Poniedziałek
02.02.2009
nr 033 (1282 )
ISSN 1734-6827
Redaktorzy piszą
Jak dobro w Łomży, ze złem walczyło, cz.II autor: Janusz Kibic
Cztery dni temu opisałem zdarzenie z udziałem polujących w obw. Nr 56 KŁ "Orlik" w Łomży, członków zarządu tego koła, łowczego, skarbnika i sekretarza, skutkujące tym, że sekretarz tego zarządu Wiesław Szloński, równocześnie prezes Okręgowego Sądu Łowieckiego i prokurator Prokuratury Okręgowej w Łomży, złożył doniesienie do Okręgowego Rzecznika Dyscyplinarnego w Łomży o strzeleniu dzika przez łowczego Marka Lisa w innym rejonie, niż był on zapisany oraz o polowaniu skarbnika Zygmunta Wiktorzaka w innym rejonie, niż był zapisany w książce zgłoszeń, choć nie podał w jakim to innym rejonie Z. Wiktorzak miał polować. W swoim doniesieniu napisał: ..."proszę o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego".... Okręgowy Rzecznik Dyscyplinarny Wiesław Bagan, nie pozostawił bez biegu prośby prezesa Okręgowego Sądu Łowieckiego i rozpoczął postępowania wyjaśniające.

Przesłuchał w dniu 12 stycznia 2006 r. Wiesława Żukowskiego i Zygmunta Kaczyńskiego. Obaj opisali mniej więcej to samo, co podał w doniesieniu Wiesław Szloński. To, co może ewentualnie dziwić w tych zeznaniach, to autorytatywne stwierdzenie Krzysztofa Korzenieckiego, że ..."mogę stwierdzić, że koledzy M. Lis i Z. Wiktorzak nie polowali zgodnie z obowiązującymi przepisami."..., choć przecież od świadków żąda się opisania faktów, a nie rozstrzygania o winie, szczególnie, że Korzeniecki nikogo z oskarżanych przez Szlońskiego w lesie nie spotkał. W ten sposób rzecznik miał już zeznania drugiej osoby potwierdzającej przewinienie łowieckie łowczego i skarbnika KŁ "Orlik". I to mu wystarczyło.

