Środa
15.05.2019
nr 135 (5036 )
ISSN 1734-6827

Wiedza i edukacjaTemat: LUNETA NOKTO BĄDŹ TERMO

Autor: Lesław  godzina: 10:37
Posokowiec5 zbastuj człowieku. Strzelasz do dzika w lipcu, sierpniu i ? Jesteś przekonany na 10000000% że dzik, że sam i ? A potem prosiaki ganiają w wysokim ściernisku bo jakiś doopek będzie pisał coś o bezpieczeństwie, o nienapasieniu i innych tego typu bzdetach żeby tylko się dowartościować i pokazać co to nie on. Na takiej samej zasadzie po cholerę ci lornetka i luneta na broni ? Nienapasiony jesteś ? Za wszelką cenę musisz strzelić ? Dlaczego nie dajesz jej szansy przeżycia, dlaczego po zdaniu egzaminu kupiłeś sztucer z lunetą a nie polujesz tylko z dubeltówką i to z podchodu ? Jesteś bucem w kapeluszu z piórkiem ? Polując z dubeltówką z podchodu spełnisz wszystko to co napisałeś, jeśli polujesz ze sztucerem z lunetą to jesteś hipokrytą.

Autor: Flyjanek  godzina: 11:36
Kupiłem monokular Zess w czasach ,kiedy nosić go musiałem (?) pod kurtką .To też dzięki niemu właśnie wielu strzałów nie oddałem .Ale co się napatrzyłem ,to moje .strzelanie aby zabić max. Dużo? Po co? Wielu niestety koło traktuje jak PGR ,zwierzynę jak surowiec wtórny .zakazami tego nie zmienicie .dobry spzęt pozwala Na wiele,fakt.na wiele dobrego.np.masz więcej możliwości odebbrać życie temu co skądinąd kochasz ( A przynajmniej powinieneś ) .czy za karzdym razem to robisz i po co to Twój wybór ,twoja decyzja .jeżeli po strzale czujesz tylko radość ,bez nuty smutku ,to żeś ino killer pzdr.

Autor: posokowiec5  godzina: 12:16
Lesław pomyłka jeszcze mi się nie zdarzyła. Poluje ze sztucerem i luneta bo prawo na to nie zezwala a wręcz nakazuje. Każdy oddany strzał poprzedzony jest obserwacja często nawet kilkudniowa. Las to dla mnie nie mięsny. Nie podniecam się pozyskana zwierzyna i nie poluje po to żeby się chwalić i pokazać. Jak nie widzę to nie strzelam lub jadę do domu. Pasiaki? Jak chcesz mieć pewność to podejdź do dzika na odległość kilku metrów. Upewnisz się. Powtarzam jak nie widzisz to nie strzelaj i daj tej zwierzyniec chociaż spokój i szanse przy nowiu. Ja tego zrozumieć nie potrafię tym bardziej że zaslaniacie swoją pazernosc bezpieczeństwem. Wystarczy myśleć. Tego nic nie zastapi

Autor: Lesław  godzina: 12:41
posokowiec5 więc prawo pozwala na polowanie z nokto lub termowizją. Jeśli pozwala to w czym masz problem ? Jeśli i luneta i termo/noktowizja jest dozwolona to dlaczego na siłę chcesz być lepszy i dorabiasz do tego ideologię ? Chcesz być ok i w zgodzie z tym co piszesz ? To poluj z dubeltówką bez lunety i dopiero wtedy pisz jaki to ty jesteś etyczny. Flyjanek choć w wielu przypadkach nie zgadzam się z nim napisał najważniejszą rzecz "...To też dzięki niemu właśnie wielu strzałów nie oddałem .Ale co się napatrzyłem ,to moje..." i to jest clou całego tego cyrku i to powinno być posokowiec5 dla ciebie i tobie podobnych punktem wyjścia żeby zrozumieć po co to jest.

