Czwartek
26.11.2009
nr 330 (1579 )
ISSN 1734-6827

Wiedza i edukacjaTemat: "OSTOJA"- tak nie wolno!!!

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 07:37
leśny 1 Masz rację! Temat ma zabarwienie osobiste! Osobiście sprzeciwiam się trwonieniu pieniędzy wyżebranych z kieszeni podatników na zakup zajęcy przez grupę żądnych pokazania się przed kamerami nieudaczników! Także osobiście jestem wściekły, że związek przez lata nic nie zrobił a mając cały aparat w rękach, główną komisję rewizyjną, okręgowe komisje rewizyjne, komisje rewizyjne w kołach - przymykał oczy na skandaliczne łamanie ustwy Prawo Łowieckie poprzez systematyczne przekraczanie planów łowieckich w ilościach wskazujących na butę i olewanie prawa. Wykorzystujac te organy wyłącznie do walki ze swoimi członkami model pokazał, że nie jest zainteresowany tym do czego zgodnie z ustwą został powołany czyli do ochrony środowiska a jest jedynie zainteresowany ochrona własnych stołków i te organy wykorzystywane sa jedynie w tym celu! Puszczanie zajecy pod domami w obecnosci psów świadczy, ze chodziło wyłacznie o propagandę! Zajace wracajace pod nogi myśliwych, oswojone prawie jak w cyrku poświadczają, ze "hodowcy" ci nie maja zielonego pojecia o tym, ajki materiał hodowlany powinien zostać zakupiony i w jaki sposób wypuszcza się dzikie zające. GKR (Ryszard Gierliński) zajęta jest wystawianiem laurek na zarzuconą niegospodarność w ZG PZŁ i wraz prezesem GSŁ Jabłońskim załatwianiem Wiesława Tajera, który wykazał, że Ryszard Gieerliński tak się nadaje na stróża naszego majątku jak ja na kosmonautę. Jabłoński wraz z głównym rzecznikiem Tadeuszym Andrzejczakiem nie mieli przez lata czasu na wyegzekwowanie przestrzeganie prawa ale znaleźli czas na wspólne mataczenie prawem aby dokopać Wiesławowi Tajerowi. Myślę, że w pełni Ci uzasadniłem, że jest to moja osobista sprawa! Żałuję, że nie jest to także osobista sprawa Twoja czy jurka123, któremu bardziej bliskie są pomawiajace przysrywki niźli katastrofalny stan zająca w Polskich łowiskach.

Autor: puchaty mis  godzina: 10:47
Panie Pawluk, jako osoba znająca się na"rzeczy" moze Pan napisać ,tak króciutko , jakie te zają ce miałyby być zakupione i jak powinni je wypuszczać?? No bo pisze Pan Cyt:..." Zajace wracajace pod nogi myśliwych, oswojone prawie jak w cyrku poświadczają, ze "hodowcy" ci nie maja zielonego pojecia o tym, ajki materiał hodowlany powinien zostać zakupiony i w jaki sposób wypuszcza się dzikie zające...... To jak się powinno postępować z tymi zającami? Jak Pan nie wie , to skąd wiadomo Pany że robili żle? Liczę na szybką odpowiedz, taka " z marszu" żeby nie gadali że , zdążył Pan gdzieś to doczytać!!! puchaty

Autor: puchaty mis  godzina: 11:00
13min!!!

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 11:02
Szybko i na temat: Zające hodowane w warunkach gwarantujacych dzikość (np. w OHZ Krośniewice). Tam wiedza jak to robić (ograniczony do jednego karmiącego kontakt raz dziennie z człowiekiem, właściwe klatki, zagrody adoptacyjne itp.) Te wypuszczane zające co było wyraźnie widać na filmie autentycznie wracały do ludzi. Wypuszczane były niewłaściwie bo i nie było potrzeby innej. Jak powinne być wypuszczane "dzikie" zające pokażę niebawem zamieszczając fragment filmiku. . Jak się uda zamieszczę cytat z "Ostoi". Zobaczysz zasadniczą różnicę w zachowaniu się przy wypuszczaniu zajęcy dzikich i tych w "Ostoi". Niestety filmu nie dam rady wygenerować i zamieścic szybko.

Autor: puchaty mis  godzina: 11:14
Znaczy , że jak coś robi się pod publiczkę , można to o kant doopy rozbić!! Szkoda kasy i zachodu! W kazym przypadku to jest działanie bezsensowne !! Dziękuje puchaty

Autor: leśny 1  godzina: 14:43
Ad. Stanisław Pawluk: Myślę, że uzasadnienie jest niepełne. Prawdopodobnie coś jeszcze można by dodać, aby wyczerpać jego treść.

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 15:06
lesny 1 Jeśli myślisz o uzasadnieniu złego zasiedlania zajecami to planuje je uzupełnić o dowody w postaci filmów. Mam nadzieję, ze uda mi się dzis lub jutro to zrobić. Uzasadniać pyskówek nie będę- temat zajęcy pasjonuje mnie od lat i tu mogę dyskutować. Nawet z przyjemnością.