Poniedziałek
19.08.2019
nr 231 (5132 )
ISSN 1734-6827

Wiedza i edukacjaTemat: Izdebski i ARGŁ

Autor: srodowisko19  godzina: 07:14
Artur co to znaczy mysliwy zawodowy w Twojej wizji łowiectwa? Kto miałby prowadzic kursy i ponosic koszty szkolen itp., w urzędach brak jest urzędników posiadających wiedze łowiecka, jeden urzednik mialby byc koordynatorem lowieckim całego województwa?

Autor: Lesław  godzina: 08:37
srodowisko19 w urzędach ? W RDLP na Dolnym Śląsku na stanowisko związane z gospodarką łowiecką Lasów Państwowych została zatrudniona ... stewardessa.

Autor: Jacek Balcerzak  godzina: 08:48
Panie Środowisko19  ‘’Dz.U.1997.78.483 - Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. 3. Wnioskodawcy, przedkładając Sejmowi projekt ustawy, przedstawiają skutki finansowe jej wykonania. ‘’ Za każdym razem gdy się pojawiają takie projekcje od razu należy pytać pomysłodawcę o skutki finansowe jej wykonania. I tak Panie Jesionowicz ... Pańskie widzenie przyszłości modelu łowiectwa w Polsce jest w wielkim skrócie następujące: 1) Funkcjonowanie obwodów łowieckich prywatnych, wspólnych i własnych państwa. 2) Zarządzanie gospodarką łowiecką (planowanie w skali rejonów hodowlanych, kontrola realizacji planów) – przez administrację państwową (np. poprzez Lasy Państwowe). 3) Kwestia odszkodowań łowieckich do uzgodnienia wyłącznie pomiędzy właścicielem (przedstawicielami współwłaścicieli) obwodu łowieckiego a dzierżawcą (dowolna liczba osób występujących we wspólnym interesie). 4) Pozbawiony dwóch monopoli (na dopuszczanie do wykonywania polowania i na szkolenie adeptów sztuki łowieckiej) Polski Związek Łowiecki stowarzyszeniem na zasadach opisanych ustawą z dnia 7 kwietnia 1989 r. Prawo o stowarzyszeniach (należałoby mu dać czas  na przekształcenie się w stowarzyszenie). 5) Koła łowieckie także muszą otrzymać możliwość spokojnego przekształcenia się w stowarzyszenia.  6) Uprawnienia do szkolenia adeptów sztuki łowieckiej dla wszystkich podmiotów spełniających ustawowe wymogi. 7) Egzaminy na uprawnienia łowieckie – rzeczywiście państwowe i pod nadzorem  wojewody. 8) Dziki, drapieżniki i pióro (być może poza bażantami i kuropatwami) wyjęte z reżimu planowania. Ewidencjonowanie wyłącznie ich pozyskiwania. 9) Rezygnacja z corocznej inwentaryzacji jeleniowatych (toż to fikcja w najczystszym wymiarze). Planowanie pozyskiwania skorelowane przede wszystkim ze szkodami łowieckimi w lasach. 10) Rezygnacja z oceny prawidłowości odstrzałów samców zwierzyny płowej i muflonów. 11) Rezygnacja z dyscyplinarnego sądownictwa łowieckiego. 12) Do polowań na obwodach państwowych, na czas walki z ASF, powołać należy myśliwych zawodowych. 13) Skoro permanentnie brakuje środków budżetowych na finansowanie funkcjonowania Państwowej Straży Łowieckiej, rozszerzenie terenu uprawnień funkcjonariuszy Straży Leśnej – poza granice gruntów stanowiących własność Skarbu Państwa zarządzanych przez Lasy Państwowe. Dosłownie i to bez wyjątków do każdego z tych podpunktów wizjonerskich vel Artur J trzeba policzyć kasę . I akurat Panie Środowisko19  ten punkt ‘’12) Do polowań na obwodach państwowych, na czas walki z ASF, powołać należy myśliwych zawodowych. ‘’Wydaje się mało gotówko chłonny . Bo strzelaczy pseudo myśliwych sądząc tylko po wpisach na tym portalu zgromadziło się w tej organizacji kilka batalionów . Chociażby ci co im łowczy w kole nie wypisał kolejnego zielonego kwitu do czynienia pif paf.

