Poniedziałek
02.08.2010
nr 214 (1828 )
ISSN 1734-6827

Wiedza i edukacjaTemat: Uprawy kukurydzy.  (NOWY TEMAT)

Autor: olszyn  godzina: 16:17
1. Kiedy, w ciągu całego roku, uprawy kukurydzy są atrakcyjne dla zwierząt? 2. Czy oprócz dzików, jeszcze któreś ssaki mogą powodować szkody w tych uprawach? 3. Czy znacie sposób na wyciągnięcie dzików zalegających w łanie kukurydzy, w którym mają dostęp do wody? Dzięki za pomoc!

Autor: megaton  godzina: 21:30
1. bezpośrednio po wysiewie a później od chwili wykształcenia się zawiązków kolb, 2. jelenie, daniele 3.nie ma sposobu do żniw jeśli jest to wilohektarowy areał

Autor: olszyn  godzina: 22:47
1. Czy pierwszy okres trwa od wysiania do skiełkowania? Kiedy wykształcają się zawiązki kolb (czy można określić datę)? 3. Słyszałem o sposobie na nęcisko z gotowaną kukurydzą z dużą ilością przyprawy Maggi. Czy może ktoś praktykował?

Autor: grandel13  godzina: 23:16
kol. olszyn jeżeli właściciel uprawy nie zrobi przecinki w kukurydzy, to raczej nie wyciągniesz dzików z łany kukurydzy, w którym mają dostęp do wody.

Autor: megaton  godzina: 23:20
pierwszy okres trwa od zasiewu do zaniku ziarna. Zawiązki kolb wykształcają się wtedy JIEDY SIĘ WYKSZTAŁCAJĄ. Zależy to od terminu wsiewu, pogody i cech genetycznych danej odmiany. W Polsce w zależnoiści od rejonu zawiązki kolb powstają mniej więcej od połowy lipca do sierpnia. ad. 3, nie trzba gotować a maggi pomaga.

Autor: olszyn  godzina: 23:31
Czyli takie małe "kolby", które możemy obserwować na dzień dzisiejszy są już atrakcyjne dla zwierząt?

Autor: szyper  godzina: 23:55
Nawet takie małe kolby już stanowią atrakcyjną karmę dla dzików. Nawet jeśli jest to kukurydza na kiszonkę. Właśnie dzisiaj wpynęło pierwsze zgłoszenie do mojego koła o szkodach w tej uprawie. A sposobu na wyciągnięcie dzików z dużej plantacji kukurydzy, w której mają swobodny dostęp do wody, nie ma. Nawet gdybyś zastosował całą gamę przypraw knorr, z maggi na czele. Zresztą myślę, że z tym maggi to podpucha z Twojej strony. DB