Czwartek
18.08.2022
nr 230 (6227 )
ISSN 1734-6827

Wiedza i edukacja



Temat: Upoważnienie do wykonywania polowania

Autor: Artur Jesionowicz  godzina: 12:53
„Łowczy wypisuje odstrzał, wpisuje go do EKEP. Wyjeżdża na urlop, a ja nie odbieram wersji papierowej. Czy mogę iść na polowanie”? Baca1051, prezentuje pogląd, że nie powinieneś „iść na polowanie”, bez „posiadania przy sobie pisemnego upoważnienia wydanego przez dzierżawcę”. Świadczą o tym zapisy ustawy, które wyżej przywołano. „Książka elektroniczna posiada też takie upoważnienie tylko w formie elektronicznej”. Jeager, „upoważnienie w formie elektronicznej” nie jest integralną częścią książki ewidencji pobytu na polowaniu indywidualnym w postaci elektronicznej, o której to książce mowa jest w art. 42b ustawy Prawo łowieckie. „Upoważnienie w formie elektronicznej” jest jedynie produktem dodatkowym (przy tym niejako ubocznym) programu, zawierającego książkę ewidencji w postaci elektronicznej. Może służyć do wydrukowania upoważnienia papierowego. Legitymowanie się „upoważnieniem w formie elektronicznej” podczas pobytu na polowaniu, zamiast upoważnieniem papierowym, nie znajduje żadnego odbicia w powszechnie obowiązującym prawie. Jeżeli coś przeoczyłem, to wskaż mi, proszę, coś konkretnego na ten temat. Może przykładowo coś w nawiązaniu do ustawy (dziennik.lowiecki.plhttps://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20050640565/U/D20050565Lj.pdf) o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne?

Autor: baca1051  godzina: 15:34
Artur Art.42 wskazuje co myśliwy powinien mieć przy sobie, nie jest tam wskazane upoważnienie do wykonywania polowania indywidualnego. Jak to rozumieć?

Autor: Artur Jesionowicz  godzina: 15:44
Baca1051, chcesz od początku przedyskutować ze mną to wszystko, co już tu było dyskutowane? Poczytaj raz jeszcze WIARUSA, Ryszarda, PeBe, labula i fox31. A tak nawiasem mówiąc, po co pytałeś na początku dyskusji , skoro i tak masz swoją odpowiedź i żadne argumenty nie trafiają do Twojej wyobraźni? Do art. 42 ust. 2 dołącz sobie ust. 8, uważnie zapoznaj się z art. 42b ust. 2, potem przeczytaj raz jeszcze art. 51 ust. 1 pkt 6 i 7, a nawet art. 52 pkt 6. Upoważnienie ma być „wydane” i to właśnie w nim myśliwy zobowiązany jest „odnotowywać” istotne fakty jeszcze podczas pobytu w łowisku.