więcej>>
Psy myśliwskie
 wyzel niemiecki szo...
 Kurzel
 ZAGINĄŁ terier wali...
 Posokowiec
 pies przyjacielem d...
 Охl...
 spaniel bretoński
 Karma
 "Gościnny występ..."
 Złota siódemka znad...
 Gwizdek
 Jagi - szata
 ZAGRODA na Mazowszu
 Zaginął Jagdterier!...
 I Ogólnopolski Zlot...
 Poboroszów - odwied...
 Zagroda k/Pszczyny
 Zagroda a polowanie
 Pociecha od Guzika
 wyzel weimarski
 KRAKÓW- ZAGINĄŁ POS...
 OGAR POLSKI DROGA K...
 Obroza elektryczna ...
Ogłoszenia
Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Dyskusje problemowe
   Złośliwy Mysliwy
   Przelatek zamiast warch...
   Jak to wszystko pogodzi...
   strzelanie jeleni na nę...
   kormoran, czapla i wydr...
  Przepisy kulinarne
   domowe leczenie :)))
   Specjalnie dla Alusa
  Nowe zdjęcia w galeriach
  więcej>>
  10-11-08 20:26
  Calamondin
  02-02-09 00:53
  Kowal_11
  02-02-09 09:59
  jano70
  02-02-09 11:11
  jano70
  02-02-09 08:46
  rajski5
  02-02-09 12:06
  jano70
  Komentarze czytelników
  ... do felietonów
  16:41 jurek123Takie sobie pieprzenie w kółko .ten co miał byc tam niebył a ten co miał tam nie byc to raz był a potem go nie było.ten costrzelił to doszedł gzieś indziej i tak w kółko jak na karuzeli. Gdyby ktoś mądry nie dzielił terenu sztucznie na topinambyury,pole,las i inne pierdoły to kazdy z następnych kolegów wpisując się do książki zadzwonił by do pozostałych gdzie polują i powiedział gdzie on wobec tego będzie polował. Jak sobie sprawy pokomplikujemy durnymi zapisami to potem są takie skutki że sądy łowieckie rozstrzygają bo koledzy z koła jak psy zażarcie bronią swego rewiru i nie podarują drugiemu koledze. PozdrawiamTytuł:
  Jak dobro w Łomży, ze złem walczyło, cz.I
  17:13 lelek_nowyjurek123, to u was rejonów nie ma, tylko każdy kto przyjedzie do obwodu dzwoni do tych, których w książce zobaczy? A jak się już dogadają i jeden drugiemu pod lufy wyjdzie i wypadek będzie, to jak się ustali, kto "był w prawie" w tym miejscu polować?Tytuł:
  Jak dobro w Łomży, ze złem walczyło, cz.I
  20:09 HYRAJurek123- kolega żartuje czy tak poważnie. Jeżeli żaruje to marny żart, a jeżeli poważnie to wszystko jasne. DB. Tytuł:
  Jak dobro w Łomży, ze złem walczyło, cz.I
  21:02 ajwaTakie sobie polskie piekiełko.DBTytuł:
  Jak dobro w Łomży, ze złem walczyło, cz.I
  21:32 192326wPokażcie Koledzy jakiegoś działacza PZŁ z KLASĄ.........Jeżeli już takiego wytropicie, to będzie to wyjątek potwierdzający stan na dzień dzisiejszy.Ukradzione, zalane, zagubione akta, to standard w tym kraju. Idiotyczne wyroki niezawisłych sądów to nie przypadki. Jaki sędzia poniósł konsekwencje za świadome wydanie wyroku na korzyść przestępcy??????? Tak, tak to było nieświadome. tak jak przedawnienie sprawy w krainie (steków i kiełbasy) Szczecińskiej.Działacze zwlekają wiele miesięcy......Za takie działania powinni być pozbawiani przynależności do PZŁ.Podstawą tego powinien być mój wpis.....Nikt tego nie chce zmienić i tak mają zapewniony dostęp do tego , o czym wspomniałem powyżej plus posługaczy do utrzymywania tego w ryzach i ichnim porządku. Jeżeli okaże się iż sędzia o którym tutaj na forum było, był świadomym burkiem gryzącym sąsiadów po godzinach pracy, to kto uwierzy w to iż w pracy pilnował by nikt bezprawnie gryziony nie był... Jeżeli był to myślicie że Gdula doprowadzi do usunięcia takiego...Jeżeli tak miałoby się stać to on również musiał by odejść i wielu innych cwaniaczków... Przecież ten związek to związek w którym wiele ważnych stanowisk obsadzonych jest przez członków PZPR-u, UB, SB, milicjantów, wojskowych, komunistycznych pracowników prokuratur, sądów itp...... I potem macie to co jest powyżej i nikt z nich nie poniesie żadnych konsekwencji za przeciąganie spraw, za ich świadome nieprawidłowe interpretowanie i tak dalej......... Należy natychmiast zdelegalizować sądownictwo łowieckie...........Powtarzać to, co już wielokrotnie na forum było!? Tytuł:
  Jak dobro w Łomży, ze złem walczyło, cz.II
  więcej>>
  Dzisiejsze wpisy na forum
  www.lowiecki.pl
  Wydawca i adres redakcji:
  P&H Limited Sp. z o.o.
  ul Meissnera 1
  80-462 Gdańsk
  NIP 585-00-00-791
  Sąd Rejonowy w Gdańsku
  Wydz. XVI Gospodarczy
  KRS: 0000229167
  Kap. zakł. 51 500PLN
  tel: (058) 340-93-98
  Redaktor naczelny:
  Piotr Gawlicki
  piotr.gawlicki@lowiecki.pl
  Miejsce i data wydania:
  Gdańsk, 02.02.2009
  Numer wydania:
  033 (1282 )
  ISSN 1734-6827
  Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia26.01.2009 - 01.02.2009
  Redaktorzy pisząCzwartek 29.01.2009
  Jak dobro w Łomży, ze złem walczyło, cz.I autor: Janusz Kibic
  Zła w Polskim Związku Łowieckim nie brakuje, dlatego działaczy walczących z nim w imię dobra należy wspierać. Tak właśnie robiły organa okręgowe i krajowe, kiedy Wiesław Szloński, prezes Okręgowego Sądu Łowieckiego w Łomży, a zawodowo prokurator w Prokuraturze Okręgowej w Łomży, zło w swoim okręgu wytropił. Nieżyczliwi próbowali jego działania dezawuuować, np. przez artykuł w tygodniku ogólnopolskim, przedrukowany w portalu, a opublikowany oryginalnie w kwietniu ub. roku. W artykule opisano zdarzenie, dające początek demaskowaniu zła, które w tym okręgu wkradło się w szeregi Zrzeszenia, za sprawą Marka Lisa, łowczego i Zygmunta Wiktorzaka, skarbnika, z Koła Łowieckiego "Orlik" w Łomży.

