcja amerykanska, co g...o do wody wpada i muszla czysta, a nie europejskich, co g...o brudzi muszle, bo poziom niski wody? Slusznie! Widzisz mnjn to i tu amerykanska konstrukcja lepsza. Spuszczasz wode, raczki myjesz i dezodorantu nie trzeba.Tylko higiena.

Autor: mam nick jak nikt  godzina: 18:02
Nasze toalety są najlepsze, najczystsze i stanowią niedościgły wzór dla całego świata. Amerykańskie wychodki muszą przejść jeszcze długą drogę aby dorównać naszym. TO kwestia cywilizacyjna. Ty jak widać dalej używasz prymitywnego, wulgarnego języka na oznaczenie czynności fizjologicznej to i wychodek może być niewyszukany. Rozumiemy to, jesteście jeszcze na wcześniejszym etapie rozwoju. Cieszy, że staracie się nadgonić. Kibicujemy Wam szczerze!

Autor: Marek Biały  godzina: 18:03
Nie wiem o co chodzi, ale paru amreykaniniów sprząta mój ogród i myje moje samochody. Pewnie poza obowiązkami walczą o amerykańskie prawa azbest-robotników by raz do roku kajota strzelić.

Autor: Opechancanough  godzina: 18:07
No tu mysliwi na cudzym polu sie nie wyprozniaja.To sporo kosztuje kasy.Wiedza, gdzie kupe zrobic, by czysto bylo! W PRL kazdy pole uwazal za swoje, wiec wyprozniano sie gdzie popadnie i w niektorych sferach tak zostalo.Ambona w polu i kup, papieru toaletowego oraz moczu mnoga.....gdy czlonkowie sa na oxotce... Towarisze Oxotniki! A mozna slawoje w obwodach pzla postawic, przed wojenna taka konstrukcja, co by najlepszemu modelowi sluzyla w kniei! Bez urazy, prosba taka prosta robotniczo -chlopska, by "elita" kupy na rolniczym polu i sraj tasmy nie zostawiala. Bo to nie politycznie, by takie mysliwe wsrod odchodow siedzieli na zasiadce na kabana.

Autor: Marek Biały  godzina: 18:12
Taaak… I nadal tym biedakom płacę jekieś 5 USD za godzinę i pija z zachwytu! Taniej tylko wschodnie nacje grabią liście.

Autor: mam nick jak nikt  godzina: 18:14
Możesz przedstawić mapkę tych wychodków w Twojej okolicy oraz ich zdjęcia? Nie wierzę aby amerykanie byli aż tak strasznie zacofani aby zaśmiecać środowisko bezsensownymi prymitywnymi wychodkami! Nie szargaj własnego kraju. to się nie godzi! Przykro mi że przenosisz rodzinne doświadczenia na swoją byłą Ojczyznę to również niegodne!

Autor: Opechancanough  godzina: 18:23
A i ze zrozumieniem ciezko, czlowiek wiejski by zrozumial, a " elita" nie slucha, ja tylko taka prosbe zlozyl na walne PZL NRL, by PZL toalety na chlopskich polach stosowal, bo jak dobra ambona mysliwska, to min w polu duzo, trudno gumiaka nie zafajdac.Prosba to tylko, nic zlego! A Pan Bialy bogaty goscju, to by zafunfowal PZL. takie generalskie slawojki wz.przedwojeny!

Autor: mam nick jak nikt  godzina: 18:32
A zapytałeś właścicieli ziemi czy sobie takich inicjatyw z Twojej strony życzą? W Polsce szanujemy drugiego człowieka i nie zmuszamy go do zaśmiecania sobie pola prymitywnymi wychodkami. Straszny widać zamordyzm w tej Ameryce panuje żeby coś takiego w ogóle człowiekowi do głowy przyszło. Ale my jesteśmy cierpliwi będziemy Ci tłumaczyć co to znaczy być cywilizowanym człowiekiem szanującym bliźniego swego.

