Środa
15.05.2019
nr 135 (5036 )
ISSN 1734-6827

Wiedza i edukacjaTemat: Elektroniczna Książka Polowań - uchwała WZ  (NOWY TEMAT)

Autor: Romano  godzina: 10:24
Witam, czy moglibyście Koledzy podzielić się Waszymi uwagami, doświadczeniami w kwestii wprowadzenia w kole elektronicznej książki ewidencji pobytu myśliwych na polowaniu indywidualnym. Chodzi mi przede wszystkim o treść uchwały (projektu uchwały) jaką należałoby przedstawić pod głosowanie na WZ oraz jak ewentualnie wygląda ciąg dalszych przedsięwzięć, związanych z wprowadzeniem do użytkowania ww. książki po przegłosowaniu uchwały na WZ. Z góry dziękuję za wszelkie informacje w tym temacie. Pozdrawiam - Darz Bór

Autor: Broxen  godzina: 10:47
Przykład : wiadomo kto prowadzi CEPiK, wiadomo kto ma tylko dostęp i korzysta wiadomo kto prowadzi rejestr ubezpieczonych, wiadomo kto ma tylko dostęp i korzysta Między słowem PROWADZI a ewentualnie tylko korzysta jest różnica, udostępnienie komuś jakiegoś rejestru nie ma nic wspólnego z prowadzeniem tego rejestru. W ustawie pisze : dzierżawca prowadzi… prowadzicie ? Jak nie prowadzicie swojego serweru to trzeba mieć „jakiś papier” z podmiotem który wam udostępnia portal dla takiej ewidencji na zakres choćby przekazywanych danych i odpowiedzialności za te dane.

Autor: Wana  godzina: 22:53
W kompetencjach WZ zapisanych w statucie (tak starym jak i nowym), nie ma podstawy do głosowania wprowadzenia w kole elektronicznej książki ewidencji pobytu myśliwych na polowaniu indywidualnym. To kompetencja zarządu koła. Wiem od innych kół, które pytają mnie jak wdrażaliśmy taką książkę, że zarządy boją się podjęcia takiej decyzji i zasłaniają się WZ, żeby nie być odpowiedzialnym, na wypadek, że się nie powiedzie i członkowie obwinią za to zarząd. Z doświadczenia mojego koła i kilku innych kół, których członków znam, mogę zapewnić, że nawet najbardziej nieufni członkowie, później tylko chwalą zarząd za wprowadzenie książki. Nie ma się czego bać, a gdybyś chciał informacji, jak w praktyce wyglądało wdrożenie, pisz na priv.