Poniedziałek
25.05.2020
nr 146 (5412 )
ISSN 1734-6827

Wiedza i edukacjaTemat: Walne zgromadzenie

Autor: Artur123  godzina: 01:48
Pogdybajmy nad ewentualnymi konsekwencjami uchybień prawnych w zw. z art.15 zzzr ustawy tarczowej minus art.33e ustawy PŁ. Waldek3006, nie będziemy gdybać. Ustawa z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (z późniejszymi zmianami), w skład której wchodzi art. 15zzzr, jeśli mówi się w niej o sposobie działania czy wręcz o zadaniach organów, dotyczy to w zasadzie, a w przypadku art. 15zzzr na pewno, organów administracji publicznej. Wystarczy uważnie przeczytać art. 1 tej ustawy. Z całą pewnością nie należy do tych organów walne zgromadzenie kola łowieckiego.

Autor: broni  godzina: 10:03
"Walne zgromadzenie", to sprawa prosta jak budowa cepa, celem wstepu napisze, ze dla mnie w lowiectwie najwazniejsze jest P O L O W A N I E, a do tego potrzebny jestem ja, odstrzal, zwierzyna, bron, lowisko itp. Od zwolywania WZ mam wladze KŁ, zwolaja! to wezme udzial lub tez nie. Egzegeza albo upraszczajac dla tego przypadku onanizowanie prawa nuzy mnie niepomiernie, moglbym np. analizowac(onanizowac) uklad "zelazo-wegiel" bo przeciez wiekszosc akcesoriow mysliwskich jest wykonana ze stali. Nie zrobie jednak tego, bo przeciez od tego bron nie bedzie strzelac celniej, a noze nie beda ostrzejsze itd. Pzdr.DB

Autor: waldek3006  godzina: 10:30
Arturze Nie przekonałeś mnie. Ustawa tarczowa : Art. 1. 1. Ustawa określa: 3) uprawnienia i obowiązki, świadczeniodawców oraz świadczeniobiorców i innych osób przebywających na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w zakresie zapobiegania oraz zwalczania zakażenia lub choroby zakaźnej, o których mowa w pkt 1; Czyli koła łowieckie są tymi "innymi osobami przebywającymi na terenie RP", a więc mają "uprawnienia i obowiązki". Dalej, koła łowieckie są osobami prawnymi w trybie Art. 33 ust.2.ustawy PŁ ( Koła łowieckie posiadają osobowość prawną i ponoszą odpowiedzialność za swoje zobowiązania.) No i tu wchodzi art.15 zzzr ustawy tarczowej z całym "dobrodziejstwem" tj. : Oświadczenie woli członka organu osoby prawnej innej niż Skarb Państwa albo jednostka samorządu terytorialnego, może zostać złożone w formie dokumentowej, a posiedzenia organów osób prawnych odbywać się z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej bez konieczności jednoczesnej obecności członków tych organów. Do skuteczności takiego oświadczenia nie jest wymagane wypełnienie formularza udostępnionego w systemie teleinformatycznym, opatrzenie kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym, bez względu na odmienne zastrzeżenie ustawy lub czynności prawnej. To jak, WZ może się odbyć, pomijając czynności określone w ustawie PŁ : Art. 33e. 1. Jeżeli w trakcie trwania kadencji organów Polskiego Związku Łowieckiego oraz organów koła łowieckiego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wprowadzony został stan zagrożenia epidemicznego, stan epidemii lub stan nadzwyczajny kadencja tych organów ulega przedłużeniu o okres trwania stanu zagrożenia epidemicznego, stanu epidemii lub stanu nadzwyczajnego. 2. Wybory do organów Polskiego Związku Łowieckiego oraz organów koła łowieckiego nie mogą odbyć się wcześniej niż przed upływem 30 dni od dnia zakończenia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej stanów, o których mowa w ust. 1. I, co zastrzegam, chodzi mi o rozliczenie finansowe przed fiskusem, art.33 "e" niejako wspomina li tylko i wyłącznie o kadencyjności organów i wyborach do nich, a cała reszta to ?

Autor: Artur123  godzina: 12:03
Nie przekonałeś mnie. Waldek3006, nie było to moim celem. Zaprezentowałem Ci tylko mój punkt widzenia. PS Ale nie rozśmieszaj mnie, proszę, swoim: Czyli koła łowieckie są tymi "innymi osobami przebywającymi na terenie RP" :-) O (dziennik.lowiecki.plhttps://pl.wikipedia.org/wiki/Osoba_prawna)sobę prawną charakteryzuje nazwa i siedziba. Siedziba to miejscowość. Fajnie brzmi to Twoje: Koło łowieckie przebywa na terenie RP. Wybacz. Z całym szacunkiem, ale to istne Mistrzostwo Świata!

Autor: SPOKO  godzina: 18:34
Większość dyskutantów zakłada,ze obecne ZK muszą dalej funkcjonować bo tak chcę art33e i basta. Obecny stan prawny,zarówno przepisy dotyczące PŻŁ jak i przepisy stanu epidemiologicznego,nie pozwalają na zwołanie walnych zgromadzeń sprawozdawczo-wyborczych. Stąd założyłem wątek ''Jakie scenariusze?'' - żeby rozpatrzyć teoretycznie sytuację rezygnacji całego zarządu z dalszym funkcjonowaniem Koła. Jak napisał P broni -najważniejsze jest POLOWANIE a jednym z warunków jest posiadanie ważnego zielonego druczka. Tego zielonego druczka nie wystawi,nie przedłuży i nie dopiszę zwierzyny KR czy ZO.