Autor: Opechancanough  godzina: 18:36
To przenosne byc moga, kola sprzed transporowy maja, karawany rozne, co padline z ASF woza, moze warto tu pomyslec i taka slawojke ze zbiornikiem na polowania zabierac." Elita" majeta, co chwila duularami sie chwali, wiec moze sama w czynie spolecznym slawojki hobbystycznie stworzy -z logiem co ma wieniec byczy z krzyzem - dla polepszenia relacji z rolnikami i higieny powszechnej. Dla zgody! Bez urazy, to tylko prosba.

Autor: mam nick jak nikt  godzina: 18:46
Wiesz, w Europie nie jemy takich ilości jak w USA, bo cywilizowany człowiek wie, że to niezdrowe. Zatem i za potrzebą chodzimy rzadziej. Jeżeli tak bardzo martwi Cię rzekomy problem kup to proponuję Ci fuchę. Zaopatrz się w torebki i zbieraj kupy. Zapłacimy Ci od sztuki. Masz okazję się wzbogacić zamiast usiłować narzucić swoje prymitywne i łamiące podstawy wolności rozwiązania. TO jak? Kiedy mogę się Ciebie spodziewać pod amboną?

Autor: Opechancanough  godzina: 18:51
O Ty Diano czescio dobrze prawisz, my mamy takie torebki do odchodow duzych psow, to i za kilka centow wspomoc mozemy najlepszy model lowiecki.Technogie sprzedac.Pozdrawiam.Dobra mysl, prosze ja przedstawic wladzom PZL.

Autor: Opechancanough  godzina: 18:57
Sa nawet na St.Bernard.

Autor: Opechancanough  godzina: 19:01
Wlasciciele psow w UE zbieraja odchody psow, wiec mysl tu przednia podala Diana mnjn dla PZL. A koncowo to chce rzec, ze nie o takich podobienstwach modelu PZL do wzoru ZSRR chcialem tu wymieniac poglady!

Autor: F.N.S  godzina: 19:24
Post usunięty administracyjnie. Przyczyna: post o negatywnym wydźwięku personalnym wobec innego uczestnika forum.

Autor: mam nick jak nikt  godzina: 19:49
No widzisz wodzu masz lukratywną fuchę - przyjeżdżaj, bo konkurencji tutaj nie ma. Zrobiłam wstępne rozeznanie rynku i niestety potencjalni zbieracze stwierdzają, że myśliwi zdecydowanie za mało defekują aby to mogło się spiąć ekonomicznie. Jako przedstawiciel narodu ciągle na dorobku cywilizacyjnym może to być dla Ciebie unikalna szansa. Wchodzisz w to?

Autor: Opechancanough  godzina: 20:29
Mowilem produkt i technologia tak, reszta nie bo PZL bytowo niepewne, sama wiesz Diano reformy, gwarancyji nie ma. A tak na powaznie: zrobcie cos z tym wyproznianiem na polowaniach, moze jakies sprzatanie w woreczki w czynie spolecznym kol lowieckich PZL. To bije w mysliwych.Pozdr.DB.

Autor: mam nick jak nikt  godzina: 20:55
A co ma do tego PZŁ? Masz unikalną szansę poobcować z wyższą kulturą i to odrzucasz. Przykre. Taka zamknięta postawa to nie jest droga do cywilizacji. Powinieneś przemyśleć swoją postawę.

Autor: Opechancanough  godzina: 21:09
Ja prosty robotnik Pani, wyzszej takiej Waszej kultuty znac nie chce, jak ona nie wie, ze bez zgody wlasciciela ziemi , to siusiu w cywilizowanym Swiecie nie mozna zrobic , u kogos na polu.Co by bylo jakby lud masowy Polske zalal i kazdy w Waszych ogrodkach klocka z banderola by zostawial. Dziwu mnie tylko, ze mysliwe z historia od 1952 roku slawoiki generalskiej zrobic nie potrafia, a ambon wszelakiej masci i koloru u rolnika za plotem mnogo.Tak wiec ja za taka" Wyzsza " kultura slicznie dziekuje, wole american standard czysty z dobra spluczka.

