Poniedziałek
27.06.2011
nr 178 (2157 )
ISSN 1734-6827

Wiedza i edukacjaTemat: Liczba wydanych odstrzalow a odpowiedzialnosc lowczego.

Autor: remington700  godzina: 15:16
Witam. Kol. Artur123 dziękuję za rozwianie wątpliwości. Darz bór.

Autor: I G O R  godzina: 19:02
remington700 A już myślałem ,że poprosisz Artura ,żeby uchylił rąbka tajemniczych zasad, których stosowanie skutecznie będzie chroniło przed przekroczeniem planu:) Pozdrawiam

Autor: remington700  godzina: 19:57
Nie wiem jak Kol. Artur123, ale jeżeli ja miałbym odpowiadać za wydawane odstrzałów zastosowałbym dodatkowy zeszyt (niestety) w którym zawarta byłaby ilość np. dzików do końca planu. W momencie gdy zostałoby przykładowo 5 dzików, jednocześnie na ten gatunek mogłoby polować 5 myśliwych. Darz bór.

Autor: Artur123  godzina: 20:01
I G O R ! Gdybyś był mądrzejszy, wiedziałbyś, że nie istnieje możliwość, aby opracować uniwersalne zasady, które pasowałyby do każdego koła. Każde takie koło posiada swoją specyfikę i tylko w oparciu o nią można szczegóły takich zasad stworzyć. Już raz Ci to tłumaczyłem, ale Ty ciągle swoje - zupełnie jak małe dziecko. Zmieniłbyś w końcu płytę, bo ta już nudną się staje.

Autor: Artur123  godzina: 20:10
Remington700 ! Sama idea tego, co sugerujesz, jest moim zdaniem bardzo dobra. Na ostatnie dziki (czy inną zwierzynę) poluje tylko tyle osób, ile zostało tych dzików (2, 3, 4 czy 5 - do uzgodnienia, w zależności od lokalnych warunków). Inna sprawa, to kto miałby być w tej Twojej piątce. Na pewno nie ten, kto raniej wstanie, ale możliwości pozostaje jeszcze kilka. No i co równie bardzo ważne - taka zasada musi znaleźć odbicie w uchwale WZ, a nie jedynie w głowie wydającego. Pozdrawiam. PS Zeszyt, tabela czy inny sposób - każdy jest dobry. Najważniejsze - od początku do końca i w każdej chwili pełna jasność dla wszystkich co do ilości strzelonych sztuk. No i jeszcze jedno - konieczne jest przestrzeganie wymogu prawnego - dla jednego łowiska jedna książka. A dla tej jednej książki, jedna, mocna, estetyczna i z odpowiednią dużą ścianką szafka. Na tej ściance można umieszczać wiele istotnych dla organizacji życia w kole informacji i to tak, aby wręcz kłuły w oczy. Składany (obracany) pulpit w takiej szafce - mile widziany.

Autor: remington700  godzina: 20:26
Kol.Artur123 nie do końca rozumiem? Jeżeli wszyscy mają odstrzał na dany gatunek, myślę że kto pierwszy się wpisze „ten lepszy”. Oczywiście zgodnie z obowiązującym prawem. Darz bór.

Autor: Artur123  godzina: 20:30
cd poprzedniego wpisu: Mapa obwodu (ewentualnie z podziałem na sektory) - również mile widziana. i dalej: Remington700 ! Niestety. Akurat taki wariant, to coś najgorszego, co można wymyślić.

Autor: remington700  godzina: 20:33
Kol. Artur123, dlaczego? Darz bór.

Autor: Artur123  godzina: 20:36
A jak Ty sobie to wpisywanie myśliwych do książki według Twojej zasady wyobrażasz? Bo ja nie bardzo. Mógłbyś krótko opisać?

Autor: remington700  godzina: 20:46
Wypisywanie zgodnie z obowiązującymi prawnie zasadami. Zeszyt tylko jako element pomocniczy. Jeżeli wpiszę się że będę polował na dziki jako piąty a mamy tylko 5 dzików do końca planu to do momentu aż nie skończę polować ja lub ktoś z tej piątki niestety na dziki nie powinien polować nikt więcej. Darz bór.