Wtorek
19.11.2019
nr 323 (5224 )
ISSN 1734-6827

Wiedza i edukacja



Temat: K 4/18 cz. 2.

Autor: FMJ  godzina: 11:59
@ Artur Jesionowicz Niestety na to wygląda i honorowym byłoby powtórne zwrócenie się z wnioskiem do TK, jednak może lepiej przygotowanym. Urszula Pasławska ma teraz większą siłę przebicia w zakresie opracowywania wniosków i projektów do zmiany Prawa łowieckiego, nie mniej uważam, że dużo czasu upłynie, zanim przedmiotowy temat powtórnie zostanie przekazany do TK.

Autor: Piotr Gawlicki  godzina: 15:31
Do kosza, na skutek wprowadzonej przez parlament poprzedniej kadencji zasady dyskontynuacji. Zgodnie z nią Trybunał Konstytucyjny, gdy upłynie kadencja parlamentu, musi umorzyć wszystkie wnioski skierowane do niego przez grupy posłów lub senatorów.

Autor: Artur Jesionowicz  godzina: 16:20
Ustawa (trybunal.gov.pl/fileadmin/content/dokumenty/Akty_normatywne/ustawa_o_organizacji_i_trybie_postepowania_przed_Trybunalem_Konstytucyjnym.pdf) z dnia 30 listopada 2016 r. o organizacji i trybie postępowania przed Trybunałem Konstytucyjnym: „Art. 59 1. Trybunał na posiedzeniu niejawnym wydaje postanowienie o umorzeniu postępowania: na skutek cofnięcia wniosku, pytania prawnego albo skargi konstytucyjnej; 2) jeżeli wydanie orzeczenia jest niedopuszczalne; 3) jeżeli wydanie orzeczenia jest zbędne; 4) jeżeli akt normatywny w zakwestionowanym zakresie utracił moc obowiązującą przed wydaniem orzeczenia przez Trybunał; 5) w przypadku zakończenia kadencji Sejmu i Senatu, w niezakończonych sprawach wszczętych na podstawie wniosku grupy posłów albo grupy senatorów, o którym mowa w art. 191 ust. 1 pkt 1 Konstytucji”.

Autor: Artur Jesionowicz  godzina: 16:26
Tak więc rację należy przyznać FMJ, gdy zauważa: ...honorowym byłoby powtórne zwrócenie się z wnioskiem do TK, jednak może lepiej przygotowanym. Liczymy na panią Urszulę Pasławską. Najlepiej, gdyby to uczyniła już... wczoraj :-)