Autor: posokowiec5  godzina: 12:44
Mi podobnych? Nie jestem pazerny. To wszystko w temacie

Autor: J.Chudy123  godzina: 12:50
@posokowiec5 Nie równaj wszystkich do mięsiarstwa. Jesteś etycznym myśliwcem i super, ale nie próbuj pozbawiać innych możliwości korzystania z tej techniki, która potwierdza bezapelacyjnie większe bezpieczeństwo myśliwego i otaczającego go środowiska. Te urządzenia są wykorzystywane nie tylko w służbach mundurowych od lat, a celem ich stosowania jest zwiększenie zasięgu wykrycia, rozpoznania i identyfikacji, czyli coś tam polepszają naszym oczom. Mięsiarstwa nie wyplewisz. Też nie rozumiem takiego przypadku jaki był w moim kole, gdzie wielu chłopaków upominało się i innych przybywających do łowiska, że tam i tam chodzi piękna locha. Nie, ten gamoń pojechał tam mimo wszystko, a ona wyszła jak mówili jedna i sama. Maluchy zostawiła. Przylał jej i zawiózł na skup. 97kg matkę wyjął z łowiska mimo próśb innych z koła. Ale co zrobisz. Dziki wolno strzelać wszystkie cały rok. Nie pisz o pazerności. Masz kasę to sobie kup jak chcesz, ale nie próbuj pozbawiać możliwości innych skoro leżą te urządzonka na witrynach sklepowych. To jak je ktoś tam wykorzysta, to jego sprawa, aby nie robił szkody.

Autor: szlagoś  godzina: 15:07
Kolego Dextor Dlaczego piszesz, że nie wolno. Tu można (www.braclowiecka.pl/n/1/aktualnosci/5725/tu-mozna-polowac-z-termo-i-noktowizja) To blisko 1/3 kraju. na dole artykułu masz link do GIW. To aktualna mapa ASF. Z tego samego powodu można kupić. szlagos

Autor: marcineknun  godzina: 15:29
posokowiec5 I KTO TO MÓWI osoba co strzela do łani w wrześniu , trochę samokrytyki Panie etyku. DB

Autor: posokowiec5  godzina: 17:12
marcineknun i owszem strzelam bo wolę odstrzelic we wrześniu zeszłoroczna lanie niż strzelać do cielnej lani w styczniu. Użyj mózgu to pomaga. Ja poluje według zasad które wpoil mi kiedyś ktoś kto potrafi odpuścić strzał i poczekać na 100% pewności. Jak widzę nie dla każdego to takie oczywiste. Łowiectwo jest bliskie upadku i to jest wynik pazernosci i wyścigu o to kto więcej. Brak slow

Autor: Trebron  godzina: 19:52
Dobry sprzet termo i nokto kosztuje sporo pieniedzy, nie kazdego na to stac dlatego najwiekszymi oponentami sa wlasnie ci mniej majetni. Pitolenie o etyce i inne tego typu brednie mozna miedzy ksiazki wlozyc, to tylko zwykla zawisc, jezeli ktos ma tendencje do bandziorki to obojetnie czy posiada sprzet czy bez , bedzie broil a przyklejanie kazdemu kto taki sprzet posiada laty klusownika to conajmniej niepowazne. Ja bym zabronil polowania w nocy wszystkim posiadaczom nie markowej o slabych parametrach optyki, tu jest wieksze zagrozenie niz w/w ale tego tematu nikt nie porusza bo by sie wywiazala wojna.

Autor: posokowiec5  godzina: 20:20
Szkoda gadać. Dla mnie to już nie polowanie a egzekucja. I każdy sobie tłumaczy jak chce. Dla mnie jest to ponizajace ale zabronić nikomu nie mogę. Prawda jednak jest ze polowanie z tego typu sprzętami w terenach nie objętych asf jest zwyczajna klusowka więc niech każdy oceni siebie sam 😉

Autor: marcineknun  godzina: 20:23
Brak słów łanie w ,,laktacji,, strzelić i tym się chwalić ,że plany są , nie pamiętasz ,masz łanie i mleko do kawy gratis POMYŚL. Można zapolować w listopadzie lub grudniu ,zeszłoroczne łanie no tak :) :) :) a teraz taki etyk.

Autor: trucizna  godzina: 20:46
w 100% zgadzam się z tym co napisał posokowiec . To sprzęt dla nienapasionych, wszelkich strzelaczy i szumowiny, która w ostatnich latach zaczęła zasilać szeregi PZŁ . Trebon Czy za każdym wyjściem do lasu musisz coś strzelić ? Czy nie wystarcza wam okres pełni z dobrą lunetą ?

Autor: posokowiec5  godzina: 21:15
marcineknun to jakie Ty masz jelenie że zeszłoroczne lanie prowadzą cielaki?? Współczuję albo łowiska albo glupoty