Piątek
22.11.2013
nr 326 (3036 )
ISSN 1734-6827

Wiedza i edukacjaTemat: UCHWAŁA Walnego Zgromadzenia Koła Łowieckiego „Cietrzew” w Gdańsku z dnia 13 m

Autor: Piotr Gawlicki  godzina: 00:02
Uchwała (cietrzew.lowiecki.pl/uchwaly/UCHWALA_8_odstrzaly.pdf)

Autor: harap  godzina: 09:32
No niestety! Nie ma co się chwalić taką uchwałą Kolego Prezesie. Wyposażył Kolega siebie i kierowny przez siebie ZK w nienależne Wam porerogatywy, które wielokroć były krytykowane na tym portalu będącego włanością Prezesa KŁ " Cietrzew. No to jak Kolego Prezesie , w taki właśnie sposób chcecie naprawiać nasze łowiectwo? Czyżby dotknęła kogoś nieszczerość, dulicowość, udawanie zwane potocznie hipokryzją ? Wypada przesłac kolejne gratulacje!!! harap

Autor: Syncerus  godzina: 10:10
Nadal nie mogę znaleźć , podanych ust . 5 i 6 w par. 3, to chyba jakiś błą albo chodzi o inną uchwałę ?

Autor: Hupert  godzina: 12:41
Twój komputer wyświetla ciągle plik, któy był na serwerze kilka dni temu, bo ma taki sam adres www. Wciśnij F5 lub zmień ustawienia przeglądarki, żeby zawsze czytała stronę z serwera.

Autor: Piotr Gawlicki  godzina: 12:52
Kolego harap, proszę nie utożsamiać tego, co piszą różni ludzie na portalu i co wielokrotnie mieli krytykować, ze stanowiskiem redakcji lub moim. Na tym polega wolne i niezależne medium, że prezentuje różne poglądy, z czego Kolega również korzysta, a z czego np. myśliwi inaczej patrzący na sprawy jak kierownictwo Związku nie mogą skorzystać w Łowcu Polskoim. A co do tego zapisu statutu, który dla niektórych jest wyrocznią, że to WZ ma decydować o najdrobniejszych sprawach dot. wydawania upoważnień i zasad zagospodarowania tusz zgadzam się w tym sensie, że WZ może upoważnić zarząd do podejmowania decyzji w pewnych szczegółowych kwestaich i koło powinno taka uchwałę WZ posiadać, żeby nie można było twierdzić, że jedna grupa członków rządzi bez poparcia większości w kwestiach objętych dyskutowanym zapisem statutowym.

Autor: harap  godzina: 13:15
Wyłączne kompetencje Kolego Prezesie - "wyłączne " a to robi istotną różnicę! I to byyło na tyle w tym temacie. Pozdrawiam harap

Autor: Syncerus  godzina: 13:55
Szczerze powiedziawszy nie wiem co jest takiego nadzwyczajnego w zapisach par. 3 pkt. 5 i 6, gdzieś koledzy dodali a w innym miejscu ujęli. Jaki jest tego stateczny bilans nie wiem, i nie wiem czemy to ma slużyć ? Czy koła ostatecznie otrzymuje więcej czy mniej pieniądzy w roku gospodarczym ? Chętnie jednak przeczytam jaki jest cel i jaki efekt takiej uchwały podwyższania ceny dzika, a zmniejszania ceny sarny i jelenia. "5. Tuszę dzika członek koła kupuje od koła po cenie 5,00 zł., a w przypadku dostarczeniu tuszy do punktu skupu, który oferuje cenę niszą niż określona w ust.6, płaci kołu różnicę do tej ceny, z zastrzeżeniem, że dopłata różnicy nie dotyczy dzików odyńców. 6. Cena za pozostałe tusze zwierzyny grubej kupowane od koła przez jego członków wynosi netto, za 1 kg. tuszy: a. 8,00 zł. za rogacza b. 6,00 zł. za kozę i koźlę c. 7.00 zł. za byka d. 4,00 zł. za łanię, a w okresie od 1 stycznia do końca sezonu 1 zł. a w przypadku dostarczeniu tuszy do punktu skupu, który oferuje cenę niszą niż określona wyżej, płaci kołu różnicę do tej cen. Upoważnia się zarząd koła do obniżenia ceny za tusze, w przypadku oszczędności w wydatkach budżetowych, przede wszystkim w pozycji odszkodowań łowieckich". Dla mnie komplikowanie prostej sytuacji gdzie myśliwi płacą tyle ile wynosi aktualna cena skupu.

Autor: Piotr Gawlicki  godzina: 15:24
W obwodach, w których dzik jest podstawową zwierzyna, a jeleń raczej bardziej okazjonalną, ustalenie stałej ceny każdej tuszy dzika na poziomie 5 zł. (nawet tej, co pójdzie do skupu, w zwiżaku z czym do skupu nie idzie żaden dzik oprócz odyńców), co jest ceną atrakcyjną obwiązującą w skupach jeszcze kilka lat temu i przy wahaniach ceny w ostatnie kilka lat od 1,50 do 6,00 zł./kg generuje przychodzy koła na poziomie wyższym, niż przy stosowaniu ceny ze skupu. Obniżenie cen tusz płowej rekompensuje zwiększone koszty tym, co strzelają więcej dzików, a równocześnie podnosi zainteresowanie polowaniem na płową, szczególnie łanie i kozy. W rezultacie, przy zadowoleniu członków koła (stała składka od lat), wpływy rosną przy niskiej i często spadajacej cenie w skupach i koło stać na dodatkowe inwestycje, o których przy obecnej składce i cenie dzika 2,50 zł/kg nie byłoby można nawet myśleć.

Autor: Syncerus  godzina: 15:31
Rozumiem, dziękuję. Tylko strasznie dużo tracicie na łaniach przy stosunkowo dużej masie i sarnach. Jeżeli strzelacie tak dużo dzików widocznie się opłaca. DB

Autor: Piotr Gawlicki  godzina: 18:50
Tusze łań nie cieszą się zbytnim zaintersowaniem. Większość z nich idzie do skupu, między innymi dlatego, że nawet przy niskiej cenie za 80 kg tuszy trzeba zapłacić 320 zł plus VAT, a to równowartość dwóch dzików po 32 kg, które strzelone w odstępie 1 - 2 miesięcy łatwiej przechowć i obsłużyć po strzeleniu.

Autor: Piotr Gawlicki  godzina: 18:52
Podobnie sarny, bo są wagowo małe.