Autor: Lesław  godzina: 09:04
pkt. 13 - 5 dni temu było zgłoszenie o nielegalnej wycince dębów w lesie przynależnym do LP. Jak na razie nikt ze straży leśnej nie pojechał, bo nie mogą znaleźć na mapie czy ten kawałek lasu należy do tego nadleśnictwa czy też tego obok. Straż leśna jest najaktywniejsza w przypadku wkładania mandatów za szybę grzybiarzom ... pkt 2 - no tak stewardessa jest akuratnie kierunek idealnie nadający się do zarządzania gospodarką łowiecką, a szczególnie do planowania w skali rejonów hodowlanych oraz ich realizacji.

Autor: karlik  godzina: 09:06
Dlatego codziennie tutaj beczą i kwiczą, że żadne koła ani jacyś łowczowie nie są im do niczego potrzebni;-)

Autor: Jacek Balcerzak  godzina: 10:21
Panie  Lesław Ja przynajmniej ćwierć wieku wstecz miałem wątpliwą przyjemność dokumentowanie ówczesnej władzy kosztów - własnych i tak bardzo skromnych projektów - zmian reformujących polskie łowiectwo. Zdecydowanie gorzej wypadali w tym pojedynku fiskalnym z władzą Ci co proponowali np. ‘’planowanie w skali rejonów hodowlanych oraz ich realizację’’. Bo dociekliwość legislacji pod kątem finansowym sprowadza się do odpowiedzi na tego typu pomysł zawarty w punkcie np; nr 1 ‘’Funkcjonowanie obwodów łowieckich prywatnych, wspólnych i własnych państwa ‘’. Jakie mechanizmy [ w tym ludzi ] trzeba użyć !!! - i ile to będzie kosztować !!!- na obwodach prywatnych i wspólnych !!! - bo tę własność państwową można jeszcze jakoś planowaniem ogarnąć.itd itp. Panie Jesionowicz wielki szacunek za pomyślunek – doceniam - jest Pan wyjątkiem w tym portalu który coś ‘’ twórczego ‘’ od siebie wnosi . Ale gdyby Pan jeszcze zechciał podeprzeć te swoje projekcje tą już tu swoją legendarną kazuistyką wszystkim w tym i Panu wyszło by to na zdrowie. Panie Karlik Kwiczą beczą ryczą i oszczekują Ci na których się koledzy w kolach łowieckich [w tym mafij-no esbeckim systemie ] nie poznali. I jakimś dziwnym tylko trafem nie są łowczymi i prezesami. Bo to oni przecież doskonale wiedzą jak zarządzać w stylu europejskim gospodarką łowiecką .

Autor: Artur123  godzina: 11:04
Panowie srodowisko19, Lesław i Jacek Balcerzak, założony temat dotyczy „twórczości artystycznej” przewodniczącego OPZZRiOR, a nie mojej. Skupcie się więc na meritum... Przy panu Izdebskim jestem tu zaledwie pyłkiem, na którego chyba tylko Wy zwracacie uwagę. Nie warto.

Autor: Lesław  godzina: 11:22
Artur123... dobrze napisałeś "radosna twórczość" i przy takim określeniu należało by zostać.

Autor: Jacek Balcerzak  godzina: 11:24
Panie Arturze Nie kokietuj … Pan jesteś tu’’ czarną solą ‘’tej portalowej ziemi – oczywiści po kryształach wiadomych..... ‘’ rodem z ‘’ ''===='' (dziennik.lowiecki.plhttps://www.kopalnia.pl/imprezy/komory-do-dyspozycji/kaplica-sw-kingi) Wkleił Pan Arturze link jako przeciwwagę do radosnej twórczości Sławka to i zainteresowano się tym co tworzysz.

