Piątek
09.05.2008
nr 130 (1013 )
ISSN 1734-6827
Hyde Park Corner
 Hubert zdarzył:)
 Coś dla niviarzy:)
 DLA WSZYSTKICH SELEKC...
 Odszukajcie się!
 od 11ego?
 Pomożemy?
 Duch i mrok
 STANISŁAWOM....DARZ B...
 Jestem selekcjonerem !
 Witam szanowne koleze...
 "udane polowanie"
 Do zobaczenia
 Ciechanowiec podzięko...
 Zdjęcia HUBERTUS EXPO...
Ogłoszenia
Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
Przepisy kulinarne

Brak wpisów w tym wydaniu
Nowe zdjęcia w galeriach
więcej>>
26-11-06 16:12
sauer8x68
03-01-08 23:45
KamilNK5
06-04-08 17:06
KamilNK5
21-04-08 16:10
andrzej112
Komentarze czytelników
... do felietonów
09:44 witingWitaj Rudi. Wygląda na to, że nie mam problemów z rozróżnianiem postaw ludzkich. Bez problemu rozróżniam, kulturę, chamstwo, mądrość, głupotę, fałsz, szczerość, pazerność, umiar i rozsądek. Tak więc, posiadając taką zdolność, jak widzę rzadką wśród chrześcijan, pozwalam sobie, przy wyjątkowych okazjach, wypowiedzieć zdanie na temat postaw ludzkich. Normalne jest również oburzenie członka krytykowanego towarzystwa, który utożsamia się z nim. Dlatego mówiąc o cymbałach bezimiennie, zdawałem sobie sprawę, że któryś cymbał może nie wytrzymać napięcia i sam, lub pod wpływem innego cymbała, wyrazi swoje oburzenie, jednocześnie ujawniając się. Pozdrawiam serdecznie Kolegę i Jego Kompaniję, życząc Wam tego samego, co inni. Tytuł:
Sądy łowieckie pożal się Boże
13:23 R.D.Wpis usunięty administracyjnie. Przyczyna: inne.Tytuł:
Myśliwi też latają samolotami
17:30 RudiWiting. Wygląda na to, że muszę podtrzymać poprzedni post. Ja się nie utożsamiam z żadnym towarzystwem, więc wcale się nie oburzam. Patrzę raczej z podziwem na te Twoje liczne zalety, (natchnąłeś chyba Brzechwę do napisania pewnego wiersza).Zabrakło tylko odróżniania bufonów od innych. No, ale rozumiem, że tylko przez roztargnienie. Rudi.Tytuł:
Sądy łowieckie pożal się Boże
17:33 Troper Kolego Kulwap pięknie piszesz poruszając sprawy koltury w Kołach w Okręgach w Zarządzie Głównym PZŁ oraz znaczenie i postępowanie Sądów Łowieckich na wszystkich szczeblach, są to tematy do dyskusji nie powinny byc tematem do sprzeczek i kłutni w tym portalu tak trzymaj.Mimo twich krytyk na Zarzady Kół,Zarządu Okręgowe,Zarzad Główny i Sądy różnych szczebli to nie działa oni są betonami i burakami czują władzę jak komuchy. Niech Bug ma Cię w swojej opice.Pozdrawiam życzę Ci wiele sukcesów w tak ciężkiej pracy.Darz Bór Tytuł:
Sądy łowieckie pożal się Boże
więcej>>
Myśliwskie akcesoria
 Burris Black Diamond
 Kolimator
 Ile kliknąć w Burrisie
 Pilna wielka prośba
 Montaż kolimatora
 Pytanie o amunicję w ...
 Dobre Ammo do 7x64
 Warte swojej ceny?
 Swarovski slc 10x50 n...
 30-06 na sarnę
 Chiński sztucer JW-10...
 literatura do elabora...
 Lunety Jahti Jagd
 Nawara czy L200
 jaką lunete??
 Dopasuj amunicje
 30-06 a 7x65R
Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia28.04.2008 - 04.05.2008
Redaktorzy pisząWtorek 29.04.2008
Sądy łowieckie pożal się Boże autor: Stanisław Pawluk
Coraz trudniej wierzyć, że w sądzie łowieckim można znaleźć sprawiedliwość. Orzeczenia, które się kupy nie trzymają, opisują wymierzaną przez nie "sprawiedliwość", która nie ma nic wspólnego z ogólnie przyjętymi zasadami sprawiedliwości. Ba! Wydaje się także, że nie ma również wiele ze zwykłym zdrowym rozsądkiem. Nie dziwi więc narastająca frustracja działaniami sądów łowieckich. Oto kolejny przykład zachowania się naszego systemu sądownictwa dyscyplinarnego, nadzorowanego z Warszawy przez przezesa Głównego Sądu Łowieckiego Zygmunta Jabłońskiwego. Żaby to opisać, pochylmy się więc raz jeszcze nad niezawodnym zagłębiem łowieckich skandali, okręgiem bialsko-podlaskim.

