Wtorek
14.02.2012
nr 045 (2389 )
ISSN 1734-6827

Wiedza i edukacja



Temat: Głosowanie nad wykluczeniem z koła

Autor: Artur123  godzina: 01:23
Panowie, oczywiście podzielam Wasz pogląd w całej rozciągłości - do wykluczeń w majestacie Statutu PZŁ zabrakło w obu przypadkach po jednym głosie. Mały problem polega jednak na tym, że członkowie zarządu tego koła sugerowali po głosowaniu bardzo mocno, że do ogólnej puli głosów nie zalicza się głosów uznanych za nieważne. Jak nieoficjalnie dowiedziałem się, podziela ich pogląd ktoś z ZG, ale to chyba bajka. W każdym bądź razie, pożyjemy - zobaczymy, co z tego wyniknie. Jeżeli pozostali Forowicze nie pogniewają się, pozwolę sobie szczególnie zaprosić do wyrażenia swojego poglądu w tej sprawie Kolegów Piotra Gawlickiego, Miłosza i Wiarusa. Z góry dziękuję.

Autor: mysliwy7x64  godzina: 09:54
czy ten Wojciech Sz. nie potrzebuje mieć podpisy 30% członków koła, żeby złożyć taki wniosek na WZ? jeśli tak, czy je miał? możesz wkleić "uzasadnienie" tego wniosku?

Autor: tadys ( BT )  godzina: 10:26
hola,hola,.. to kto ostatecznie składał wniosek o wykluczenie, Wojciech Sz. bezpośrednio na Walne, czy ZK umieścił wniosek w porządku obrad Walnego i z jakim uzasadnieniem.. bo bezpośrednio i sam to Wojciech Sz może pisać sobie petycje do ZK itd, ale jeżeli to ma być petycja dotycząca wykluczenia to z podpisami 1/3 członków Koła, złozona do zarządu Koła i dopiero wtedy moze być przygotowany wniosek przez ZK , na wniosek z uzasadnieniem...że podpisała się 1/3 , ktoś tu "przegiął pałę" i to znacząco.. samo zebranie wykazało już, że nie było 30%... tragedia... pozdrawiam,

Autor: WIARUS  godzina: 15:44
W Sejmie RP, dla jego potrzeb ustalono, że w głosowaniu imiennym nieważnych kart ( głosów) nie bierze się pod uwagę przy obliczaniu liczby biorących udział w głosowaniu! Kodeks Wyborczy: - Art. 74. „Liczba kart ważnych do głosowania stanowi liczbę osób, które wzięły udział w głosowaniu w danym obwodzie.” Statut PZŁ w swej treści, w żadnym z przewidywanych przypadków głosowania uchwał, nie używa pojęcia „głosu ważnego" czy też „głosu nieważnego", nie wyjaśnia jaki głos za taki można uznać i nie określa sposobu traktowania takiego głosu! Zatem, moim zdaniem , żadnego głosu nie można uznać za nieważny ( kto miałby to robić i na jakiej podstawie?) i nie ma to znaczenia w procesie ustalenia liczby głosujących. Głosujących jest tylu , ile kart z wydanych do głosowania wrzucono do urny, czapki, pudełka itp. Jeżeli ponadto uchwalony przez WZ tego koła „Regulamin Obrad Walnego Zgromadzenia” nie zawiera ustaleń dotyczących sposobu traktowania głosów uznanych za nieważne w trakcie przeprowadzanych głosowań (i które to głosy są takimi ), to należy przyjąć, że wszyscy uczestnicy głosowania, niezależnie od tego, za czym się opowiedzieli stanowią liczbę osób biorących udział w głosowaniu !!! Tym bardziej, że w komentarzu do Statutu PZŁ str. 115 (ISBN: 83-89223-31-7) komentator używa określenia: - „do ważności decyzji (uchwały) wymagana jest zgoda większości głosujących ”. Konkludując:- głosowało 32 – są 32 karty do głosowania (głosy) załączone do protokółu komisji skrutacyjnej. 2/3 z 32 stanowi 21,33… , co oznacza że potrzebne są 22 głosy „za” aby uchwała o wykluczeniu była ważna i mogła być skutecznie oraz zgodnie z prawem wykonana. Darz Bór!!!

Autor: saampek  godzina: 18:42
Całe szczęście ,że walne nie było skomputeryzowane wzorem sejmu bo przydupasy prezesa zagłosowały by na 4 ręce a widząc styl działania może i na 6 (za nieobecnych)

Autor: szaraczek  godzina: 21:39
Ostatnio wielka moda zapanowała na wykreślanie bo ktoś komuś krzywo sie przyglądnął.Jest zawsze kilku w kole którzy patrzą jak by tu kogoś udupić na dobre -i to jest podejście koleżeńskie. DB

Autor: Alej.....  godzina: 21:59
Koniecznie ZO powinien ich przeszkolić, jak skutecznie wykluczać... Obowiązkowo. I po 50 zet ode łba. DB