Piątek
29.05.2020
nr 150 (5416 )
ISSN 1734-6827

Wiedza i edukacjaTemat: Sankcje karne.

Autor: zygi  godzina: 11:08
Dać palec to zagarną całą rękę. Ale to nie patologia PZŁ tylko poszczególnych myśliwych. Pozdrawiam.

Autor: AlexKol  godzina: 11:35
Ad. sytywilk Nie ma przepisu, który bezpośrednio wskazuje sankcję za wykonywanie polowania przy użyciu wymienionych przez Ciebie urządzeń na gatunki lub w sytuacjach innych niż dopuszczone w przepisach szczegółowych. Mimo to istnieje przepis ogólny art. 42aa. pkt 3 Prawa łowieckiego, który wskazuje "Zabrania się: 3) wchodzenia w posiadanie bezprawnie pozyskanej tuszy lub trofeów zwierząt łownych;" Literalna interpretacja zapisu "bezprawnie pozyskana" oznacza pozyskana z naruszeniem lub przy braku prawa do pozyskania. W mojej opinii pozyskanie w sposób bezprawny będzie skutkowało zakwalifikowaniem takiego czynu jako czynu zabronionego. D.B.

Autor: Lesław1  godzina: 14:19
pięta, nie mierz ludzi własną miarą, jeśli ty tak robisz nie oznacza że wszyscy tak robią. sytywilk sankcja jak za kłusownictwo.

Autor: pięta  godzina: 14:29
Miły panie Lesławie1 po pierwsze nie stać mnie jako emeryta na zakupy nokto i termowizji tudzież tłumików do broni to po pierwsze a po drugie nigdy nie trawiłem naiwnych zapytań także i tu na skromnym dziale łowieckim a za takie uważam pytanie kolegi sytegowilka . Czy pan kolega zrozumiał moją odpowiedź ? Jeśli tak to proszę bez wycieczek osobistych i czytać z sensem dziękuję .

Autor: Ryszard  godzina: 14:34
najpierw trzeba odpowiedzieć sobie a pytanie, na jakich warunkach mogę takową broń posiadać, a potem do czego mogę ja użyć.