Niedziela
17.10.2021
nr 290 (5922 )
ISSN 1734-6827

Wiedza i edukacjaTemat: Szkody łowieckie po nowemu...

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 02:41
Rolnicy mają w Polsce ważna rolę, muszą stać się elita- ziemiaństwem, by kopnąć w D... bierutowski model łowiecki!

Autor: xatsap  godzina: 06:05
Bierut dał ziemię chłopstwo - dobry Bierut. Zły Bierut, bo chamom zwierzyny wolno żyjącej nie dał. Chłop-pijawka zawsze nienasycony na pozostałych żeruje. UE jest dla nich wielkim złem. Zobaczycie ceny żywności, jak nas już w niej nie będzie. Za podatki robotników i inteligencji uzbroją chłopstwo w nowoczesny sprzęt rolniczy, dopłacą 600 % do ubezpieczenia w kruz-ie, a oni, jak koty będą nas ru.... i płakać i dla utrwalenia swych wpływów, tradycyjnie zawsze głosować na tych, którzy dadzą więcej 😡

Autor: Miłośnik PZŁ  godzina: 06:17
Masz trochę racji, ale to nie Rolnicy są winni, że inteligencja i robotnicy dym ..li ich w PRL, a im szczęśliwie ostała się ziemia. To inteligencja i robotnicy powinni ustalić normalne zasady egzystencji, a nie dym c innych tyle lat, a teraz robić wyrzuty.

Autor: August  godzina: 09:25
Renegat chodzi o Twoje Państwo, jeśli twierdzisz, że żyjesz w CCCP to się zapewne nie mylisz – bo gdy czytam Twoje wypowiedzi to odpowiadają one mentalności kołchoźnika. To Twoje kołchoźnicze święte prawo własności, to nic innego jak możliwość decydowania kto więcej zapłaci, gdy jakiś na Twoim spłachetku ubek upoluje dzika. Zaprzeczysz czy jednak potwierdzasz. Poza tym co powyżej - dokładnie jak piszesz, spójrz w lustro, dla Ciebie Polska to teczki ubeckie. Wystąp do IPN o swoją, bo na pewno na takiego jak Ty antykomunistę materiały zgromadzono. Upublicznij ocenimy jak Ty dziś oceniasz - jaka to byłeś ptica.

Autor: Renegat  godzina: 09:31
Na moje państwo trzeba jeszcze poczekać ,nie będzie w nim kupowania głosów ciepłych posadek kasy za nic nie robienie . Jeśli jesteś dobry wywiadowca to bez trudu ustalasz kto kim był współczesna technologia czyni cuda chcesz informacji zdobądź je sam .

Autor: August  godzina: 09:36
Różnimy się zasadniczo – mnie brzydzą ‘’materiały’’ zgromadzone przez ubecję , Ty epatujesz się łajnem z minionej epoki .

Autor: Renegat  godzina: 09:49
Niestety takie czasy że pływamy w wirtualnym g.......nie możesz się nie interesować ale to i tak nie zmienia faktów że punkt w obserwacyjny prawdę ci powie to znane skuteczne metody .Chcesz żeby inni się babrali a ty czyste rączki jakie to znane czas się pobrudzić dla własnego dobra . Jeśli sądzisz że ubeckie metody zostały zarzucone to myśl tak dalej będzie łatwiej cię zmanipulować .

Autor: J.Chudy  godzina: 10:07
Renegat, jak masz w swojej rodzinie, sąsiedztwie, dalszym otoczeniu kogoś, kto bez Twego wątpienia był TW, UB-ekiem, eSB-ekiem, to jaki masz problem, by po niedzielnej mszy św. pojeździć na jego karku wokół wsi? Na Twoim miejscu, bez sprawdzania w IPN-ie wyjechałbym na proboszczu. To niemal pewniaki. Gdybyś jeszcze chciał na takowe przejażdżki zaprosić kilku znajomych, to udaj się do najbliższej kurii.

Autor: Renegat  godzina: 10:31
No i co z tego 300 tysięcy różnego rodzaju funkcjonariuszy prl księża ,myśliwi ,lekarze rolnicy i tak dalej .A to Polska właśnie co można zrobić nie wiele obserwować dokumentować działać jeśli to koniecznie.W piosence było .. Mój bracie i przyjacielu nie wydawajcie nas .....

Autor: Mark - 2  godzina: 10:51
A mnie zastanawia, taka "drobna sprawa" - skoro prawo własności jest "święte" tu pełna zgoda, tak powinno być na zawsze. Więc skoro ziemia jest własnością rolnika, to dlaczego ja muszę mu do tej własności dopłacać. Przecież wszelkie dopłaty (do ha, do paliwa, itp.) są wypłacane też z moich pieniędzy (podatków) i nikt mnie się nie pyta czy ja życzę sobie dopłacać rolnikom a nie np. szewcom, murarzom, lekarzom, itp.. Pytanie więc, kiedy i mnie ktoś dopłaci chociażby złotówkę do paliwa które zużywam wykonując swą pracę, bo składce do ZUS w wysokości składki na KRUS, nawet strach zapytać.

