Poniedziałek
02.08.2010
nr 214 (1828 )
ISSN 1734-6827

Wiedza i edukacjaTemat: Czy można uchylić taką uchwałę WZ?

Autor: jeager  godzina: 15:05
Ad.Artur123 Dziękuję bardzo za zaangażowanie się i udzielenie mi wszechstronnej odpowiedzi w założonym temacie. Temat dla wielu niewygodny i stąd niewielu wzięło udział w dyskusji. W rozmowie z zainteresowanym ustaliłem, że będą składać wniosek do ZO o uchylenie w trybie nadzoru tego zapisu uchwały WZ, bo jak wynika z przedstawionych tu przez Ciebie argumentów jest on niezgodny z Statutem PZŁ. Nie spodziewałem się tego, że tu na łowieckim czasami znajdują się takie " buble" i co najgorsze, ze inne koła powielają to a potem mamy to, co mamy. Tu można mieć pretensje do WZ koła "Cietrzew", że taki zapis w uchwale przyjęli a nikt nie odważył się złożyć wniosku o jego uchylenie do ZO i nadal obowiązuje. Więc póki co upoważnienie do polowania jest wyróżnieniem dla myśliwego w tym kole. Pozdrawiam Cię serdecznie. Darz Bór!

Autor: PeBe  godzina: 23:37
Artur123 To, że sobie trochę ironizowałem na temat równości nie znaczy, że jestem za samowolką. Nigdy tego rodzaju działań nie popierałem i nie będę popierał. A, że równo mają być traktowani wszyscy członkowie tzn. jak? Po tyle samo, czy sprawiedliwie, czy jeszcze inaczej. Pewnie jednak wg. Tego co uchwalił organ WZ. A jak jest z uchylaniem przez ZO w trybie nadzoru to masz liczne przykłady opisywane tutaj na Lowieckim. Nawet w dniu dzisiejszym kol. Stanisław Pawluk dawał tego dowody. Ja zresztą też napisałem wcześniej - Uchylić można tak samo jak i uchwalić. Potrzebna jest tylko wola chcenia przez organ.

Autor: Artur123  godzina: 23:48
PeBe! Wydawało mi się, że dyskutujemy niezależnie od zapatrywań poszczególnych członków tego, czy tamtego zarządu okręgowego. To jest całkiem inna broszka. Dyskutujemy o zgodności zapisów konkretnej uchwały z prawem i ze Statutem. To, czy ktoś z wierchuszki PZŁ podzieli nasz pogląd, to całkiem inna sprawa. Kompletnie nie rozumiem Twojego: „A, że równo mają być traktowani wszyscy członkowie tzn. jak? Po tyle samo, czy sprawiedliwie, czy jeszcze inaczej”. Może i byłbym w stanie zrozumieć Twoje ... niezrozumienie, ale następne Twoje zdanie znowu kładzie mnie na łopatki: „Pewnie jednak wg. tego co uchwalił organ WZ” i nie wiem, do czego zmierzasz. Jedno jest pewne – nie gniewaj się – odnoszę wrażenie, że nie czujesz tego bluesa. Pozdrawiam.