Poniedziałek
09.11.2009
nr 313 (1562 )
ISSN 1734-6827

Wiedza i edukacjaTemat: problemowe ciele.!?

Autor: Filip z Konopii  godzina: 03:59
Zapłać za łanię a cielę weź na użytek własny Czy to nie rozwiąze problemu?

Autor: ala  godzina: 08:14
remol Jaka waga była tej sztuki? Nawet 40 kilogramowe cielaki niektóre koła traktują jak łanie. Wolą żeby im zeszła teraz z planu łania niż cielak, którego można strzelać do końca lutego. Mądry łowczy nie powinien robić problemu. Filip Płacisz za kilogramy a nie za nazwę. Cena jest taka sama.

Autor: Filip z Konopii  godzina: 09:48
Jeśli miałbym wisieć ,wolałbym dopłacić za 20 kg. To kwestia ugody ale jak sobie ktoś nadrapał ,to hieny go zjedzą Bez urazy.

Autor: mariandzik  godzina: 15:04
Jeśli na zbiórce prowadzący zaznaczył (moje założenie), że nie polujecie na cielaki, to czemu strzelałeś? W takiej sytuacji ja osobiście przy nawet minimalnej możliwości pomyłki nie strzelałbym w ogóle do jeleni. A jak już się stało, to sugerowałbym jak poprzednicy pójść i pogadać jak możesz naprawić błąd, zanim zostaniesz (oby nie) ukarany.

Autor: jany  godzina: 16:28
Remol to jest wlasnie zbiorowka tu nie ma madrych i zawsze mozna sie pomylic choc regulamin mowi ze strzelamy tylko do rozpoznanego celu!!I to jest rzecz nie do dyskusji!Zawsze lepiej odpuscic strzal jak sie pewnym nie jest!jedyne co Ci pozostaje to tak jak koledzy radza dogadac sie z zarzadem :) bo jak piszesz w planie jest jeszcze jedno ciele!bylo by gorzej jak by juz go nie bylo

Autor: remol 308  godzina: 18:42
dzieki koledzy ciele wazylo 50kg pierwsza byla licowka potem jej ciele potem wieksza sztuka (ktora strzelilem) od cielaka potem 2 cielaki i znowu duza lania taka jak licowka.w czwartek jest posiedzenie napisze co i jak.pozdrawiam

Autor: remol 308  godzina: 18:51
ad Pieta powiedziano ze nie strzelamy do cielat ale pomylilem sie i dostane za swoje.Ad FILIP zKONOPII chcialem tak zrobic wziasc ciele na wlasny a zaplacic za lanie ale sie nie zgodzili a podobna sytuacja byla u nas 3 lata temu kiedy to pewien kol mysliwy strzelil cielaka na zbiorowce kiedy odstrzal byl juz wykonany i wziol na wlasny jako lanie ale sa rowni i rowniejsi

Autor: Cyfra  godzina: 18:59
remol współczuję ci takich zgredów w zarządzie.Polowanie ma być przyjemnością.Przez takich nadgorliwców odechciewa się wszystkiego.Chciał bym ,aby wszyscy ci co mają cię sądzić walnęli się w pierś i pod przysięgą powiedzieli,że w życiu się nie pomylili.Gdybyś był "równiejszym" na pewno by urwali łeb sprawie i było by "po sprawie".Niestety na pierd..... układy nie ma rady.To jest właśnie bolączka tego modelu.Byli i są:równi i równiejsi. Z drugiej strony pocieszam się,że nie tylko u mnie istnieje taki padoł.

Autor: ala  godzina: 19:05
50 kg...... to nie cielak.

Autor: Kalikst  godzina: 19:07
W moim kole kolega strzelił byka-szpicera, dosłownie po 10cm tyczki,ale na odprwie było mówione,że byków nie strzelamy(w planie jeszcze były). Klega zjawił się na posiedzeniu zarządu,dostał nagane i to wszystko. A tak na marginesie,bo znam taką sytuacje,że w planie zostały 4 dziki,a na polowaniu noworocznym w pierwszym pędzeniu trafiono na potężną watahe dzików,co się okazało,że padło 11 dzików. Kogo teraz karać? Maśliwych,prowadzącego.... ?

Autor: pasja...  godzina: 20:23
dziki to "inna inszosc' U mnie w kole tez z jeleniami zartow nie ma a dziki rzadza sie swoimi prawami....

Autor: remol 308  godzina: 20:47
napewno was poinformuje o wszystkim koledzy to prawda odechciewa sie nawet na lowca nie moge patrzec.pozdrawiam

Autor: Cyfra  godzina: 20:54
remil Łba ci nie urwią.Najwyżej upomnienie lub nagana.Jeżeli kara będzie większa odwołuj się nawet do Pana Boga.Jeżeli ten cielak miał 50 kg po wypatroszeniu to był jakiś zmutowany.

Autor: AIKON  godzina: 21:45
Skoro była odprawa i prowadzący powiedział do czego strzelamy no to trzeba koledzy paść na kolana i prosić o łagodny wyrok. A jakby to samo zrobiło trzech kolegów i każdy by potem mówił że się pomylił. A tak wogóle to dziwie się koledzę że miał czas żeby strzelić ciele w pełnym biegu w szyje a nie miał czasu zobaczyć do czego strzela.Czasem pazerność nie popłaca.

Autor: sanczopanda  godzina: 23:34
A po co było strzelać? Nie można czasem odpuścić?

Autor: Artur123  godzina: 23:46
Kompletnie nie rozumiem, jak zarząd mógł ująć w planie polowania łanię, a zabronić strzału do cielaka, zwłaszcza, że w Rpł jeszcze figurowal do odstrzału? Toż to perfidna pułapka, brak profesjonalizmu lub zwyczajna głupota. Jeśli jednak mało uważnie przeczytałem, a strzał do płowej w ogóle był zakazany, to remol 308 powinien być przykładnie ukarany.