Wtorek
21.05.2019
nr 141 (5042 )
ISSN 1734-6827

Wiedza i edukacjaTemat: Nowe koła łowieckie

Autor: Pomorski Łowca  godzina: 13:24
Rozumiem, że tymi "prostackimi tekstami " to Kolega do mnie pije. Nie napisałem, że komuś robię łaskę i że ktoś mnie prosił. Sam chciałem. Jeżeli jednak postępujesz zgodnie z literą prawa, to łowczy nie może arbitralnie decydować co komu wpisze na zieloną karteczkę. I nie może być to jakiś element nacisku na członków koła.

Autor: Broxen  godzina: 13:41
Nie, w tej konkretnej sprawie są inni.

Autor: marcineknun  godzina: 19:31
IGOR padłeś i to szybko ,szybciej niż ja brawo TY :) Nowe koła łowieckie są potrzebne ,zwłaszcza dla reformatorów, bo stare już mniej sensacji dostarczają i co tu robić jak gwiazdorzyć ? no jak

Autor: labul  godzina: 21:35
„Nowe koła łowieckie są potrzebne ,zwłaszcza dla reformatorów ''- może tak uzasadnisz te twierdzenie.

Autor: Bayerischer Gebirgsschweisshund  godzina: 22:59
‘’Komuś bardzo zależy na tym, aby plotka o rychłym wdrożeniu w życie zasady: jedno koło, jeden obwód łowiecki (lub: „Przelicznik ilości członków kół w proporcji do obwodów......, tak na początek”) , rozprzestrzeniała się. No to rozprzestrzenia się ku uciesze różnej maści wizjonerów z "bufetu na wawelskiej". Uwielbiam ich :-) ‘’ Od uwielbienia do nienawiści tak po sportowemu niewielki krok . Jest wynik – miłość ...brak wyniku nienawiść i gwizdy na trybunach . Jakoś do miłości nie jestem wyrywny ale ten „Przelicznik ilości członków kół w proporcji do obwodów......, tak na początek” to nie do końca zezowata Mańka której nie można by był pokochać . Panie Arturze ano przyjrzyj się mapie terenu w okolicach nawet Iławy i zarysowi obwodów kół łowieckich . I na tym tle wpisz sobie na tej mapie ilość członków poszczególnych kół . Taka projekcja / wizualizacja na mapie prowadzi do wysnucia jednoznacznych wniosków . Obwody bogate w zwierzynę grubą proporcjonalne do tych co do ilości ha - gdzie wiatr hula - mają o połowę mniej członków. Gdy się bliżej przyjrzeć temu zjawisku to się okazuje że dostanie się do koła gdzie tylko sarna - dzik i jeleń przechodni - nie stanowi problemu . Ale tam gdzie dzika jelenia w bród podwoje koła są szczelnie chronione. Gdy swego czasu dyskutowano w tym portalu o ‘’regionach łowieckich ‘’ wnioskowałem by koła łowieckie liczyły sobie minimum 30 tyś ha . Tym samym ilość kół zmniejszyłaby-się kilkukrotnie . Ale przy takiej ‘’komasacji dzierżaw ‘’ postulowanie jedno kolo jeden obwód ma swój głębszy sens . Bo nie było by się zlituj – ci dotychczasowi - ‘’wiatropylni myśliwi ‘’ - mieli by dostęp do tych bogatych w zwierzynę grubą .