Autor: Opechancanough  godzina: 21:15
Mysliwe w bierutowskiej ustawie i ja kontynujacyh maja prawo polowac, a nie sie wyprozniac i butelki, puszki na lonie przyrody zostawiac dla jasnosci JESZCZE.

Autor: mam nick jak nikt  godzina: 21:27
Zamieść zdjęcia oraz mapki rozmieszczenia tych cudów "american standard czysty z dobra spluczka" stawianych przez myśliwych na prywatnych gruntach, bo inaczej pomyślę, że sobie niesmaczne żarty stroisz! Licencję zapłacisz jakiemuś zamordyście DNR i myślisz, że już sobie wszystko opłaciłeś? Powiedz mi jak to technicznie wygląda. Polujesz na prywatnej ziemi i jak zachce Ci się siku to dzwonisz, jedziesz do właściciela czy składasz podanie? A może do termosu zbierasz? To taka tylko ciekawość - zawsze lubiłam oglądać programy np. Toniego Halika o życiu w totalnej dziczy.

Autor: Opechancanough  godzina: 21:38
Sa toalety przenosne z tworzywa regularnie wymieniane z plynem do zabijania smrodu przy parkingu. Sa czyste.Bo przeciez to normalne, ze czasami trzeba za potrzeba.Przed pojsciem na zasiadke, warto skorzystac.Obok kosze na garbage do segregacji smieci, co 24h wymieniany rano.Na ambone sa zas deski z wiadrem i workiem do tego kupic.Prywatnie mozna sobie kupic zestaw.Wazne by bylo czysto dla innych na emergency. Nie ma zwyczaju jak w Polsce, choc sie moze zdarzyc jak ktos obcy, ale mu mandat dadza i juz nastepnym razem bedzie myslal. U siebie jeden z drugim na polu klocka nie zostawi, doniesie do toalety.A u kogos to co, wyprozniac sie mozna? Nie pisze tu o duzych kompleksach, ale i tam jest higiena i toalety.Bo przeciez jak ktos pojdzie w wysokie gory, to inna rzecz.W Polsce takie toalety powinny zas byc w kazdym kole lowieckim i i ich obwodach.

Autor: mam nick jak nikt  godzina: 21:52
Ale ja się pytam o prywatne łowisko. Daj fotki albo pokaż jakie podanie składasz do "Pana" aby Ci się pozwolił załatwić U nas przed II wojną też takie "ambony" stawiali. Tylko u nas to się nazywało sławojka albo wychodek a nie ambona. W wysokich kulturach jednak rozdzielamy czynności fizjologiczne od pozostałych.

Autor: Opechancanough  godzina: 21:56
Nic nie zrozumialas Pani, widac kultura nas dzieli.Tu nie znajdziesz min obok ambony.A jak musisz, to kupa w specjalne hermetyczne wiadro i do garbecia. A nie obok ambony jak w Polsce.

Autor: mam nick jak nikt  godzina: 22:08
Dzieli nas ewidentnie. Najwyraźniej dzieli nas też czytanie tekstu ze zrozumieniem. Napisałeś wyraźnie, że bez ZGODY właściciela ziemi nie możesz zrobić siusiu więc wykazałam się maksymalną wyrozumiałością oraz uprzejmym zainteresowaniem w jaki sposób owa zgoda jest wyrażana. A Ty bełkoczesz coś o wiaderkach. No jak tak na cudzej ziemi do wiaderka? Bez licencji, bez zgody, bez pozwolenia? To skandal.

Autor: Opechancanough  godzina: 22:11
Na pismie dajacego zgode do polowania.Jak komus dajesz zgode to uwazasz, ze jest na tyle swiadomy by niezapaskudzil Tobie dzialki, a jak to zrobi, to posprzata.Sa cabiny, czasami plastikowe toalety, slawoiki. Nie ma g...a na wieszchu, moze zakopac.Ma byc czysto bez papieru toaletowego pod choinka.Tu ludzie maja inna mentalnosc.Zdarzaja sie ludzie tego nierozumiejacy, ale trzeba ich edukowac.Mysle, ze rolnicy powinny PZL tez edukowac w tej materii, a Polcja dawac mandaty, a rolnik wzywac kola lowieckie do odszkodowania za smieci i koszty sprzatania po czlonkach PZL.

