Środa
30.10.2013
nr 303 (3013 )
ISSN 1734-6827

Wiedza i edukacjaTemat: CO Z TERMINAMI NA REAKCJĘ?  (NOWY TEMAT)

Autor: Haluk  godzina: 17:18
Ile można czekac na reakcję zarządu okręgowego np. w sprawie złozonego odwołania od uchwały walnego? Czy taki Dariusz Zalewski, Sylwester Domek czy inny za przeproszeniem Marian Flis może nas olewać w nieskończoność czy ma jakieś określone ramy czasowe tak jak to ma miejsce w cywilizowanych instytucjach i organach? Zmieniło się coś w tej materii czy nadal obowiązują dyktatorskie zasady?

Autor: werant  godzina: 18:16
Posiedzenia ZO PZŁ odbywają się raz w miesiącu (np. ostatni czwartek miesiąca). " ODWOŁANIE to instrument kontroli trafności, zasadności oraz praworządności uchwał organów Zrzeszenia wydawanych w pierwszej instancji. " " Statut przyjmuje zasadę zaskarżalności uchwał organów Zrzeszenia bądź koła podjętych w pierwszej instancji przez zainteresowanego członka." Art.221 par.2 kpa dotyczy SKARG i Art.227 PRZEDMIOTU SKARGI. ODWOŁANIE jest formą SKARGI. Czas na realizację SKARGI wynosi od 1 do 2 miesięcy. "DB"

Autor: mokrzec  godzina: 19:38
W ZO w Warszawie trwało to blisko 6 tygodni od momentu złożenia odwołania do chwili kiedy listonosz przyniósł mi list, który z zaciekawieniem przeczytałem. DB