Autor: Renegat  godzina: 11:03
To zastanów się dlaczego do tego rolnictwa dopłacają dopłaty krusy i same bonusy a wieś się wyludnia gruntów rolnych coraz mniej .Przy pomocy gazu można szantażować łudzi a przy pomocy jedzenia nie ?

Autor: August  godzina: 11:17
Renegat - kiedyś tu - służ specjalnych PRL zawartość teczki opisałem. Nie czyjąś a treści w niej zawarte dotyczące mojej osoby, bo nie tylko ubecy teczki zakładali. Dziś z pewnej perspektywy minionego czasu bardzo żałuję, że umożliwiono mi dostęp do jej zawartości. Wiedza o łajnie peerelowskim jakie funkcjonowało w moim nawet bezpośrednim otoczeniu niczego nowego do mojego postrzegania świata nie wniosła. Jedynie stała się przestrogą by zwracać baczniej uwagę na kapusia peerelowskiego, gdy filmuje pokot po zbiorówce. Przykładowo - zaniósł służbą specjalnym moje fotografie ‘’ zawieranego w mundurze ‘’ ślubu kościelnego , sporządził notatkę kto jeszcze w kościele w nim uczestniczył . To i w magazynie Sezon opatrzy stosownym komentarzem koniec polowania . Pili wódę , dzieci liczyły łby zakatrupionych bestialsko braci mniejszych.

Autor: Mark - 2  godzina: 11:26
I na koniec - ciekawe kto to kupuje. (dziennik.lowiecki.plhttps://www.money.pl/gospodarka/srodki-ochrony-roslin-przemycane-przez-polska-granice-na-rynku-mnostwo-podrobek-6449509033932417a.html) Pewnie dopłaty za małe, więc trza dorobić kosztem pozostałych. Na wsi, którą dobrze znam, każdy rolnik ma dwa "pola", jedno przy domu (lub w bliskim sąsiedztwie) gdzie produkuje dla siebie, wszystko łącznie z ziemniakami i drugie skąd sprzedaje hurtem tylko "do miasta". Ciekawym dlaczego.? :))

Autor: Renegat  godzina: 11:32
Mark 2 jeśli twierdzisz że rolnictwo to taki super biznes to dlaczego nie spróbować ja znam ten chleb i uwierz mi jest gorzki jego smak .August ale czegoś się nauczyłeś masz świadomość jak pozornie blachę rzeczy np.filmiki mają wpływ na rozwój wypadków . Zwyczajnie posiadasz wiedzę która uczyniła cię mniej szczęśliwym .

Autor: August  godzina: 11:50
Mark - 2 Histerię w tym portalu o szkodach łowieckich no i oczywiście prześladowaniu chłopstwa przez inne ugrupowania nie chłopskie - rozpętał Staś. Dziś na tę samą nutę o świętym prawie własności nadaje Piotr. Tak się już zapętlili w tym swoim ‘’praworządnym rozumowaniu ‘’ że pomijają własne niezbywalne prawa będąc podobno też myśliwymi. Tylko czekać jak im się przestawi i będą tu nadawać w imieniu hodowców karpi. Gdzie ich świętym prawem własności będzie decydowanie o polowanie na ich stawach . Podejmą kolejną kampanie wspierającą hodowców karpi że to oni powinni decydować kto ołowianym a kto stalowym śrutem na jego świętości poluje.

Autor: Mark - 2  godzina: 11:51
Renegat No dobra, wiem jak smakuje chleb na wsi i co to jest praca od świtu do nocy. Wiem ile znoju i trudu kosztowało to moich rodziców aby wychować i wykształcić sześcioro dzieci i to w czasach "komuny" oraz obowiązkowych dostaw, bez żadnych dopłat, krusu itp. Wszyscy wyszliśmy na ludzi, pokończyli przynajmniej szkoły średnie i studia a jeden to nawet księdzem został. Mój młodszy brat dalej kontynuuje "dzieło" swych ojców i dziadów (dokupując sporo ziemi) i jakoś bardzo nie narzeka gdy go odwiedzam lub on mnie. Mało tego, sam kupiłem prawie 2 ha ziemi na wsi i na starość (na emeryturze) "grzebię w niej" aby mieć swoje warzywa i owoce, bo w obecnych sklepach (lub bezpośrednio od rolnika) to strach kupować "współczesne" produkty rolne. No, ale jak to mówią "Człowiek ze wsi wyjść może, wieś z człowieka nigdy" i na tym skończmy już tą "wymianę uprzejmości". :))

Autor: Renegat  godzina: 16:49
Nie musimy się lubić żeby tworzyć państwo które jest zbiorowym obowiązkiem ,nie mam się czego wstydzić ani w przeszłość ani w teraźniejszości nie zeszmacilismu się . Więc wszystkim wszystkiego dobrego .