Poniedziałek
02.08.2010
nr 214 (1828 )
ISSN 1734-6827

Wiedza i edukacjaTemat: ŁAMIGŁÓWKA statutowo-matematyczna  (NOWY TEMAT)

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 15:48
W zebraniu brało udział 59 członków koła. 20 głosowało za pozostaniem w kole członka a 39 głosowało aby go "wydalić"! Wydalony czy nie?

Autor: ala  godzina: 16:19
Jak tych 20 miało podwójny głos, to gościu siłą rzeczy musiał pozostać. Cuda się zdarzają. DB Ala

Autor: Kordelas  godzina: 17:28
A gdzie to było ? Bo jak na Podlasiu lub Lubelszczyźnie to nie może być ;-))

Autor: TEXTOR  godzina: 19:00
Niewydalony. Większość 2/3 to 40 głosów.

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 19:14
E tam! Słabi z Was znawcy statutu! Kolesia wywalili a prezes ORŁ w Białej Podlaskiej osobistym podpisem "Aleksander Kompa" stwierdził, że "W związku z uprawomocnieniem się uchwały w tej sprawie, Okręgowa Rada Łowiecka odwołania Kolegi nie uwzględnia." Uchwały tej nie uchylił także ZO PZŁ z łowczym okręgowym Romanem Laszukiem (myśliwym zawodowym, biologiem i leśnikiem w jednej osobie) mimo, że odwołanie wprawdzie adresowane na ORŁ złożone zostało za pokwitowaniem właśnie do niego. Czy takie "relacje" można nazwać "psternakowaniem" statutu?

Autor: lelek_nowy  godzina: 21:23
Wykluczony też nie za bardzo gramotny w statucie PZŁ. Po co pisał odwołanie do ORŁ, a nie do ZO? Nawet jak uchwała WZ nie daje już możliwości odwołania się, to niech wykluczony pisze bezpośrednio do ZO, aby w oparciu o § 173 ust.1 statutu uchylił uchwałę o wykluczeniu w trybie nadzoru. Uprawomocnienie się uchwały nie ma znaczenia w trybie nadzoru i ZO musi uchwałę WZ uchylić, jako niezgodną ze statutem PZŁ.

Autor: Artur123  godzina: 23:33
Stanisławie! Zainteresowany w każdym czasie może zwrócić się do zarządu okręgowego (wprost, a nie licząc, że coś zauważy) o uchylenie uchwały w trybie nadzoru. Jeśli nie pomoże - bezpośrednio do Zarządu Głównego - w takim samym trybie. Jeśli i to nie pomoże - to do sądu. Jeśli sprawa dokładnie tak wygląda, jak opisujesz, to będzie trochę stresu, ale bez problemu w najgorszym przypadku członkostwo przywróci mu sąd. Do spotkania w temacie po rozprawie sądowej. Pozdrawiam. PS A może Ci przeciwnicy wykluczenia gościa z koła udawali, że wierzą w to, że głos prezesa liczy się podwójnie? Jaja jak berety.