Piątek
23.09.2011
nr 266 (2245 )
ISSN 1734-6827

Wiedza i edukacjaTemat: Najnowsza zmiana w ustawie o broni

Autor: Krzych  godzina: 07:28
@ Old Cadet Jest różnica między kimś kto ma 0,2 prom. a kimś co ma 2 lub 3. Jeśli można by dyskutować, czy przepis nie ma ewentualnie sensu w odniesieniu do do noszenia broni i posługiwania się nią, to w przyjętej wersji jest po prostu bez sensu. Pozdrawiam Krzych

Autor: Paweł L.  godzina: 09:34
ad Krzych O tym pisałem. Rozróżnić nowela powinna stan po spożyciu i stan nietrzeźwości. Pierwszy to od 0,2 do 0,5 a drugi powyżej 0,5. Tak jak w kodeksie drogowym. Cofnięcie pozwolenia powinno być fakultatywne a nie obligatoryjne.

Autor: ULMUS  godzina: 12:19
powinno, powinno ale u nas w kraju jak masz broń to jesteś bandyta potencjalny. Poprpstu wykorzenili zaborcy i komuniści kulturę posiadania broni w Polsce i trzymają ten stan do dziś.

Autor: Filip z Konopii  godzina: 13:52
Czy to znaczy że jeśli będę kompletnie odjechany i będę przewoził broń załadowaną ,to przepis do bani? Moim skromnym zdaniem: Nie wystarczyłoby napisać ,że broń? Obojętnie jaka ale broń i nie ważne że załadowana czy nie i w pokrowcu czy teś nie i w bagażniku czy obok na fotelu. To jakaś fraszka A nawiasem mówiąc , chyba sobie wszyscy tutaj nie zdajecie sprawy jakim poważnym problemem jest jazda samochodem ,czy tez posługiwanie się bronią po zażyciu środków psychoaktywnych i tzw dopalaczy Ci pierwsi niejednokrotnie (o czym nikt nie wie z osób najbliższych) , poprostu są pod opieką psychiatry lub neurologa , Osoby zażywające narkotyki to w chwili obecnej chyba większy procent od osób uzależnionych od alkoholu , tyle ze alkomaty tego nie wyłapują a mętny wzrok może mieć każdy i też człek przemęczony Zaczął się poważny problem i nie dziwią mnie takie zapisy w ustawach , lecz niestety sporo z Was koledzy wie o tym ze idzie się z kolega na polowanie zbiorowe a on jest wczorajszy . Dziękuję za takie towarzystwo i tego rodzaju zabawę Pozdrawiam!

Autor: Krzych  godzina: 20:44
@ no właśnie problem w tym, że do jednego worka wrzucono i tych z 0,2 i tych z 2. Pozdrawiam Krzych