Wtorek
12.02.2019
nr 043 (4944 )
ISSN 1734-6827

Wiedza i edukacjaTemat: Ilość dzików

Autor: Pomorski Łowca  godzina: 08:34
Faktycznie idą ciężkie czasy. Ale jak uda się strzelić dzika jakaż to będzie radość ! Z drugiej strony, jak wejdziemy do tej strefy WAMTA, wówczas chyba zupełnie przestanę polować na dziki. Bo co to za przyjemność ? Jak strzelisz dzika i poleci gdzieś w krzaki - co wtedy ? Jak go stamtąd wyciągnąć na foli ? Jeszcze do tego, będąc samemu dzik ponad 50 kg staje się poważnym problemem. Do tego rękawiczki, środki dezynfekujące, worki.... Dzika do chłodni i niech tam wisi przez tydzień. I zagospodarowanie we własnym zakresie. Pewnie nikt na przeroby tego nie zrobi. Ile takich dzików da się w rok zjeść ? Dwa może trzy. No cóż... za 5 może 10 lat wrócą dobre czasy !

Autor: wloochacz  godzina: 15:40
Ale Pomorski... Przecież u Was jest WAMTA. Na połowie obwodu 63 (południowo-wschodnia część Trójmiejskiego Parku Krajobrazowo to już jest WAMTA) i cały obwód 71 jest w tym obszarze.

Autor: PeBe  godzina: 23:12
Pomorski Łowco nie chce mi się sprawdzać Twoich obwodów zobacz sobie sam (dziennik.lowiecki.plhttps://bip.wetgiw.gov.pl/asf/mapa/) włącz tylko strefę WAMTA Jest tylko jeden mały szczegół z tą strefą, jak podaje pismo GLW, zaznaczyli strefę WAMTA w gminach, które w całości mieszczą się w pasie 100 km a wg rozporządzenia i projektu rozporządzenia na 2019r. ta strefa ma taką samą definicję: "Obszar WAMTA stanowi terytorium Rzeczpospolitej Polskiej obejmującą gminy, które: 1) w całości lub części ... 2) w całości lub części ..." Powodzonka Kolego

Autor: Opechancanough  godzina: 23:20
Dzikow nie ma?, ale jakby sprawdzic dochody ze sprzedazy tusz, to sie znajda.Na stan ok 120 tys. Mysliwych ,z czego faktycznie polujacych 1/3, to dzika az nadto.

Autor: Opechancanough  godzina: 23:32
Ponadto niech strzelenie dzika stanie sie emocjonalnym przezyciem dwa razy w roku, a nie rzeznia.Las jest piekny, czasami warto don pojechac, by oczy nscieszyc przyroda, a nie egzekucje polityczna czynic.