Niedziela
02.10.2011
nr 275 (2254 )
ISSN 1734-6827

Wiedza i edukacjaTemat: Cielę zamiast łani

Autor: LDormus  godzina: 00:47
Rafał J. Kolego ,błędów nie robi ten, co nic nie robi. Jeśli polujesz w kole jakich jest 99% w kraju, to skończy się to na pouczeniu i docinkach, chyba że w w zamierzeniu miałeś, (zakładając ten temat) wypowiedzi Genialnego Idioty, który poza paragrafami łowieckimi z rzeczywistością ma nie wiele wspólnego. ON na pewno rozbuduje ten temat do granic absurdu. DB

Autor: sowland  godzina: 10:06
Te ponad pół godziny po zachodzie słońca co kolegą napisał daje do myślenia że kolega chyba nie jest przychylny koledze który strzelił ciele bo nikt inny by nawet nie zwrócił uwagi na to . A tak na prawdę to kolega strzelający miał całą godzinę po zachodzie słońca na dokonanie odstrzału jelenia .

Autor: Jastrząb  godzina: 12:12
Ja bym się skupił na zdaniu : "łowczy powiedział nam, że dopiero w listopadzie będzie wpisywał cielaki" ...

Autor: leśny 1  godzina: 14:21
ad: Rafał J. Czy pół godziny po zachodzie słońca to jest już noc ?

Autor: jeager  godzina: 15:28
Rafał J. Kolego ja tu żadnego przewinienia łowieckiego nie widzę. Możesz swojemu koledze pogratulować a łowczy niech zdejmie z planu jednego cielaka. Myśliwy nie pomylił się co do płci jelenia. Każdemu takie pomyłki mogą się zdarzyć. A to jest zapisane w Ustawie prawo łowieckie. Art. 52. Kto: 6) pozyskuje zwierzyne innego gatunku, innej płci lub w wiekszej liczbie, niz przewiduje upowaznienie wydane przez dzierzawce lub zarzadce obwodu łowieckiego - podlega grzywnie, karze ograniczenia wolnosci albo pozbawienia wolnosci do roku. Pozdrawiam. Darzbór!

Autor: mokrzec  godzina: 16:48
Dopisac ciele i zatuszowac sprawe zamiast to rozdmuchiwac DB

Autor: lelek_nowy  godzina: 17:34
Przyjąć w dokumentach jako łanię i niczego nie dopisywać. A kto powiedział, że łania to dopiero jak będzie w drugim roku życia? W pierwszym roku też jest łanią, tyle że młodą.

Autor: I G O R  godzina: 20:03
Bardzo jestem ciekawy co o tym sądzi kolega Pawluk??? DB

Autor: FrYcU  godzina: 20:43
Pewnie już jakieś kwity pisze...

Autor: jeager  godzina: 20:53
LDormus, Za co ma tu być jakieś pouczenie. Możesz to trochę szerzej opisać?