Wtorek
13.08.2019
nr 225 (5126 )
ISSN 1734-6827

Wiedza i edukacjaTemat: Rozliczenie odstrzałów sanitarnych dzików

Autor: hanys  godzina: 08:40
a ja znam koło gdzie mimo jasnego przedstawienia na walnym stanu prawnego, wz przyjeło na wniosek zarządu UCHWAŁĘ , że środki z odstrzału sanitarnego są koła i już! A myśliwemu wypłać 120 zł i niech się cieszy! A co?

Autor: Lesław  godzina: 09:14
Hanys zaraz, a ktoś ich zastraszył, że tak zagłosowali, pluton egzekucyjny już stał ? opaski na oczy były uszykowane ? Pale zaostrzone ? Masz pretensje, że 50 baranów zagłosowało przeciw 5 polującym ? Przecież to tylko z zazdrości. Wirtualni myśliwi i teoretycy tak mają.

Autor: 28rafal  godzina: 09:53
"Masz pretensje, że 50 baranów zagłosowało przeciw 5 polującym ?" Lesław ,,,,i na pretensjach sprawa się kończy? Oj czuć tu mentalność wykutą w minionej epoce. "a ja znam koło gdzie mimo jasnego przedstawienia na walnym stanu prawnego, wz przyjeło na wniosek zarządu UCHWAŁĘ" Na wniosek ZK świadomie złamano prawo. Przypomnę, że prezes Kieruje pracą ZK. Za tworzenie,,dopuszczenie do głosowania nad takimi uchwałami powinien zostać odwołany dyscyplinarnie przez ZO.

Autor: Lesław  godzina: 10:23
28rafał a na czym ? Wytłumacz mi. Jeśli nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o kasę. 50 baranów boli że 5 polujących dostanie za to kasę. Oni by też chcieli ale trzeba by było doopy ruszy z domu. Ale oni by chcieli jak w komunie, wszystkim po równo. Im też się należy. A jak się im nie należny to trzeba zajumać tym pozostałym kasę. I to tylko na tym polega. Na zazdrości, bo ja strzeliłem 10 dzików a ty nic. Bo ja dostałem za to kasę a ty nic. Nie ważne że ja byłem w terenie 50 razy a ty 0. Ale jesteś zazdrosny - bo on strzelił, bo on dostał a ja nie. To trzeba go uje--ć. Dlaczego ma być lepszy ode mnie. I to tylko na tym 28rafał polega, na niczym innym. Tak samo walczy się z myśliwymi polującymi indywidualnie z psami. Deb...le uchwały zarządu ograniczające ten sposób polowania, przechodzące przy aplauzie zazdrośników ... Ale za frajer to by chcieli żeby psy im ganiały na zbiorówkach... Oj czuć tu mentalność wykutą w minionej epoce 28rafał. Czuć aż nad to. .

Autor: 28rafal  godzina: 10:37
Prawda ,,ale nawet 1000 osób nie może podjąć takiej uchwały.

Autor: hanys  godzina: 10:57
Uchwała jest nieważna ,ale co z tego? Mało to w kołach uchwał niezgodnych z prawem ,ba zdrowym rozśądkiem i co INIC!

Autor: J.Chudy123  godzina: 11:41
@ BaRu ZK powinien bez zbędnej zwłoki przesłać myśliwemu należność 80% kwoty otrzymanej od PIW. W mazowieckim były i są prowadzone przez CBA postępowania w stosunku do takich cwaniaczków z ZK, co naciągali PIW (w "porozumieniu" z wetem z PIWu) określając większość pozyskanych dzików jako lochy. Przetrzymywanie pieniędzy w kole bez uzasadnienia możliwości ich wypłaty myśliwemu może pociągnąć inne konsekwencje np. podatek belki :-) Stąpają po kruchym lodzie.

Autor: BaRu  godzina: 12:06
J.Chudy123, to że ZK powinien, to wiem. Chodzi o to, że na pytanie dlaczego tego nie robi słyszysz taki tekst: "tak postanowiliśmy za zarządzie!". No i komu się "wypłakać", gdy poziom nieznajomości prawa, głupoty, arogancji jest tak porażający? Tylko proszę nie udzielaj rady, żeby porozmawiać z innymi kolegami z koła. Tu raczej trzeba kimś wstrząsnąć!

Autor: PeBe  godzina: 12:16
mokrzec. Mam do Ciebie pytanie: W jaki sposób pozyskiwane, zabijane są dziki i czy jest to robione zgodnie z prawem?

Autor: 28rafal  godzina: 12:19
Panowie!! Wiadomo, że funkcjonują uchwały niezgodne z prawem. Pomijam teraz obowiązki ZO. Ktoś na WZ zgłasza taką uchwałę,,(bardzo często ZK),ktoś kieruje ją do przegłosowania,,ktoś potem realizuje jej bezprawne zapisy. Czy za powstanie takiego bubla ponosi ktoś osobistą odpowiedzialność? Jeśli twierdzicie, że nikt, to dyskusja nad takimi uchwałami jest bez sensu. Jeśli prowadzący polowanie "spieprzy" coś,,,odpowiada osobiście,,czy nie poniesie odpowiedzialności bo razem z nim cała banda polowała?

Autor: PeBe  godzina: 17:00
A jakie konsekwencje są za bublowate ustawy i rozporządzenia?

Autor: WIARUS  godzina: 18:15
    Kolejna kadencja w Sejmie albo w rządzie!