Poniedziałek
29.11.2021
nr 333 (5965 )
ISSN 1734-6827

Wiedza i edukacjaTemat: Kontrola  (NOWY TEMAT)

Autor: dob3  godzina: 15:37
Czy ZO może sobie zażyczyć dostarczenia do swojej siedziby do kontroli 100% dokumentacji Koła na czas bliżej nieokreślony?. Jeżeli tak to na jakiej podstawie. Prowadząc działalność gospodarczą przez 30 lat nie spotkałem się z taką formą kontroli.DB!

Autor: Piotr Gawlicki  godzina: 17:16
Podstawą jest prawo powielaczowe, które PZŁ stawia ponad prawem powszechnie obowiązującym. Dlatego w piśmie żądającym dokumentów nie będzie podana podstawa prawna, na jakiej odbywa się kontrola, przez kogo będzie prowadzona i w jakim zakresie. Na miejscu zarządu koła odpisałbym z prośbą o podanie podstawy prawnej kontroli i nie może to być np. § 98 ust.1 pkt 7) lub pkt 10), bo te nie dotyczą konkretnych działań kontrolnych wobec koła, a przecież ZO powinien znać art. 32 ust.3 ustawy 'Prawo łowieckie', ale może trzeba im go przypomnieć. A jak będzie podana podstawa prawna i zakres kontroli, to poinformować, że dokumenty dostępne są w zarządzie koła, adres taki i taki, a zapraszamy we wskazane dni i godziny.

Autor: dob3  godzina: 17:28
Dziękuję za wyjaśnienie stoimy na takim samym stanowisku.DB

Autor: 28rafal  godzina: 17:30
"jeżeli ktoś zna przykłady patologii winien natychmiast informować odpowiednie organy.":-) -MB- :-),,,,,:-)

Autor: jaszczur  godzina: 17:59
A jak organy to ta sama patologia. to co robić?

Autor: EdiKris  godzina: 18:10
gorzej jak ZO poprosi o pomoc UKS to wtedy się zdziwicie

Autor: 28rafal  godzina: 18:11
:-),,,,,,na to pytanie sam mistrz udzieli odpowiedzi..:-) ja "wymiękam",,:-)

Autor: dob3  godzina: 18:22
Nie chodzi u unikanie kontroli ale nie wyobrażam sobie przekazania dokumentów finansowych do ZO nie wiadomo komu i na jaki okres .Nie spotkałem się z taką formą kontroli a UKS też jest do przeżycia szczególnie jeżeli nie ma się nic do ukrycia.DB!

Autor: EdiKris  godzina: 20:14
jak się nie ma nic do ukrycia to się udostępnia dokumenty do kontroli

Autor: Leśny Marunio  godzina: 20:14
Piotr Gawlicki § 118 ust.1 ... jego treść można śmiało przytoczyć ( czego dokładnie i jakich dokumentów dotyczy ...nie sprecyzowano - choć po treści ust. 2 i ust.3 można się domyślać, że chodzi właśnie o uchwały.. Ale może być też i tak, że ust. 2 i ust.3 dotyczy tylko zapisów w sprawie uchwał..) 😎

Autor: Leśny Marunio  godzina: 20:36
Aby było ciekawiej: § 22. Do zadań koła należy: 11) dokumentowanie działalności zgodnie ze Statutem, ustawą i innymi aktami prawnymi według wytycznych opracowanych przez Zarząd Główny. MOŻE TO TE DOKUMENTY CHCE KONTROLOWAĆ ZO ..? 🤓 A tak dla wesołości to można powiedzieć, że ,, zażyczenie dostarczenia do swojej siedziby do kontroli 100% dokumentacji Koła na czas bliżej nieokreślony" ... ZO realizuje w ramach i na podstawie § 98, ust.1, pkt 27 ,, wspieranie kół łowieckich w zakresie rozwiązywania problemów wynikających z prowadzonej przez koło działalności; 🤣 Ot.. wszystkie chwyty dozwolone... Jaki statut takie możliwości interpretacji..