Czwartek
10.11.2011
nr 314 (2293 )
ISSN 1734-6827

Wiedza i edukacjaTemat: Odmowa rejestracji broni krótkiej i co dalej?

Autor: Pan Sułek  godzina: 01:52
Ad Artur .... Słowo bistolet pochodzi z filmu Woodego Allena gdzie bohater filmu gra gangstera fajtłapę ,który stojąc przed kasjerką w banku mówi :mam bistolet to jest napad...., a ta odpowiada :chyba pistolet ,a on bistolet ..... , spór trwa ,a napad idzie chyba w diabły. Nie przytaczaj więc anonimowy przyjacielu mojej kozy , tekstów wyrwanych z całej treści przesłania jak jarek K . bo to zła moda i dajesz dowód na to ,że nie powinieneś mieć żadnej broni - włączając w to proce! Nie neguję prawa obywatela do posiadania broni ,ale mimo "młodego" wieku myśliwskiego i kilku przygód myśliwskich z postrzałkami nie widzę ,żadnego zastosowania broni krótkiej w łowiectwie ! Już prędzej w wędkarstwie - np. dostrzelić rekina ! Takie jest moje zdanie i jak widzisz podpisuję się pod nim pełnym imieniem i nazwiskiem w przeciwieństwie do ciebie . Ale wracając do tematu :uwielbiam zabawę na strzelnicy z bronią długą i jeśli uda się mnie zarazić bronią krótką to może kiedyś takową kupię ,ale na polowanie wstydziłbym się ja zabrać. Być może to kwestia wychowania i szkolenia przez starszych kolegów polujących na początkach kariery tylko z gładka lufą ,ale być może nie nadążam za modą.

Autor: porze1  godzina: 03:10
Czego to człowiek nie powie i nie napisze, żeby sie dowartościować we własnych oczach. Jakiś lękowy i neurotyczny ten Pan Sułek.

Autor: ULMUS  godzina: 09:15
Co dalej ? Dalej będziemy sobie gwarzyć na portalu. Normalnie dalej, to powinniśmy zacząć płacić składki do jakiejś dobrej kancelarii prawnej która zajmowałaby się zjadaniem takich sytuacji na śniadanie a przy okazji ich księgowość prowadziłaby archiwizację naszych składek.

Autor: lancet  godzina: 11:42
Są konkrety. Dostałem pismo w sprawie wszczęcia postępowania sprawdzającego, czy zostałem przeszkolony przez PZŁ w zakresie posługiwania się pistoletem, rewolwerem oraz (!!!) karabinkiem bocznego zapłonu. Oraz informacje dodatkową, że postępowanie zakończy się do 30 listopada. Podsumowując- prowadzone jest postępowanie w sprawie odmowy rejestracji, tylko trzeba znaleźć do tego jakikolwiek quasi racjonalny powód. Jak wszyscy wiemy PZŁ nie szkoliło (ani nie szkoli) w posługiwaniu się bronią krótką oraz karabinkami bocznego zapłonu. Nota bene nie prowadziło również szkolenia w zakresie posługiwania się bronią kombinowaną (mam 2 sztuki) oraz bronią samopowtarzalną (mam jedną sztukę). Czyli jak nie kijem go, to pałką. Chyba, że PZŁ w przyspieszonym tempie zorganizuje tego typu szkolenia, w co oczywiście nie wierzę. db lancet

Autor: ULMUS  godzina: 12:37
Niewiarygodne . Kurza stopa fajnie mają ci nasi władcy. Wybraliśmy ich sobie, płacimy im i nie ponoszą żadnych finansowych kosewencji swojej dziłalności. Nic , poprostu mogą wszystko obojętnie czy działają źle, czy dobrze czy przeciwko nam i możemy im po kawę skoczyć. Demokracja ?. UE ? XXI wiek? Polska niepodległa ... gdzie myżyjemy ? Gdzie ta cała wolność, prawa petenta , konsumenta, podatnika . Kiedy urzędnik zapłaci , wtedy zacznie się porządek. Chociaż próżne nadzieje . Jak mawiał pewien mój znajomy " ... młody... reformy, porządek , odbiło Ci ? ... w b@rdelu łatwiej rządzić" .

Autor: porze1  godzina: 18:01
Hm... tu akurat jest tzw. światełko w tunelu - jest sporo osób, które wyrobiły sobie uprawnienia instruktorskie i mogą za kilka złotych przeszkolić. Troche mnie dziwiło, czemu akurat ludzie z WPA robią takie kwity, ale teraz jakby zaczynam rozumieć.