Przypomnijmy sobie sądową rozprawę, w której Tadeusza P. uznano winnym i orzeczono wobec niego karę 2 lat zawieszenia w prawach członka PZŁ, za to, że bez broni towarzyszył swemu koledze Arkadiuszowi P. w polowaniu. Ten ostatni, dokonał zgłoszenia telefonicznego na polowanie strażnikowi obwodu, podając także z kim na te łowy się udaje, co ten skrzętnie w książce wyjść odnotował. Pech Tadeusza P. sprawił, że Arkadiusz P., nie rozpoznawszy płci dzika, jak twierdzi w drodze błędu, a nie umyślnego działania, zastrzelił lochę w okresie ochronnym. Prezes koła , u którego Arkadiusz P. miał już wcześniej "przechlapane", jeszcze w tym samym dniu skierował do obu propozycję godną uczciwego i prawego myśliwego, ..."obaj piszecie podania o skreślenie z listy członków koła i sprawy nie ma"...! Otrzymawszy napisane od ręki na kolanie solidarnie przez obu myśliwych podania Ryszard Mączyński, mógł już spokojne złożyć doniesienie do ORD Waldemara Szpilera oraz do prokuratury. W środowisku twierdzi się, że Ryszard Mączyński za ten szantaż odpowiadał nie będzie, gdyż pozostaje w zażyłych stosunkach z Marszałkiem Sejmu, który na jego zaproszenia chętnie korzysta z polowań specjalnie dla siebie organizowanych, bez udziału pozostałych członków koła. Prezes Ryszard Mączyński wykazał się w tej sprawie żelazną konsekwencją, którą w stosunku do Stefana Karasińskiego członka tego samego koła i prezesa OSŁ, należącego do lokalnych struktur tej samej opcji politycznej co Marszałek Sejmu, jakoś utracił, mimo zastrzelenia przez tego prominentnego działacza okręgowego lisa w okresie ochronnym.
więcej>>

Dzisiejsze wpisy na forum
www.lowiecki.pl
Wydawca i adres redakcji:
P&H Limited Sp. z o.o.
ul Meissnera 1
80-462 Gdańsk
NIP 585-00-00-791
Sąd Rejonowy w Gdańsku
Wydz. XVI Gospodarczy
KRS: 0000229167
Kap. zakł. 51 500PLN
tel: (058) 340-93-98
Redaktor naczelny:
Piotr Gawlicki
piotr.gawlicki@lowiecki.pl
Miejsce i data wydania:
Gdańsk, 09.05.2008
Numer wydania:
130 (1013 )
ISSN 1734-6827
ARCHIWUM
DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Humor
PORTAL
Naczelny
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce
   Sobótka
   Glinki
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
   Filatelistyka
   Falerystyka
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Aukcje
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
Mapa
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Dyskusje problemowe
   Domek mysliwski na grun...
   Rezygnacja Przewodniczą...
   SKREŚLENIE..ODWOŁANIE.....
   (Nie)obecność na walnym
   jeszcze raz o wycenie t...
   godzina wpisu i wypisu ...
   NOWA, NIEBEZPIECZNIE RO...
   Jak generał przyszedł d...
  Strzelectwo
   18.05.2008 Siemiano...
   merkel problem
   Proszę o POMOC w W...
   Kto mi podpowie jak...
   Forumowe zawody
   Otwarte Mistrzostwa...
   Kickback
  Psy myśliwskie
   pies myśliwski kont...
   "kleszcz miejski"
   Pokaz psów ras mysl...
   miły jagus pozna pa...
   Eutanazja
   Psie łapy kontra po...
   szukam "panienki" d...
   Kleszcze
   KPD Strękowizna 17 ...
   Międzynarodowy Konk...
   niegojące sie rany
   Regionalny Konkurs ...
  Redaktorzy piszą
  Myśliwi też latają samolotami autor: Piotr Gawlicki
  Myśliwi i sympatycy łowiectwa piszą do redakcji dziennika nie tylko wtedy, kiedy czują się skrzywdzeni przez organa koła lub PZŁ, ale również w innych sprawach, w tym o takich, które nie są związane z łowiectwem. Jedną z takich spraw, były zgłoszenia nam dwóch incydentów dotyczących lądowanie samolotów na lotnisku w Gdańsku. Opis tych zdarzeń był na tyle bulwersujący, a na dodatek wszyscy mieliśmy w pamięci tragiczny wypadek samolotu wojskowego Casa, że uważaliśmy za nasz obowiązek wyjaśnienie tych spraw, które mogły być tylko nieuprawnionymi i subiektywnymi odczuciami niedoświadczonych pasażerów, ale mogły również wskazywać, na zaniedbania swoich obowiązków przez pilotów lub kontrolerów ruchu lotniczego w Gdańsku. Na początek przedstawię opis obu sytuacji, tak jak zreferowali je pasażerowie samolotów Airbus 320 linii Wizzair lecących z Londynu do Gdańska oraz osoby oczekujące na nich na lotnisku.

  Pierwsze zdarzenie miało miejsce 15 lutego br. około godz 23:30, w czasie bardzo złych warunków atmosferycznych, po opadach śniegu, podczas mrozu oraz silnego wiatru. Samolot lądujący i będący tuż przed progiem pasa gwałtownie poderwał się w górę, kiedy na pasie był jeszcze samochód sprawdzający stan przyczepności pasa, i skręcając w prawo nad zabudowania lotniska wzbił się, odlatując do Warszawy gdzie wylądował.

  Drugie zdarzenie miało miejsce dnia 19 marca, około godz 16:25. Lądujący samolot również tuż przed progiem pasa gwałtownie poderwał się w górę, bo na pasie znajdował się samolot linii EuroLOT. Samolot EuroLOT, kołował wcześniej na początek pasa na start i znalazł się tam około godz. 16:15. Przez następne 10 min. nie rozpoczął procedury startu i w momencie zbliżania się do lądowania samolotu Wizzair, zaczął zjeżdżanie z pasa na płytę główną lotniska, a ponieważ zjechać nie zdążył, samolot Wizzair zmuszony był poderwać się w górę i po zrobieniu drugiej pętli bezpiecznie wylądował. Dla przybliżenia sobie obu sytuacji, można zapoznać się z mapą okolic lotniska w Gdańsku.
  więcej>>