Autor: Artur123  godzina: 11:43
Niemniej.... Z czystej grzeczności... Srodowisko19, gdy uściślisz wątpliwości, postaram się odpowiedzieć. Twój post jest dla mnie mało czytelny. Lesław, czyżby Twój pierwszy przykład miał dowodzić tego, że w regionalnych dyrekcjach LP, na stanowiskach związanych z łowiectwem, zatrudnia się wyłącznie osoby kompletnie nieznające się na łowiectwie, po prostu niekompetentne? Hm... A drugi przykład – że strażnicy leśni to wyłącznie barany ze stacji Łąki? Jeżeli oprócz tych mało udanych przykładów miałbyś coś interesującego do przekazania, chętnie przeczytam. Jacku Balcerzak, masz problem z czytaniem tego, co sam podsuwasz do przeczytania? „Art. 118 3. Wnioskodawcy przedkładając Sejmowi projekt ustawy....”. Naprawdę nie zauważasz, że zapis ten dotyczy dopiero etapu podejmowania inicjatywy ustawodawczej? Oczekujesz (czy tylko udajesz?), że tu, na Łowieckim, przytoczę Ci szczegółowe uzasadnienie wraz z buchalteryjną dokładnością obliczone skutki finansowe pomysłu :-)? No to zapomnij o moim poglądzie, bo nie dla Ciebie on. To po pierwsze. Po drugie – gdy piszesz:Ja przynajmniej ćwierć wieku wstecz miałem wątpliwą przyjemność dokumentowanie ówczesnej władzy kosztów - własnych i tak bardzo skromnych projektów - zmian reformujących polskie łowiectwo.  Zdecydowanie gorzej wypadali w tym pojedynku fiskalnym z władzą Ci co proponowali np....”. Gdy kiedyś w końcu spuścisz nieco powietrza z Twoich egocentrycznych wypowiedzi, gdy pozbędziesz się charakterystycznej dla Ciebie w stosunku do interlokutorów złośliwości, być może pogadamy.

Autor: Jacek Balcerzak  godzina: 11:48
Panie Arturze Mniej egzaltacji to może kiedyś pogadamy.

Autor: Silwerus  godzina: 14:29
Artur, to może ja zapytam tak ... 12) Do polowań na obwodach państwowych, na czas walki z ASF, powołać należy myśliwych zawodowych Artur czy mógłbyś bliżej sprecyzować to pojęcie " myśliwy zawodowy " ?

Autor: Lesław  godzina: 14:58
Artur jeśli nie interesuje cie stan faktyczny i są to dla ciebie mało udane przykłady to równie dobrze można powiedzieć, iż twoje przykłady które wskazujesz pod każdym z swych trzech nicków są bardzo mało udane. Wyłącznie jest to słowo którego ty użyłeś, ja wskazałem na jedną RDLP a, że masz problemy z zrozumieniem tekstu i dorabiasz ideologię ....

Autor: Artur123  godzina: 16:20
Silwerus, myśliwym zawodowym, według mojej oceny sytuacji, mógłby zostać każdy, kto posiadając uprawnienia do wykonywania polowania, legitymując się wykształceniem – powiedzmy – minimum średnim, spełniając warunki określone ustawą o broni i amunicji, zawarłby, na podstawie Kodeksu pracy, umowę o pracę; przykładowo z nadleśniczym, starostą czy powiatowym lekarzem weterynarii. Według uznania ustawodawcy. Czym miałby się zajmować? 12) Do polowań na obwodach państwowych, na czas walki z ASF, powołać należy myśliwych zawodowych Sądzę, że myśliwi zawodowi, dodatkowo przeszkoleni przez służby weterynaryjne, skuteczniej radziliby sobie z ograniczeniem populacji dzika. Skąd wziąć pieniądze na korpus myśliwych zawodowych? Można w ogóle tego korpusu nie powoływać. Mnie to wsio rybka. Nadal można posługiwać się amatorami, których nijak nie można “zmusić” do wytężonej pracy. Tylko podaję pomysł i nie jest on jakimś zasadniczym elementem oczekiwanego przeze mnie modelu łowiectwa w Polsce. Ot tylko dodatkiem do pewnej całości. Jeżeli jednak już szukać pieniędzy, to z całą pewnością wystarczy dokonać pewnych przesunięć w ustalanym budżecie do walki z ASF. Polskę stać na niewykorzystywanie (dziennik.lowiecki.plhttps://www.topagrar.pl/articles/afrykanski-pomor-swin-asf/polska-nie-wykorzystala-35-mln-zl-z-ue-na-walke-z-asf/) wielu milionów złotych z UE na walkę z ASF, to pewnie kraj nasz stać także na racjonalne wydatkowanie pieniędzy z polskiego budżetu.

Autor: Czesiek  godzina: 16:44
Arturze i niech tak będzie... Nie ma myśliwego który nie pracuje. Łowiectwo to Hobby, nie sposób na życie.