Poniedziałek
13.06.2011
nr 164 (2143 )
ISSN 1734-6827

Wiedza i edukacjaTemat: Polowanie na lisy  (NOWY TEMAT)

Autor: szuwar  godzina: 08:11
Koledzy. Podzielcie się swoimi obserwacjami z polowań na lisy w okresie wiosny i lata. Proszę o spostrzeżenia odnośnie zachowań lisów, np. o jakich porach można spotkać je w łowisku, czy poranny podchód ma szanse jeśli wieje bardzo silny wiatr, albo jest dużo rosy. Czy w deszczowy dzień jest szansa na spotkanie lisa wczesnym popołudniem, czy używacie wabików, itd.

Autor: Kocisko  godzina: 08:21
szuwar No to sie zaraz nasłuchasz.......................

Autor: pabl0777  godzina: 13:50
Lisy często można spotkać na świeżo skoszonych łąkach wieczorem lub rano gdzie myszkują. Silny wiatr utrudnia im polowanie bo nie słyszą gryzoni więc możesz je spotkać w osłoniętych od wiatru miejscach. Rosa niby też nie sprzyja, ale spotkałem kilka razy rudzielca mokrego jak kura więc zależy to bardziej jak bardzo są głodne. DB

Autor: szuwar  godzina: 15:57
Kocisko Na to liczę. Każda informacja mile widziana. pabl0777 Mam podobne przemyślenia. Silny wiatr i duża rosa - lisy w norach.

Autor: bladzieńki  godzina: 21:38
A ja we wtorek podczas burzy z silnym deszczem zwabiłem lisa na kniazienie zająca.Przyszedł na 80 m i został.Także nie wiem czy ta rosa ma aż takie duże znaczenie.Zaobserwowałem też lisy nad ranem które wychodziły ze zbóż całe mokre.