|
|
Niedziela
12.09.2010nr 255 (1869 ) ISSN 1734-6827 Wiedza i edukacja Temat: Wypisywanie druku upoważnienia Autor: Krzych godzina: 10:47 Pawle! Ale co to jest Ksiązka Obwodu? Jeśli to radosny twór Twojego Koła, to wyjasnień szukaj w ZK. Ksiązka ewidencji pobytu myśliwych na polowaniu indywidualnym wymaga jedynie wpisu gatunku, ilości i płci pozyskanej zwierzyny, o kilogramach nie ma tam mowy. Co do wpisów ilości zwierzyny w odstrzał to według mnie w odniesieniu do grubej każda sztuka powinna byc wpisana oddzielnie ponieważ po pozyskaniu myśliwy musi w odstrzał wpisać odpowiednie adnotacje jeszcze przed podjęciem czynności transportowych. W odniesieniu do drobnej, szczególnie, że w odstrzale za dużo miejsca na to nie ma ilość drobnej może być wpisywana łącznie. Czy należy podawać ilość drobnej? Wychodząc z brzmienia art. 52 pkt 6) należy. W przeciwnym przypadku treść tego przepisu była by martwa, bo nie dałoby się ustalić czy występek w postaci przekroczenia ilości pozyskanej zwierzyny miał miejsce, czy nie. Pozdrawaim Krzych Autor: Olaff22 - Paweł Konopacki (MT) :-) godzina: 11:58 Ad Krzych, Nie wiem, na ile orientujesz się w prowadzeniu ewidencji upoważnień, ale Książka Obwodu Łowieckiego jest dwuczęściowym rejestrem wszelkich zdarzeń w obwodzie łowieckim - od wydanych odstrzałów, przez pozyskaną zwierzynę, po postawione paśniki, ambony, czy posypy. I nie jest to żaden radosny twór mojego koła, tylko jeden z podstawowych rejestrów prowadzonych w obwodzie łowieckim. Mowa jest o nim np. "Instrukcji prowadzenia dokumentacji w Kołach Łowieckich". (zarządzenie ZG PZŁ). Ten rejestr nie ma nic wspólnego z Książką pobytu myśliwych w łowisku, o której w ogóle tu nie rozmawiamy i nie stanowi ona problemu w tej dyskusji. Autor: Krzych godzina: 12:51 Pawle! Mój bład, nie zaskoczyłem, że chodzi o dokument prowadzony przez łowczego. Jak wiesz był taki okres w planowaniu łowieckim, w którym dziki kategoryzowano w kilogramach. Było, minelo. Teraz RPŁ kategoryzuje dziki według klas wiekowych. Zatem w KOŁ wpisy dzików powinny być według klas wiekowych. Pozdrawaim Krzych Autor: Rafał J. godzina: 17:28 Czy instrukcja wspomniana przez Olaffa22 obowiązuje nadal w całości, czy może niektóre jej fragmenty już nie? A jeżeli to drugie, to kto władny jest o tym decydować, jeśli ZG w tej sprawie milczy od wielu lat? Czy to, że w jej sprawie zarządzenia ZG już dawno nie ma na stronie ZG , ma jakieś znaczenie, czy może nie ma żadnego? Jeżeli żadnego, to jak to uzasadnić? Pamiętam, że kiedyś jakaś dyskusja w tej sprawie toczyła się na Łowieckim, ale nie mogę jej znaleźć. Pomoże ktoś? DB Autor: jeager godzina: 19:54 Znowu przydałby się tu Kolega forumowy Artur123 Pozdrawiam serdecznie. Autor: Rafał J. godzina: 20:37 Ale mamy też innych kolegów - Miłosza, Piotra Gawlickiego, Piotra Waślickiego, WIARUSA, Mareczka, PrzemkaJ., Jurka123.... Na nich bardzo liczę i z góry im gorąco dziękuję za odpowiedź. Ty też jesteś dobry w te klocki. Może raz uda się także azilowi coś mądrego napisać? Pozdrawiam. |