Wtorek
31.03.2020
nr 091 (5357 )
ISSN 1734-6827

Wiedza i edukacjaTemat: Co z wycenami jeleni byków ?  (NOWY TEMAT)

Autor: pięta  godzina: 12:23
Marzec był zawsze okresem wyceny prawidłowości odstrzału jeleni byków . Ciekawi mnie jak to rozwiązano w tym roku w dobie panującej pandemii koronawirusa oraz zakazu zgromadzeń powyżej dwu osób?Koledzy podzielcie się swymi spostrzeżeniami jak to było w tym roku u was.

Autor: dik  godzina: 12:27
Odwołano,nowy termin nie znany

Autor: pięta  godzina: 12:34
Jeżeli można pisać gdzie odwołano bylibyśmy tu bardziej zorientowani a tak ze wpisu kolegi dik-a nie wiemy nic. No możemy się tylko domyślać gdyż nie zawsze się poluje gdzie się zami4eszkuje pozdrawiam DB

Autor: dik  godzina: 12:34
Okręg krakowski

Autor: pięta  godzina: 12:37
Dziękuję kolego dik domyślałem się sięgając do twego profilu ot tak pomocniczo ale to nie zawsze się pokrywa jak napisałem nieco wyżej mimo wszystko pozdrawiam DB Już teraz dziękuję wszystkim kolegom za wpisy z terenu DB

Autor: michal_w  godzina: 12:46
Zielona Góra - przeniesiono na nieznany termin

Autor: lelek_nowy  godzina: 13:06
Mam nadzieje, że zapomną o zawsze i skończy się ten bezsensowny rytuał ocen, który przez 60 lat ani o jotę nie poprawił jakości poroży w kraju i tych "selekcyjnych" jest ciągle ten sam procent przez dziesięciolecia. Tylko matoły lub całkowicie zindoktrynowani narracją PZŁ myśliwi wierzą jeszcze, że selekcja osobnicza cokolwiek dobrego przynosi populacji zwierzyny płowej w Polsce.

Autor: pięta  godzina: 13:45
Kolego lelku-nowy ja nie pytałem w tym wątku o Twoje prywatne oceny co do zasadności wycen to zostaw dla siebie pytałem o wyceny podało mi póki co dwu kolegów i im podziękowałem

Autor: BaRu  godzina: 15:30
Okręg słupski (przynajmniej część) zdążył z przeprowadzeniem ocen (pięta co Ty chcesz wyceniać?). Podzielam pogląd o "cyrkowości" tego rytuału.

Autor: Pirrastrostr@Lontrels  godzina: 17:04
A po co wam to do czego przecież nikt nie jest w stanie ocenić tak naprawdę dokładnie wieku życia jelenia powyżej 4 roku zycia jeszcze 5 rok zycia no moze ale już pomiędzy 8-10 rokiem zycia to jest wróżba dochodzi tu jeszcze oczywiście termin odstrzału. No chyba ze chodzi o wycenę CIC

Autor: pięta  godzina: 19:08
Pirostratus u ciebie wyceniają czy nie jak nie wiesz to nic nie pisz nie na temat pozdrawiam DB

Autor: Pirrastrostr@Lontrels  godzina: 19:23
Mnie to nie interesuje czy wyceniaja owszem coś tam wiercą i piszą flamastrami po czaszkach, bo czasami łowczy dzwoni żeby dostarczyć parostki czy wieniec.

Autor: pięta  godzina: 19:28
Jeśli więc kolego Pirrostratus nie jesteś selekcjonerem to nie zabieraj kolego głosu w sprawach ciebie nie dotyczących bo odpowiadasz cały czas nie na temat na moje zadane pytanie i bez obrazy osobistej. Wydaje mi się ,że czytając jakiś tam tekst w swoim ojczystym języku trzeba się orientować o co ktoś pyta a prywatne opinie sugestie czy przypuszczenia mnie nie obchodzą czy jasno się wyrażam ? Pytam gdzie wyceniano lub nie wyceniano b6yków /chodzi mi o ZO a jest ich 49 póki co są odpowiedzi kolegów tylko z dwóch.

Autor: Stefan Senegal  godzina: 20:20
ZO Bydgosz tez zawiesiła. Nie podano do kiedy. Zapewne wszystkie ZO to zrobiły tylko nie ma komu opublikować albo zgodnie z zasadą.."wimy, rozumimy, ale na komputrze nie umimy".

Autor: pięta  godzina: 20:23
Kolego Senegal dziękuję konkretna odpowiedź!

Autor: szlagoś  godzina: 22:13
Przemyśl po wycenie :-) szlagoś