Środa
25.01.2023
nr 025 (6387 )
ISSN 1734-6827

Wiedza i edukacjaTemat: Dlaczego ludzie polują?

Autor: dodo66  godzina: 09:38
No cóż to bardzo trudny temat ! Bardzo indywidualny . Mam kolegów z dłuższym stażem niż mój którzy nie wyszli z fazy pierwszej . Osobiście jestem w piątej / ale od czasu do czasu pozyskuję / ; chociaż i dziś i od początku mojej przygody łowieckiej tłumaczyłem / dlaczego zabijam / ,że robię to dla mięsa . Nie wstydziłem się tego ; choć określenie mięsiarz w naszym środowisku ma bardzo negatywny wydźwięk . Ale w dobie wszechobecnej "ekologii" tylko to wyjaśnienie jako tako ma sens . Trofeistyka - zabijanie dla kości już nie ! Inne aspekty poruszone przez Ciebie też są bardzo ważne ; ale można jej realizować bez zabijania . Myśliwy zabija i kropka . Dlatego np. wieczne pozostawanie w fazie pierwszej wymaga ingerencji psychiatry . D.B.

Autor: Jan Tukan  godzina: 15:04
Ad. dodo66 Dziękuję za bardzo interesujący wpis. Dokładnie o to chodzi, by o pewnych rzeczach umieć rozmawiać. Pozdr.DB

Autor: August  godzina: 19:36
Chyba już wszystko napisano w tym temacie teraz Ja – otóż poluję by przy ognisku ta substancja (dziennik.lowiecki.plhttps://www.youtube.com/watch?v=M0FbP55H01E) mogła spływać wolniutko w kierunku przełyku.

Autor: Jan Tukan  godzina: 20:15
Panie Auguście, nie ma w tym nic złego, jeżeli broń jest rozładowana i zabezpieczona. Wszystko jest dla ludzi, dobrze schłodzoną czysta do wątróbki, o poranku na kaca i rozruch, czy szklaneczka Scotcha na porchy w gronie kolegow, przy ognisku, stole na oblewiny. Oczywiście należy to robić z rozsądkiem i wśród przyjaciół ( z wrogami nie piją się nic, poza woda i herbatą). Ja zawsze na wyjazdach nam skrzyneczkę produktów żywnościowych egzotycznych, tj. z Polski czy Ukrainy, Scotcha lub czysta do wyboru. W Polsce zawsze jest przegięcie w jedną czy druga stronę, zamiast normalnie, po ludzku , z sercem ....ważne by tym nikomu przykrości czy krzywdy nie robić. PS. Oczywiście ten styl picia, jak polski, jest już znany wśród innych nacji. Próbowałem, ale mnie nie odpowiada. Wolę, dobrze zmarznięta butelkę, czysta substancje w kieliszku , bez lodu. Lodu używam do Whisky, najczęściej amerykańskiej lub jak lodu nie ma to zimna coca- cola. A pić już lepiej tak😁😉👉 https://youtu.be/TON5a30YpPg

Autor: Jan Tukan  godzina: 20:34
https://m.youtube.com/shorts/fq22uPCyLvU?feature=share