Poniedziałek
09.09.2019
nr 252 (5153 )
ISSN 1734-6827

Wiedza i edukacjaTemat: Komisja Uchwał i Wniosków  (NOWY TEMAT)

Autor: Sickboy  godzina: 11:38
W czasach tak niestabilnych finansowo mam do was pytanie o KUiW - czy trzeba? Statut mówi, że WZ może ją wybrać, ale czy musi? Załóżmy, że są podejmowane jakieś uchwały przez WZ. Pytanie czy nie wystarczy osobno na pismie uchwała i zapis w protokole z WZ o podjęciu uchwały?

Autor: cynik  godzina: 11:59
Protokołowałem WZ i miałem przygotowane projekty uchwał. Wpadłem na pomysł , czego nikt wcześniej nie robił ( i nadal tego nie robią !), aby projekt wyświetlać na ekranie. Każdy widział tekst i każdy mógł zgłosić swoje uwagi, które - w zależności od głosowania - były nanoszone lub odrzucane. Wcześniej powołana KUiW tym samym stała się potrzebna jak dziura w moście. Co ważne - bo różnie to w kołach rozwiązują - każda przedmiotowa uchwała (" w sprawie...") drukowana była na osobnym arkuszu i miała swój numer. Po podpisaniu przez przewodniczącego i sekretarza stanowiła załącznik do protokołu WZ. Dokumentacja zawsze była kompletna i wyjątkowo przejrzysta.

Autor: Sickboy  godzina: 12:08
@cynik Protokołuje WZ od 10 lat i zawsze jest ten sam problem - latanie, ganianie i ponaglanie członków KUiW a i tak jest problem z przekazaniem przez nich protokołu KUiW oraz uchwał. Z reguły uchwały do podjęcia na WZ są dołączane do porządku obrad, więc każdy wie, co będzie podejmowane, zaś uchwały, które wychodzą w trakcie obrad są dokładnie omawiane. Oczywiście jednakowy wygląd, numeracja itp oraz publikowanie ich na stronie po WZ to norma. Pozdro!

Autor: Broxen  godzina: 13:53
§ 36 pkt 18 w statucie

Autor: REALISTA.  godzina: 17:37
cynik, Uchwała nie musi być drukowana na osobnym arkuszu, może być to zbiór uchwał ale każda z nich powinna posiadać swój oddzielny numer np. 4/2018/2019 i odniesienie w protokole z WZ odnośnie ilości głosów za, przeciw i wstrzymujących się.

Autor: cynik  godzina: 19:26
@REALISTA Oczywiście, masz rację. Ale mamy tak przyjęte. I to zdaje egzamin.