Wtorek
29.04.2008
nr 120 (1003 )
ISSN 1734-6827
Nowe zdjęcia w galeriach
więcej>>
06-04-08 17:06
KamilNK5
29-04-08 08:27
abanas
27-04-08 20:26
BOGUŚ
Psy myśliwskie
 Majówka Klubu Posok...
 NIE głosi trupa!
 Cieczka a wystawa
 Tegoroczne GOŁĄBKI ...
 Jag na lisa
 Gończy Polski
 Cocker Spaniel na p...
 Poszukuję wyżła
 Pocztek szkolenia ł...
 Wołanie o pomoc !!!!
Dyskusje problemowe
 Lokowanie kasy Koła w b...
 przestepsto nieumyslne ...
 Sprawozdanie
 Absolutorium dla ZK .
 TERMIN WPŁATY........SK...
 Kolizja na drodze
 Pytanie 983
Strzelectwo
 Liga gentelmenów
 Wolne miejsce na Su...
 Kupie miejsce star...
 ZAPROSZENIE na zawo...
Dzisiejsze wpisy na forum
www.lowiecki.pl
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Otwarta trybuna
  Humor
  PORTAL
  Naczelny
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Prawo
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Zarządzenia PZŁ
     Przystrzelanie
     Strzelnice
     Konkurencje
     Wawrzyny
     Liga strzelecka
     Amunicja
     Optyka
     Arch. wyników
     Terminarze
  Polowania
     Król 2007
     Król 2006
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Mirosławice '08
     Mirosławice '07
     Nowogard '07
     Sieraków W. '06
     Mirosławice '06
     Osie '06
     Sarnowice '05
     Wojcieszyce
     Sobótka
     Glinki
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
     Filatelistyka
     Falerystyka
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Aukcje
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Mapa
  Redaktorzy piszą
  Sądy łowieckie pożal się Boże autor: Stanisław Pawluk
  Coraz trudniej wierzyć, że w sądzie łowieckim można znaleźć sprawiedliwość. Orzeczenia, które się kupy nie trzymają, opisują wymierzaną przez nie "sprawiedliwość", która nie ma nic wspólnego z ogólnie przyjętymi zasadami sprawiedliwości. Ba! Wydaje się także, że nie ma również wiele ze zwykłym zdrowym rozsądkiem. Nie dziwi więc narastająca frustracja działaniami sądów łowieckich. Oto kolejny przykład zachowania się naszego systemu sądownictwa dyscyplinarnego, nadzorowanego z Warszawy przez przezesa Głównego Sądu Łowieckiego Zygmunta Jabłońskiwego. Żaby to opisać, pochylmy się więc raz jeszcze nad niezawodnym zagłębiem łowieckich skandali, okręgiem bialsko-podlaskim.

  Przypomnijmy sobie sądową rozprawę, w której Tadeusza P. uznano winnym i orzeczono wobec niego karę 2 lat zawieszenia w prawach członka PZŁ, za to, że bez broni towarzyszył swemu koledze Arkadiuszowi P. w polowaniu. Ten ostatni, dokonał zgłoszenia telefonicznego na polowanie strażnikowi obwodu, podając także z kim na te łowy się udaje, co ten skrzętnie w książce wyjść odnotował. Pech Tadeusza P. sprawił, że Arkadiusz P., nie rozpoznawszy płci dzika, jak twierdzi w drodze błędu, a nie umyślnego działania, zastrzelił lochę w okresie ochronnym. Prezes koła , u którego Arkadiusz P. miał już wcześniej "przechlapane", jeszcze w tym samym dniu skierował do obu propozycję godną uczciwego i prawego myśliwego, ..."obaj piszecie podania o skreślenie z listy członków koła i sprawy nie ma"...! Otrzymawszy napisane od ręki na kolanie solidarnie przez obu myśliwych podania Ryszard Mączyński, mógł już spokojne złożyć doniesienie do ORD Waldemara Szpilera oraz do prokuratury. W środowisku twierdzi się, że Ryszard Mączyński za ten szantaż odpowiadał nie będzie, gdyż pozostaje w zażyłych stosunkach z Marszałkiem Sejmu, który na jego zaproszenia chętnie korzysta z polowań specjalnie dla siebie organizowanych, bez udziału pozostałych członków koła. Prezes Ryszard Mączyński wykazał się w tej sprawie żelazną konsekwencją, którą w stosunku do Stefana Karasińskiego członka tego samego koła i prezesa OSŁ, należącego do lokalnych struktur tej samej opcji politycznej co Marszałek Sejmu, jakoś utracił, mimo zastrzelenia przez tego prominentnego działacza okręgowego lisa w okresie ochronnym.
  więcej>>
  Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia21.04.2008 - 27.04.2008
  Redaktorzy pisząPoniedziałek 21.04.2008
  Wykluczyć skreślonego autor: Stanisław Pawluk
  Mówią, że z pustego i Salomon nie naleje. Okazuje się, że w Polskim Związku Łowieckim potrafią wyrzuci z organizacji nawet takiego, co do tej organizacji nie należy. Nie wierzycie? Poczytajcie...

