Środa
11.12.2013
nr 345 (3055 )
ISSN 1734-6827

Wiedza i edukacjaTemat: Strzelanie do zwierzyny w ruchu

Autor: wloochacz  godzina: 10:56
OIOM, no i to by się zgadzało z tym co na filmie pokazali :) Trucizna, ale Ty tego filmu nawet nie widziałeś... Gdybyś go widziałeś, to zauważyłbyś pewnie, że lektor nie mówi po niemiecku... Ergo - faktycznie, on o zupie , a Ty o d..pie. Darzbór!

Autor: bązo  godzina: 13:17
Panowie spokojnie! Filmik niezły i można sie czegoś nauczyć, mnie bardziej interesuje strzelanie z dubeltówki. DB

Autor: fox06  godzina: 13:22
bązo Nie wiem co chcesz zobaczyć na tych filmach ale są dwa sposoby prowadzenia ognia do celu ruchomego. "Prowadzenie celu" lub "wyczekiwania na cel". W pierwszym wypadku po wybraniu punktu celowania (uwzględniając poprawki na wiatr, prędkość i kierunek celu) prowadzisz cel w celowniku aż padnie strzał. Drugi sposób to przewidujesz gdzie pojawi się cel za jakiś czas i znów uwzględniając poprawki jak w przykładzie pierwszym oddajesz strzał. Poprawki najlepiej odkładać w sylwetkach celu.

Autor: Pyjter  godzina: 20:37
Bązo popatrz uważnie jak to się robi http://www.youtube.com/watch?v=Z5uHt4AwYb4

Autor: trucizna  godzina: 21:46
ad.Włochacz Nie mam głośnika , a widzę , że film niemiecki . Druga sprawa to dotyczy tylko broni kulowej . O gładkiej ni chu ...chu .

Autor: bązo  godzina: 22:19
Panowie, zapytam a tak z doświadczenia, w odległości do 30m biegnący dzik średnio szybko, ile wyprzedzenia należało by dać?? DB

Autor: karin78  godzina: 22:19
ad.Pyjter.Strzelec dobry.Jednak rzutki to nie to samo co kaczki.

Autor: jooopsa  godzina: 23:00
W Magazynie "Sezon" z grudnia 2012 roku jest krótki, ale bardzo treściwy artykulik o wyprzedzeniach, z tabelką uwzględniającą prędkość kuli, prędkość zwierzyny i odległość.