Poniedziałek
02.08.2010
nr 214 (1828 )
ISSN 1734-6827

Wiedza i edukacjaTemat: RYSZARD MĄCZYŃSKI- gratulacje!  (NOWY TEMAT)

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 08:56
W dniu wczorajszym odbył się zjazd delegatów w Białej Podlaskiej. Zjazd "zaszczycił" nowy szef wydziału prawnego ZG PZŁ usiłując na zmarłym Tomaszu Rappe zbudować sobie kult wielkiego prawnika. Pasternak grzał ławkę w sadzie gęby nie otwierał bo widać było, że przy opłacanych ze składek członków "Dąbrowy" adwokatach to on jest "cienki Bolek" i zwyczajnie grzał ławkę. Tomasz Rappe sprawę przegrał bo sąd stanął na stanowisku, że bez względu na racje "dobrowolne" stowarzyszenie ma prawo mieć takich członków jakich chce. W sprawie gdzie świadkami byli ci co najwięcej mają za pazurami, gdzie dzięki podrabianym podpisom osiągnięto pyrrusowe zwycięstwo i doprowadzono jednego do grobu a drugiego do udaru mózgu Pasternak przypisuje sobie zaszczyty zwycięzcy. Można rzec: "po trupach do celu!" Pasternak starał się maksymalnie zdewaluować informacje podawane w dzienniku lowiecki.pl zarzucając nierzetelność a jako przykład podał to, że dziennik mimo obietnicy nie ogłosił przegranej Tomasza Rappe. Mam nadzieję, że skoro dziennik nie ogłosił tej kolejnej hańby rzuconej na PZŁ rękami zawodowych prawników i świadków kryminalistów to Pasternak opisze i poda do publicznej wiadomości ile członków PZŁ kosztował ten „sukces” zgnojenia swego członka i w jaki sposób doprowadzili aby z tymi samymi raz osądzonymi zarzutami pójść w zacietrzewieniu godnym prawników PZŁ ponownie do sądu i w jaki sposób pierwotnie przegrane sprawy wygrali. O skandalicznych przekroczeniach planów łowieckich Pasternak nawet się nie zająknął! Do ORŁ nie został wybrany organizator lewych polowań dla ówczesnego marszałka a aktualnego prezydenta Ryszard Mączyński otrzymując liczbę głosów równą 5-ciu swoich delegat powiększoną o dwu albo trzech „frajerów.” Otrzymał chyba 7 głosów na ponad 60 możliwych. Zebranie wyraźnie głosowaniem powiedziało: „temu panu już dziękujemy” szefowi kapituły odznaczeń Aleksandrowi Witt Kompa. Przegrał w dogrywce. Do ORŁ wszedł natomiast Ryszard Gierliński przewodniczący GKR, który w swoim kole jako prezes nie potrafił tak poprowadzić spraw aby nie było nieprawidłowości w gospodarce finansowej. Po utracie poparcia w KŁ „Jeleń” w Parczewie zmienił członkostwo na KŁ „Siemień” w Lublinie ale posiadające obwody w Białej Podlaskiej. Na kandydowanie do Lublina szans także i w tym kole by nie miał ale do Białej Podlaskiej wyszło. Daniluk J. przewodniczący Daniluk A. Jakubiuk J. Kozioł A. Leszcz Z. Pietrusik S. Soszyński A. Wójtowicz W. Marciniuk H. Gierliński R. Karwowski L. Netczuk H. Owerko J. Bartuzi H. Czxxxxx R. delegaci na K Z D Kozioł A. Laszuk R. Wójtowicz W. Członek NRŁ Wójtowicz W.

Autor: azil II  godzina: 09:24
A jednak "zieloni" się znają na rzeczy. Jednak klimat się ociepla. Kandydaci na stołki powinni jeszcze przed podjęciem głosowania w swoich wystąpieniach przedstawić swój dotychczasowy dorobek na niwie PZŁ jak również plany na przyszłość. Nie zaszkodziłoby również odpowiedzieć na kilka pytań zadanych przez głosujących. Ps. Kol. Pawluk ! To kto teraz będzie organizował i zabezpieczał "rządowe polowania"? Azil II

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 11:15
Uzupełnienie: Na ostatniej pozycji wybranych członków ORŁ w Białej Podlaskiej wkradł się błąd w nazwisku. Oczywiście chodzi o Czwarnoga, który jako adwokat reprezentował Koło Łowieckie nr 63 "Dąbrowa" przeciwko Tomaszowi Rappe i sprawę przegrał. Po tym został przyjęty do tego koła. Kolejną sprawę (o której wyżej) z tymi samymi zarzutami wnieśli już inni reprezentanci A. Sacharuka adwokaci członkowie Koła Łowieckiego nr 18 "Ponowa" gdzie prezesem jest Ryszard Mączyński.