Niedziela
12.09.2010
nr 255 (1869 )
ISSN 1734-6827

Wiedza i edukacja



Temat: Użytkowanie ambony myśliwskiej  (NOWY TEMAT)

Autor: pkokocinski7  godzina: 09:46
Witam wszystkich, od wielu lat jestem sympatykiem łowiectwa, lecz braki w funduszach nie pozwalają mi na podjęcie następnego kroku, jakim byłoby wstąpienie do koła etc. Ale mniejsza z tym, mam pytanie: Czy korzystanie z ambony przez osobę prywatną (w tym przypadku to ja :) która nie powoduje żadnych uszkodzeń etc. jest karane, czy w ogóle mogę wchodzić na ambony?

Autor: labrador  godzina: 09:50
Można wchodzić , przecież to jest do użytkowania. Jeśli nie niszczysz , nie podpalasz , nie piszesz tak jakimis markerami , sprayami to mozesz korzystać i śmiało możesz obserwowac zwierzynę.

Autor: sanczopanda  godzina: 09:57
Ambona jest własnością dzierżawcy obwodu łowieckiego, więc warto było by się najpierw z nim porozumieć.

Autor: pkokocinski7  godzina: 10:02
sanczopanda, to oczywiste... po prostu pytałem, bo regularnie bywam na ambonach i tak mnie jakoś zaciekawiło czy gdybym się spotkał na jednej z nich z myśliwym to czy miałoby to dla mnie jakieś niekorzystne konsekwencje....

Autor: EdiKris  godzina: 10:29
jakbym ja cie spotkał to pozwoliłbym ci dalej siedziec

Autor: pięta  godzina: 14:29
Kolego jak lubisz las i przyrodę to nikt z normalnych ludzi /myślę tu i o leśnikach i myśliwych / nie powinien Ci robić jakiegokolwiek wstrętu w tej materii. Oczywiście trzeba jak pisał kolega Labrador nie robić tego za co ścigamy takich użytkowników. Dodałbym jeszcze by nie pozostawiać zarówno okienek i drzwi otwartych jeśli przed wejściem takowe były pozamykane no i utrzymać porządek nie śmiecić nie palić i nie... uprawiać sex u na ambonach /po po prostu i niewygodne to ,to i niebezpieczne bo można spaść z wysokości jak się człowiek w ekstazie zapomni gdzie jest /DB

Autor: Felis silvestris  godzina: 15:44
A ja zapraszam wszystkich chętnych do posiedzenia na ambonie z aparatem mimo iż co 2 lata jakaś z moich 4 ambon jest dewastowana i muszę ją naprawiać.

Autor: grajek  godzina: 21:08
Nie będąc jeszcze myśliwym na pewnej ambonie znalazłem przypiętą karteczkę z napisem: Gościu mój, usiądź na mej ambonie i odpocznij sobie, nie zobaczy Cię tu nikt jeśli nie życzysz sobie, uszanuj pracę myśliwego i miej szacunek dla siebie samego. Darz Bór!