Autor: mam nick jak nikt  godzina: 22:30
Oj coś kręcisz. Nic wcześniej o "klauzuli defekowania" w licencji nie wspominałeś. Najpierw było, że wychodki macie wszędzie, potem że się bez zgody nie wypróżniacie, potem, że do wiaderak, potem, że na ambonie, potem do torebki a teraz jeszcze zakopujecie. Na boga kiedy tu mieć czas na polowanie jak nic tylko na okrągło albo się wypróżniacie albo kolekcjonujecie te swoje dumne dzieła albo o zgodę na defekację prosicie. Mniej jeść to może nie będzie Was tak często gonić? Toć to rakiem jelita grubego grozi jak nic. PZŁ zajmuje się gospodarką łowiecką. Gospodarką odpadami oraz bezpieczeństwem sanitarnym w cywilizowanych krajach zajmują się inne służy. Naprawdę ta ameryka to jest jednak dziwna do wiadra robią i są z tego dumni O.O.

Autor: Opechancanough  godzina: 22:31
Nie bierz tego do Siebie, ale tego wymaga kultura polowania.Pozostawic po sobie czysta , nie zabrudzona nature dla innych pokolen. Kazdy mysliwy niech dba o czystosc, a nie liczy na innych.Szacunek do przyrody jest elementem polowania, strzal jest tylko chwila w tym, co okreslamy w swiecie cywilizowanym terminem polowania.

Autor: mam nick jak nikt  godzina: 22:37
Tak właśnie czynię. Nie stawiam sławojek wszędzie gdzie popadnie, nie załatwiam się do wiadra, żeby miesznkę nawozu i plastiku wywalać do śmieci jak dzikie ludy w USA. Swoją drogą ciekawe jaka to jest kategoria segregowanych odpadów? I nie obżeram się tak aby nie panować nad zwieraczem. Ble....

Autor: Opechancanough  godzina: 22:39
Dieta, sport, zdrowa zywnosc.Sprobuj. Slawojki stawiaj tam, gdzie potrzeba i dbaj o nie.Tylko tyle. A do garbage wyrzucasz nie wiadro z odchodami, a worek co podlega biodegradacji.Za rok juz zniknie. Jak skonczy sie zima pojedz do obwodu i zobaczysz co kryl sieg, to widac najlepiej wiosna.Popatrz w kolo ambony i pomysl!

Autor: mam nick jak nikt  godzina: 23:00
No, ale to nie ja mam problemu z defekowaniem gdzie popadnie tylko ty. Nie mam za czym się rozglądać bo w moje łowisko amerykanie się nie zapuszczają więc nie ma kto robić z ambony i jej okolic wychodka. Posiadamy komfortowe sanitariaty w domach i nie potrzebujemy jechać do łowiska aby załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne do wiadra jak amerykanie.

Autor: Opechancanough  godzina: 23:05
Nic nie zrozumialas.Obejrzyl swoje ambony w kole lowieckie na wiosne. Nie masz pojecia jak sie dba o przyrode.Mam nadzieje, ze rolnicy za sprzatanie pol i smieci po mysliwych z PZL beda was obciazac kosztami. A Wasze domki tematu nie rozwiazuja, zostawiacie odchody na cudzej wlasnosci i myslicie ze na tym polega prawidlowa gospodarka lowiecka.Szkoda pisac, jakbym do sciany gadal. Kupy zostawiacie i uwazacie, ze to OK.Prymitywne zachowania postawic klocka w lesie z banderola i polowac dalej, ot oxotniki😀.

Autor: mam nick jak nikt  godzina: 23:15
Oglądam regularnie i nie muszę do ambony dochodzić jak po polu minowym. Naprawdę otwórz umysł na nowości i cywilizację. Człowiek kulturalny potrafi na tyle narzucić sobie samodyscypliny, że nie musi prosić ani o zgodę na piśmie ani z wiaderkiem wszędzie chodzić a tym bardziej pod amboną paskudzić niczym ptaszek kiwi. To taki ptaszek co potrafi 2 km kupy dziennie zrobić.

