Sobota
16.10.2021
nr 289 (5921 )
ISSN 1734-6827

Wiedza i edukacjaTemat: Szkody łowieckie po nowemu...

Autor: J.Chudy  godzina: 09:05
Wypinkoleni z kół i ze względów ekonomicznych niezrzeszeni (nie mam na myśli nikogo z forumowiczów) naiwnie myślą, że po tym, jak nie dogadują się z koleżankami i kolegami w kołach, dojdą do porozumienia z rolnikami. ;-))))))))))))))

Autor: Manlicher 308w  godzina: 09:42
chudy Dojdą bądź spokojny to ich koledzy.

Autor: xatsap  godzina: 14:19
Jesteś niepoprawnym optymistą. Podaj mi jedną grupę społeczną, z ktòrą chłopstwo się porozumiało. Pomiń chłopo-myśliwych, ci w kołach się nie integrują. To 1% myśliwego i 99% chłopa.

Autor: Renegat  godzina: 14:36
Do czego ta integracja ma służyć do płacenia składek,czy widok dziwnych gości jest do czegoś potrzebny?

Autor: August  godzina: 19:55
Obywatel Cham - chłopi w dawnej Rzeczpospolitej (dziennik.lowiecki.plhttps://histmag.org/Obywatel-Cham-chlopi-w-dawnej-Rzeczpospolitej-9378) „Lud rolniczy […], który najliczniejszą w narodzie stanowi ludność” – tak zaczyna się dotyczący chłopów rozdział Konstytucji 3 maja. Wymień Renegat powody by robotnicy, inteligencja- miast i wsi miała się integrować z chamem.

Autor: Renegat  godzina: 20:28
Magnateria dawno straciła swoję majątki chłopi przetrwali rozbiory okupacje i mają się bratać z ludźmi bez zasad i honoru dobre sobie .

Autor: August  godzina: 21:14
Wolski chłop - honorowy i z zasadami . (dziennik.lowiecki.plhttps://www.facebook.com/projektAGROunia/videos/ko%C5%82odziejczak-mia%C5%BCd%C5%BCy-dziennikark%C4%99-tvp/350320176798715/)

Autor: Renegat  godzina: 21:55
Pańszczyzna już minęła wykształcenie też zdobyte więc czemu dać się robić .....na szaro ?

Autor: August  godzina: 22:54
Wykształcenie rolnika o niczym nie świadczy a raczej chłopskie rozumienie pojęcia pro państwowiec. ‘’Państwowiec to ktoś, kto przedkłada dobro państwa, któremu służy; jako urzędnik robotnik, rolnik, inteligent, działacz polityczny, nad interesy partyjne i osobistą pomyślność.’’ To chłopstwo nikt inny dziś zdecydowało jak się ludziom w obecnej ‘’demokracji RP? ‘’ żyje. Jak sobie posłaliście tak się teraz wysypiacie. Parafrazując wiesza Kochanowskiego o Polakach "Cieszy mię ten rym: "Chłop mądry po szkodzie"; Jeśli jest prawdą co z tego wynika Nową przypowieść Chłop sobie kupi, Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi".

Autor: Renegat  godzina: 23:54
A to ci dopiero pro państwowe a jakie państwo chodzi o R.P czy o CCCP . Czytając kilka życiorysów i kilka teczek znanych myśliwych to chodzi o CCCP a ja z tym czymś nie mam nic wspólnego.I reszta towarzystwa też by już mogło zacząć myśleć po polsku nie po sowiecku gdzie pod szyldem ochrony środowiska ochrony zwierzyny próbuje się podważać prawo własności .