Środa
11.09.2019
nr 254 (5155 )
ISSN 1734-6827

Wiedza i edukacjaTemat: Projekt rozporządzenia

Autor: MAX 508  godzina: 00:05
Ad Artur Koledzy psiarze ,podkładacze psów i przewodnicy tropowcow już wiedzą od dłuższego czasu kto tego gniota w pierwotnej wersji starał się przeforsować i po co ... Będziemy pamiętać czyje to grabie... DB Ps Do Pani Golińskiej pisało wielu myśliwych psiarzy z całej Polski ...

Autor: MARKOW  godzina: 06:30
A jak to jest z celownikami nokto i termo przy polowaniu na dziki? W projekcie zmian był taki zapis, teraz widzę już go nie mną. Rozmyślili się nasi mądrzy włodarze?

Autor: Krzych  godzina: 07:12
@MARKOW par. 4 ust. 1a projektu

Autor: Artur Jesionowicz  godzina: 12:36
MAX 508: Do Pani Golińskiej pisało wielu myśliwych psiarzy z całej Polski ... Oooczywiście :-), tyle że prawie wszyscy oni, pisząc całe hektary tekstów, nie za bardzo zauważali to, co najistotniejsze: „Komisja prawnicza zwróciła uwagę, że: 1) dodawany pkt 1b w ust. 1 w § 5 zmienianego rozporządzenia, wymagający potwierdzenia przez Polski Związek Łowiecki ułożenia psa do pracy w zakresie i rodzaju wykonywanego polowania lub do poszukiwania postrzałków, jest de facto przepisem kompetencyjnym, czyli ma charakter przepisu ustawowego; w związku z powyższym taka regulacja powinna zostać usunięta z projektowanego rozporządzenia;”. Koniec, kropka (forum.lowiecki.pl/read.php?f=21&i=136641&t=136638&v=t) Poza tym, możesz sobie sprawdzić, jak tych „wielu myśliwych” dyskutowało sobie na Łowieckim: "Polowanie z psem może odbywać się wyłącznie przy..." (forum.lowiecki.pl/read.php?f=21&i=135408&t=135408) Jeżeli dobrze zauważam, jeden FMJ (forum.lowiecki.pl/read.php?f=21&i=135438&t=135408&v=t) rzecz ujął trafnie: „Skoro już się podjął („Sagan”) tak odpowiedzialnego zadania, to wypadałoby, żeby zaczął chociażby od przeczytania konstytucji oraz zasad techniki prawodawczej”. Aby rzecz zmiarkować, bynajmniej nie trzeba być „myśliwym psiarzem”. Dla przypomnienia jednak głos jednego z „wielu myśliwych psiarzy”: PZŁ zainteresował się psami (braclowiecka.pl/n/47/komentarze-i-opinie/6001/pzl-zainteresowal-sie-psami-i-nie-jest-to-dobra-wiadomosc) Ad vocem facebookowiczom ws. psów w regulaminie polowań (dziennik.lowiecki.plhttps://www.braclowiecka.pl/n/47/komentarze-i-opinie/6003/ad-vocem-facebookowiczom-ws-psow-w-regulaminie-polowan) Na koniec pozwolę sobie przypomnieć jedną z moich wypowiedzi (forum.lowiecki.pl/read.php?f=21&i=135450&t=135408&v=t) z lipca: Nie wierzę, aby ten projekt, [...] z uprzywilejowaną pozycją Związku Kynologicznego w Polsce, przekuty został w rozporządzenie. No, nie wierzę. Może ta kwestia nie jest najważniejsza dla myśliwych (kupią sobie szczeniaka z hodowli ZKwP i nie będą dalej roztrząsać tego problemu), ale z mojego punktu widzenia jest jakimś kolejnym wyznacznikiem (nie)rzetelności stanowienia prawa w państwie PiS i dla takich jak ja, może być jedną ze wskazówek, jak zagłosować podczas jesiennych wyborów do Sejmu i Senatu. No i nie został przekuty :-)

Autor: sytywilk  godzina: 14:02
A kiedy przywołane rozporządzenie wejdzie w życie ?. Co z zapisami o polowaniu z psem i podkładaczem ? P o wprowadzeniu dopiero zacznie się "jazda" . Nikt tego już nie opanuje.

Autor: Lesław1  godzina: 14:50
sytywilk takie samo piep... gadanie miało miejsce w przypadku polowań na ptactwo z psami, potem przy polowaniu z psami na stogach. Takie samo gadanie było przy umożliwieniu zakupu broni czarno prochowej na takiej zasadzie jak jest teraz. Też wieszczono masowe mordy, wybiciu wszystkiego co się rusza, i ?

Autor: mariandzik  godzina: 14:53
Chwała Ci Arturze, że piszesz w tak ważnych sprawach do tych na szczycie. Darzbór.

Autor: Artur1234  godzina: 15:19
Nie przesadzaj :-)

Autor: Leonsjo  godzina: 17:29
Kiedy to będą podklepywać?

Autor: MAX 508  godzina: 20:53
Artur To że nie piszemy na lowieckim o niczym nie świadczy . Podkładacze już dawno się z tego forum wynieśli . 90% tych ludzi których lubiłem tu czytać nie pisze tu od lat . Ja sam od wielu lat tu już tylko zagladam i to coraz rzadziej . O sprawie do Pani Golińskiej pisaliśmy bardzo dużo zresztą nie tylko do niej . Uwierz mi że podkładaczom i przewodnikom psów tropiących też bardzo zależało żeby ten szmatławy wpis się nie znalazł w takiej formie. To były zakusy w wiadomym celu . Póki zapis jest w takiej formie i nie jest oficjalnie "klepnięty" z otwieraniem szampana się wstrzymuję . Poluję z psami już przeszło 20lat moi koledzy podobnie i więcej i uwierz że każdy z nas czeka na finał tego rozporządzenia z niecierpliwością . Nawet Zarządy naszych Kół już czekają bo szkody w kukurydzach rosną z dnia na dzień . Zajrzyj kiedyś do tematu Hej Podkładacze -zobacz jak wielu kiedyś ludzi tu pisało związanych z psami od lat .To byli i są prawdziwy pasjonaci . Dziś nikt z nich tu nie pisze choć kontakt mamy bo relacje i przyjaźnie pozostały ale za dużo dziś pieniaczy .Ludzi "mądrych" sprzed klawiatury którzy las znają z telewizji a polowania z psami z opowiadań po prostu się ludziom znudziło przekrzykiwanie .Smutne to ale prawdziwe.

Autor: Artur1234  godzina: 21:55
Miłego podkładania życzę.