Wtorek
29.09.2020
nr 273 (5539 )
ISSN 1734-6827

Wiedza i edukacjaTemat: Określenie przez ZO „innych form i cech poroża osobników selekcyjnych”

Autor: Pomorski Łowca  godzina: 10:49
Kolega Piotr Gawlicki jasno przedstawił sytuację prawną zagadnienia. NRŁ najzwyczajniej nie mogła delegować prawa do określenia zasad selekcji zarządom okręgowym. I tyle w temacie. Ale tu znowu wracamy do podstawowego problemu państwa polskiego czyli braku mechanizmów kontroli, nadzoru i egzekwowania prawa. Niby prawo dobre ale cóż z tego, skoro nikt nie może nic zrobić jeżeli jest ono łamane. Z naszego życia łowieckiego: Łowczy nie chce dać odstrzału mimo, że jest do tego zobowiązany uchwałą WZ ? Pisz na Berdyczów ! Koło nie chce zapłacić szkody ? A idź pan do sądu jeżeli cię stać na adwokata ! ZO uchwala swoje zasady selekcji ? No a co mają zrobić ? Przecież te uchwalone przez NRŁ są zbyt restrykcyjne !

Autor: Broxen  godzina: 11:52
Główny rzecznik, czy członek zarządu głównego to prokuratorzy a jako członkowie tych organów pezeteła tolerują, wręcz hołubią bezprawie. Biorąc ten kontekst pod uwagę możecie sobie tylko wyobrazić „jak praworządnie” funkcjonują prokuratury Ziobry.

Autor: Pomorski Łowca  godzina: 12:16
Trochę to nielogiczne co Kolega pisze. Główny rzecznik i członek ZG to raczej stara szkoła prokuratorów. Ich zdaniem prokuratorzy Ziobry na pewno nie działają praworządnie.