Środa
08.12.2021
nr 342 (5974 )
ISSN 1734-6827

Wiedza i edukacjaTemat: Odpowiedzialność finansowa Zarządu Koła

Autor: siekiera  godzina: 08:23
Kolego Jerzy2021 : przeczytaj uważnie "Stanowisko NRŁ w sprawie funkcjonowania PZŁ po nowelizacji PŁ w 2018r." , zwłaszcza punkt 4 z którego wynika, że NRŁ sugeruje wprowadzenie solidarnej odpowiedzialności finansowej wszystkich członków KŁ a nie tylko członków zarządów KŁ !!! https://braclowiecka.pl/files/media/Nowa_strona_2016/2021/Stanowisko_NRL_do_ministra_Kurtyki_14_wrzesnia_2021.pdf (dziennik.lowiecki.plhttps://braclowiecka.pl/files/media/Nowa_strona_2016/2021/Stanowisko_NRL_do_ministra_Kurtyki_14_wrzesnia_2021.pdf) Co trzeba mieć w głowie żeby takie propozycje składać ??? Każdy myśliwy poluje realizując swoją pasję społecznie i nie pobiera z tego tytułu wynagrodzenia , a wręcz ponosi bardzo wysokie koszty. Natomiast obecna NRŁ wnioskuje żeby za społeczną działalność ponosić ryzyko odpowiedzialności majątkiem prywatnym ??? I to w sytuacji już wprowadzonych i zapowiadanych przez polityków i organizacje rolnicze niekorzystnych zmian systemu szacowania szkód łowieckich !!! Z jednej strony zapowiedź p.Siarki o przymusowym wcielaniu do KŁ myśliwych którzy dotychczas członkami tych kół nie są ,a z drugiej propozycje NRŁ aby każdy członek KŁ ponosił osobistą odpowiedzialność finansową za zobowiązania KŁ np. z tytułu szkód w uprawach. Przecież ta NRŁ zachowuje się jak V kolumna .

Autor: S.N.F  godzina: 20:12
Autor: Jerzy2021 Data: 05-12-21 13:12 Wersja do wydruku "W przypadku, o którym mowa w ust. 2a" No to jesteście w likwidacji czy nie? Cicho siedzi więc może po likwidacji. Bo jeśli jesteście, a ZK wykaże, że was wzywał do zwiększenia składki z powodu nadmiernych szkód a wy go olaliscie no to moze on was olać i wespół zespoł będziecie pokrywać te szkody już nie rolnika a całego PZeła.

Autor: S.N.F  godzina: 20:37
siekiera motyka piłka linka Dzien dobry dobry wieczór. Panie - pierwszy post na lowiecki i taki ważki Aż się prosi oddzielny temat. Ale jak już ... to akurat tu NRŁ dobrze pisze i trza jej klaskać. Głośno i na stojąco. A acan pierdy w tym punkcie (odpowiedzialności myśliwego) piszesz.

Autor: siekiera  godzina: 21:47
cyt. : "A acan pierdy w tym punkcie (odpowiedzialności myśliwego) piszesz." ---------"za zobowiązania koła odpowiadają solidarnie wszyscy członkowie koła" ---------------------- to nawet więcej niż za zobowiązania z tytułu szkód w uprawach i płodach rolnych i więcej niż za szkody wywołane polowaniem.