Autor: Opechancanough  godzina: 23:18
Pogadaj z rolnikami jak teren po ambonie do naturalnej postaci przywracaja po PZL.Szkoda gadac model rodem z dzikich ostepow Syberii.Aby strzelic, reszta to niewazne.Gdybyscie mieli wlasne, to byscie szanowali, a tak kolchoz. Przykro cztac twoje posty.

Autor: mam nick jak nikt  godzina: 23:21
Nie muszę z nikim gadać. Sama mam oczy i czyste buty. Nie wiem kto Ci takich głupot o Polsce naopowiadał, ale tak to jest w dzikich krajach, że w byle co się wierzy.

Autor: nacomito  godzina: 23:28
mnjn. Czy Tobie jest aż tak strasznie żal naszego wodza, że biedak, w większości tematów gada sam ze sobą i dlatego poświęcasz mu tyle czasu? Czy też przeciwpołożnie -jaja sobie Waćpani z onego czynisz?! -:))))

Autor: mam nick jak nikt  godzina: 23:36
No żal mi się go zrobiło, bo tkwi w tym swoim zamkniętym świecie, sam ze sobą pisze, do wiadra robi... Musi nieszczęśliwy! Widzę, że to niewiele daje, ale człowiek się zawsze jednak łudzi, że jakoś pocieszy, trochę kaganka oświaty poniesie, oczy otworzy i odrobinkę światła w życie innego człowieka wniesie. Niestety wódz nie chce się otworzyć na świat, nie pragnie lepszego życia. Tylko o tym wychodku na zmianę z wiadrem na okrągło... Nic tu chyba nie pomoże a tak się starałam :(( w końcu to dział edukacyjny. Wiedzą się dzieliłam a tu jak grochem o wychodek.

Autor: Opechancanough  godzina: 23:37
Tak najwazniejsze, buty swoje miec czyste! Szkoda pisac, rece opadaja. Tak ta kultura wymaga likwidacji. Opsikane i zaminowane obwody i ambony na chlopskich polach, ale w domku toalete maja. Patrochy po polach, jezdza po polach , uprawach, strzelaja bez kulochwytu itd. itd.... ot model.

Autor: Opechancanough  godzina: 23:48
Gospodarowanie lowiskiem nie polega na polowaniu i wyproznianiu sie, trzeba dbac o przyrode i czystosc czlonkowie PZL. Do przemyslenia! A jak jest, to sami wiecie.Do lasu bez sraj tasmy zaden nie pojedzie.Uuuura!Darz Bor.

Autor: mam nick jak nikt  godzina: 23:50
"Tak ta kultura wymaga likwidacji." Nieładnie używać takiego języka nienawiści.Nie tacy chojracy nas chcieli likwidować. Stalinowi się nie udało, Hitlerowi się nie udało więc szanse, że uda się Amerykaninowi z wiaderkiem są zerowe, co nie zmienia faktu, że to bardzo nieładnie takie rzeczy pisać. Naprawdę. Weź wiaderko i daj upust swej nienawiści zamiast wyżywać się na kulturalnych ludziach za to, że buty czyste mają i korzystają z toalety zamiast wiadra.

Autor: Opechancanough  godzina: 23:57
Toaleta przenosna jest emergency. Po co gole 4 litery wystawiac na wiatr, jak mozna czyste lowisko zostawic i nie zmarznac.Wygodnie.Bez obawy, ze rolnik zobaczy, co nie powinien.Pomysl.To estetyczne, czyste rozwiazanie.Ekologiczne i bez zapachu pod ambona. Zobacz w sklepie Cabelas.Kobiety szczegolnie lubia ten produkt w oderwaniu od cywilizacji. To normalna rzecz, toaleta przenosna. I papieru, podpasek i innych w lesie smieci nie ma.Trzeba dbac o przyrode, jej wyglad. W komplecie sa tez mokre szmatki, aby raczki umyc lub czesci imtymne. To normalna rzecz!