Czwartek
13.08.2020
nr 226 (5492 )
ISSN 1734-6827

Wiedza i edukacja



Temat: Czy organizator polowania zbiorowego może legitymować gapiów?  (NOWY TEMAT)

Autor: wuj Onufry  godzina: 09:42
Sytuacja hipotetyczna, ale znając perfidię "eko"terrorystów może do niej dojść. Polowanie zbiorowe, pokot, trochę gapiów. A wśród tych gapiów podstawiony przez ekusiów rosły 17latek. Lewackie pisiorstwo wprowadziło zakaz polowania W OBECNOŚCI niepełnoletnich. Była obecność? Była... I jak przed taką prowokacją się bronić w lewackim państwie PiSu?

Autor: Lesław  godzina: 09:54
Pokot nie jest polowaniem, tyle.

Autor: Dolny Wiatr  godzina: 10:20
Rozporządzenie MŚ w sprawie... zwane Regulaminem polowań mówi: Rozdział 8 Pokot § 48.1. Pokot to tradycyjny sposób ułożenia pozyskanej zwierzyny przed zakończeniem polowania zbiorowego. Co Ty na to Lesław?

Autor: wuj Onufry  godzina: 10:32
Ubiegłeś mnie Dolny Wietrze... No to czekam na odpowiedzi dotyczące podstawionego nastolatka na pokocie, który częścią polowania wg prawa jest

Autor: CYJANEK  godzina: 10:41
Lesław ma rację. Obecnie zbiórka myśliwych i pokot są wyłączone z polowania.

Autor: wuj Onufry  godzina: 10:46
Link na potwierdzenie proszę

Autor: August  godzina: 11:29
''======='' (dziennik.lowiecki.plhttps://oko.press/ministerstwo-srodowiska-tylnymi-drzwiami-wpuszcza-dzieci-z-powrotem-na-polowania/)

Autor: Dolny Wiatr  godzina: 11:34
August, takie propozycje były, a wyszło jak w Regulaminie polowań

Autor: August  godzina: 11:39
Wojtuś oczywiście - ale nie wszyscy o tym wiedzą - myląc przymiarki do zmiany paragrafów – z obowiązującymi do dziś.

Autor: Lesław  godzina: 12:21
Dolny Wiatr, nic. Niechlujny ustawodawca zapominał usunąć to z zapisu : w§ 30 ust.2 otrzymuje brzmienie:„2. Polowanie uważa się za rozpoczęte z chwilą zajęcia pierwszego stanowiska przez myśliwego podczas rozprowadzania myśliwych przed pierwszym pędzeniem.” I mamy głupotę to kwadratu powstałą na wskutek poprawności srekologiczno-politycznej. Dobrze że nie napisali - polowanie uznaje się za rozpoczęte od dnia .3.11 danego roku a zakończone 15.01 roku następnego, niezależnie od tego czy się odbyło czy nie. August, Boże jakiś ty wspaniały i nieomylny ...

Autor: wuj Onufry  godzina: 12:23
To już nie rozstrząsajmy tego pokotu. Czy organizator polowania zbiorowego może legitymować gapiów w jakiejkolwiek chwili polowania, by nie dać się złapać na prowokację typu "na małolata"?

Autor: Lesław  godzina: 12:28
po § 41 dodaje się § 41a w brzmieniu:„§ 41a. Przerwy zarządzone przez prowadzącego polowanie nie są polowaniem.”;

Autor: HelaHel  godzina: 14:33
Najpierw sprawdzcie w obowiązujacym prawie - a potem "bijcie pianę", dalej. :)) (dziennik.lowiecki.plhttps://www.infor.pl/prawo/prawo-karne/policja/217558,2,Legitymowanie-osob-celem-ustalenia-tozsamosci.html)

Autor: wuj Onufry  godzina: 16:38
Zanim zaczniesz bić pianę, sprawdź wiarygodność linku który cytujesz. Ten twój jest zupełnie niewiarygodny, nie uwzględnia np. oczywistego i powszechnego legitymowania podczas zakupu alkoholu w sklepach i knajpach, legitymowania pasażerów z ulgowymi biletami itp.

Autor: Artur123  godzina: 17:35
Wuj Onufry, te Twoje „oczywiste i powszechne legitymowanie podczas zakupu alkoholu w sklepach i knajpach, legitymowanie pasażerów z ulgowymi biletami”, to z lekka... raczej trochę inne legitymowanie (dziennik.lowiecki.plhttps://sjp.pl/legitymowa%C4%87) niż to, o które dopytujesz na wstępie. „Legitymowany” w sklepie nie posiada żadnego obowiązku okazania czegokolwiek. Co najwyżej odejdzie od lady bez flaszki, ale także bez konsekwencji. Co innego gdy legitymuje policja (www.policja.waw.pl/pl/dzialania-policji/aktualnosci/43065,Legitymowanie-prosta-czynnosc-ktora-rodzi-wiele-pytan.html). Ooo, tu już żarty się kończą :-( A co do Twojego zapytania: „Czy organizator polowania zbiorowego może legitymować gapiów”? Nawet bez wchodzenia w szczegóły typu – a kogo masz na myśli, pisząc o organizatorze, śmiało można stwierdzić, że... Że pytanie jest bardzo infantylne. Oczywiście, że nie może organizator legitymować gapiów, bowiem nie ma ku temu absolutnie żadnych uprawnień. A tak nawiasem mówiąc, link wskazany przez HelaHel prowadzi do bardzo krótkiego, ale pożytecznego tekstu, chociaż nie wolnego od błędów. Ot pisze autor: „Uprawnienia takie mają również funkcjonariusze Straży Rybackiej ale jedynie wobec osób podejrzewanych o nielegalne dokonywanie połowu ryb”. Mały problem polega na tym, że przykładowo funkcjonariusze Państwowej Straży Łowieckiej czy – dajmy na to – straży leśnej, mają prawo legitymować w celu ustalenia tożsamości, ale też wyłącznie w przypadku, gdy zachodzi podejrzenie popełnienia przestępstwa lub wykroczenia. Legitymować tylko dla samego legitymowania, prawa nie mają.