Czwartek
13.10.2011
nr 286 (2265 )
ISSN 1734-6827

Wiedza i edukacjaTemat: szkolenie  (NOWY TEMAT)

Autor: Filip z Konopii  godzina: 18:03
Czy ZO PZŁ ma prawo wezwać mnie do złożenia wyjaśnień pisemnych ,dlaczego w rb. nie uczestniczyłem w szkoleniu teoretycznym i treningu na strzelnicy ,połączonym z przystrzeliwaniem optyki? Oczywiście , do tego informacja iż nie będę mógł brać udziału w polowaniach zbiorowych w roku 2012. Śmiechu warte , bo w polowaniach indywidualnych zapewne będę mógł? Gdzie w przepisach mamy obowiązek przechodzić szkolenia teoretyczne i treningi strzeleckie ,tego nie wiem ,może mnie ktoś oświeci? Informuję że kilka-kilkanaście razy w roku bywam na strzelnicy w celach treningowych indywidualnie , zawsze przy tej okazji sprawdzam optykę ,ale w ostatniej chwili przed terminami sprzedałem broń wraz z optyka , pozostawiając wyłącznie śrut by nie cofnięto mi legitymacji "Pozwolenie na broń "i abym w nie przechodził kieratu z wydawaniem kolejnych papierów ,badań itd. , oczywiście koszty. Spałzowałem na jakiś czas nie chcąc skorzystać z tzw. urlopowania i jeszcze muszę się z tego tłumaczyć? Uważam że to wyłącznie moja sprawa i nie muszę się z tego tłumaczyć ani nikogo powiadamiać , poprostu nie poluję przez jakiś czas. z góry dziękuję za komentarze. DB!

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 18:10
Twojemu zarządowi sodowa walnęła na pusty czerep! Żadne przepisy nie dają im prawa wymagania treningów, zaświadczeń przystrzelania itp. Przeciwnie: TY możesz tych "aktywistów" rozliczyć za brak zorganizowania Ci możliwości treningu z którego gdybyś chciał mógłbyś skorzystać.

Autor: michalloo  godzina: 21:03
Powinni Ci teraz wyznaczyć oddzielny termin i zarezerwować strzelnicę na Twoje potrzeby abyś zgodnie z ich "oczekiwaniami" mógł wypełnić swój niby obowiązek. Ciekawe czy L4 zwalania z takiego obowiązku... Do kwietnia jeszcze daleko a tu takie numery!

Autor: HAN  godzina: 22:23
też dostałem taki papierek