  O sprawie strzelenia lisa, które to przestępstwo skrzętnie wyłapał, a następnie powiadomił PSŁ w Lublinie prezes Koła Łowieckiego nr 40 „Nemrod” w Krzczonowie zakończyła się wyrokiem skazującym sądu powszechnego już pisaliśmy. Otrzymawszy informację o prawomocnym wyroku sądu karnego w tej sprawie, Zarząd Okręgowy w Lublinie, kierowany przez wykazał się wyjątkowym tempem działania i już po zaledwie trzech miesiącach od wydania wyroku skreślił dnia 21 stycznia 2007 roku Dariusza Wieczorkowskiego z listy członków PZŁ. Wydawałoby się, że wraz z końcem łowieckiej przygody skończyły się wszystkie kłopoty młodego myśliwego wywołane zastrzeleniem parchatego lisa, mającego dla prezesa koła Zenona Okapy większą wartość, jak klempa łosia, którą prezes zastrzelił także w okresie ochronnym.
  więcej>>

  Redaktorzy pisząŚroda 23.04.2008
  Prezesa Okapy wojna z członkami autor: Stanisław Pawluk
  "Dajcie mi władzę, to ja was usadzę!" - mówi stare porzekadło. Jak wiele prawdy niesie ono w sprawie Zenona Okapy, któremu członkowie koła, wbrew ciągnącej się za nim negatywnej kariery łowieckiej, powierzyli funkcję prezesa w Kole Łowieckim nr 40 „Nemrod” w Krzczonowie, mają okazję przekonywać się aktualnie członkowie tego koła.

  Zenon Okapa w aurze oskarżonego oraz uczestnika wielu łowieckich przekrętów odszedł z Koła Łowieckiego nr 17 „Jeleń” w Żółkiewce, należacego do okręgu PZŁ w Zamościu. Dzięki wsparciu władz okręgowych w Lublinie, które w swej strategii utorowania drogi Zenonowi Okapie posunęły się nawet do udzielenia KŁ nr 40 „Nemrod” nagany i zagroziły rozwiązaniem koła, członkowie po wysłuchaniu rekomendacji obecnego na zebraniu przedstawiciela Okręgowej Rady Łowieckiej, wybrali Zenona Okapę na swego prezesa, choc do koła należał od niedawna. Dziś - jak twierdzą - bardzo tego zaangażowania żałują.
  więcej>>

  Wydawca i adres redakcji:
  P&H Limited Sp. z o.o.
  ul Meissnera 1
  80-462 Gdańsk
  NIP 585-00-00-791
  Sąd Rejonowy w Gdańsku
  Wydz. XVI Gospodarczy
  KRS: 0000229167
  Kap. zakł. 51 500PLN
  tel: (058) 340-93-98
  Redaktor naczelny:
  Piotr Gawlicki
  piotr.gawlicki@lowiecki.pl
  Miejsce i data wydania:
  Gdańsk, 29.04.2008
  Numer wydania:
  120 (1003 )
  ISSN 1734-6827
  Przepisy kulinarne

  Brak wpisów w tym wydaniu
  Myśliwskie akcesoria
   Zabezpieczenie w CZ 5...
   no i kupiłem...
   Shotsaver czyli oszcz...
   Leica Geovid 8x56
   sklep
   PROBLEM
   jakich brenek używa b...
   luneta regulacja
   montaż czeski iż 94
   Bettiniosoli
   Kniejówka
   silnik diesla
  Ogłoszenia
  Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
  Komentarze czytelników
  ... do felietonów
  12:29 witingWitam. Chyba zgłupiałem. Tyle miałem spokoju, co omijałem to forum. Zemdliło mnie porządnie i postanowiłem więcej nie dręczyć się czytając historię współczesną Polskiej Zgnilizny Łowieckiej. Ostańcie z Bogiem, albo z Diabłem, jak tam wolicie. Tytuł:
  Sądy łowieckie pożal się Boże
  13:47 Paweł54w felietonie znalazłem taki cytat:"Ryszard Mączyński, mógł już spokojne złożyć doniesienie do ORD Waldemara Szpilera oraz do prokuratury" i "... co dalej. Skoro złożono wniosek do prokuratury, to czemu ORD "wyskoczył przed orkiestrę" i nie poczekał na zakończenie sprawy w trybie postepowania sądownictwa powszechnego ? Czy nie wystarczyło zawieszenie obwinionych w prawach członków PZŁ do czasu uzyskania wyroku sądowego lub umorzenia sprawy ? A może w ogóle nie poinformowano prokuratury o fakcie strzelenia lochy w okresie ochronnym ? Tytuł:
  Sądy łowieckie pożal się Boże
  19:57 Deer35Witing spoko to je Polska przecie-wyluzuj.DBTytuł:
  Sądy łowieckie pożal się Boże
  ... do opowiadań
  08:06 krogulecostatecznie zawsze można jeszcze pojechać na strzelnicę ... no oczywiście jeżeli w tym dniu nie ćwiczy zarząd .... ot a ja mówiłem kiedyś przyjedź na dziki a Ty że daleko ...no a co z tego ze daleko jak i tak tylko pod gruszą posiedzieć wychodzi . pozdrówki Tytuł:
  Moskwa - Odessa
  więcej>>
  Hyde Park Corner
   Trzy
   Zdjęcia HUBERTUS EXPO...
   Sarna we wnyku
   strzelectwo w poznaiu
   Koledzy z Czech.
   kurs w lublinie
   HUBERTUS EXPO
   Mała - rozpoczęcie se...
   fajny filmik z polowan
   5-lat za dzika z wypa...
   EXPO-Elaboracja
   Dziś otwarcie EXPO!
   Zaglosuj - sokoly w g...
   żubr, który zginął od...