Wtorek
02.06.2020
nr 154 (5420 )
ISSN 1734-6827

Wiedza i edukacjaTemat: Rolnicy chcą mieć możliwość wstąpienia w struktury Kół Łowieckich

Autor: Pomorski Łowca  godzina: 12:43
Koła łowieckie które odmawiają przyjmowania w swoje szeregi lokalnych rolników piłują gałąź na której siedzą. To nie tylko złe działanie ale przede wszystkim głupie ! I szkodliwe dla całego PZŁ ! A obecnie rolnicy, w znacznej części, to wykształceni młodzi przedsiębiorcy rolni. Inni nie mają wielkich szans na obecnym rynku.

Autor: Lesław1  godzina: 13:28
"Tak samo można powiedzieć o myśliwych mieszkających w blokach mających 300km do łowiska i polujących sporadycznie lub wcale bo nie mają zdrowia albo chęci .Warto się przyjrzeć problemowi ale jak znam PZŁ to zmowa milczenia obowiązuje w każdej płaszczyźnie działania taka tradycja szemrana." Renegat jak zawsze zapominasz o jednym. Przeważnie ci ludzie polują w terenach należących do lasów państwowych, na które tak bardzo macie chrapkę ale na całe szczęście nie są wasze. Więc na gruntach gdzie nie ma upraw rolnych i rolników zgodnie z tym zapisem nie powinno być żadnego rolnika, a jednak są. Renegat dobrze prawisz, wszelkie zmiany gdzie w końcu zaczniecie płacić za swoje bardzo często głupie decyzje, przyjmę z wielką radością. W pierwszej kolejności powinniście zapłacić za wszystkie działania związane z likwidacja cieków wodnych i remiz śródpolnych. A nie wyciągać ręce po pomoc suszową. To co się dzieje w chili obecnej w gospodarce wodnej to tylko i wyłącznie wasza wina wynikająca z zwykłej chłopskiej pazerności. Pomorski Łowco, ci młodzi przedsiębiorcy rolni bardzo często wrzucają zdjęcia roślin na facebookowe grupy rolnicze z pytaniem - a co to za roślina. A gro pytań to - kiedy zaczną płacić .... i tu następuje litania pomocy, dotacji, umorzeń. Tak więc ma to bardzo mało z rolnictwem. 99% z nich nie wie że istnieje coś takiego jak rozporządzenie ministra w sprawie wyceny szkód, nie mówiąc o znajomości elementarnych zasad w nim zawartych. Za to roszczeniowość jest bardzo wielka.

Autor: Renegat  godzina: 13:36
Nie mogę wypowiadać się za wszystkich a zasiebie to mówię ja czyjegoś nie chcę a swojego nie dam po za tym mam kawałek własnego lasu i nie interesuję mnie co robią lasy państwowe to problem partii rządzącej którą rozliczam na bieżąco w wyborach .Taki mechanizm przydał by się w PZŁ rozliczenia na bieżąco bo spóźniona sprawiedliwość może lepsza niż żadna ale pozostawia wiele do życzenia przynajmniej ja to tak widzę .