  Ponieważ w momencie publikacji w/w artykułu nie było jeszcze znane ostateczne i prawomocne rozstrzygnięcia łowieckiego wymiaru sprawiedliwości, a w artykule nie przedstawiono szczegółowego opisu poszczególnych etapów postępowania, redakcja postanowiła zapoznać się bliżej z tą sprawą. Po zgromadzeniu przez redakcję całej dokumentacji, otrzymałem ją do zweryfikowania i przedstawienia czytelnikom dziennika "Łowiecki". W kolejnych odcinkach, przez cały miesiąc luty, opiszę jak to dobro ze złem walczyło z inicjatywy Wiesława Szlońskiego, a co znakomicie pozwala ocenić, już po raz kolejny, jak działa łowiecki wymiar sprawiedliwości oraz inne organy Zrzeszenia i jaki poziom kwalifikacji oraz predyspozycji moralnych reprezentują zaangażowani w niego działacze.

  więcej>>

  OpowiadanieŚroda 28.01.2009
  Z pamiętnika psa myśliwskiego. Cz. I autor: Urtica
  Poniedziałek

  Witaj wielki świecie! Jestem Korek, pies Korek, a nie jakaś tam zatyczka od butelki. Spaniel angielski złoty. Nie rudy, tylko właśnie złoty, żeby nie było nieporozumień. Mam swoją panią, swój koszyk koło jej fotela i swoje upodobania. Nie taki zwykły ze mnie spaniel, ja mam charakter, no cóż, "jaki pan taki kram", jak mówi stare, psie porzekadło. Właściwie tylko tak sobie napisałem, że niby wielki ten świat, bo tak na serio, to wcale nie jest on taki ogromny. Wiem, bo nieraz tam chodzę z moją panią. Włóczymy się po tym świecie raz jesteśmy związani takim paskiem, a raz nie, grunt, że jest wesoło. Ona, czyli moja pani ma na imię Kaśka, albo Mama. A skąd wiem? Bo nieraz w domu taki jeden (mówię na niego Mały), woła na panią Mama, a jak przyjdą różni goście to mówią Kaśka, albo Kasia. Ja mówię Pani, albo Ona. A z tym wielkim światem to jest tak: nagle pada takie słowo na „L” (las), kocham to słowo i zawsze o tym informuję cały świat skacząc i piszcząc, a pani spokojnie stoi. Stoi i czeka. Z otokiem w ręku, z torbą, lornetką czeka aż mi przejdzie. Ale to nie jest takie łatwe! Chodzenie w wielki świat jest tak cudowne i przyjemne, że za każdym razem kiedy tam idziemy, muszę temu światu pokazać jak się cieszę. Pani wtedy mówi, że „dostaję korby”. Jak już trochę ochłonę to pani bierze mnie na otok i prowadzę ją w wielki świat. W moim wielkim świecie jest dużo drzew. Tyle, że jak bym chciał porządnie obsikać każde, to chyba bym się odwodnił i pęcherz wywróciłby mi się na lewą stronę. Pani kiedyś myślała, że nie spodoba mi się w wielkim świecie, ale to bzdura, pewnie, że kiedyś przeżyłem w nim coś, o czym chciałbym zapomnieć, ale to się stało chyba tylko po to, żebym mógł poznać moją panią. Bo ja jestem psem znalezionym w lesie, ale do tego etapu mojego życia nie chcę już wracać....

  więcej>>

  Myśliwskie akcesoria
   Kaliber 7x57R a zbior...
   Gdzie zdobyć parkę Al...
   Egun.de
   HEYM SR 21
   Zeiss Conquest 3-9x50...
   Samopowtarzalna, a ni...
   Sabatti express class...
   Lornetka Jason 10x 50...
   SAUER-MAUSER
   Blaser ?
   308W vs. 8x57JRS
   Mannlicher Luxus - op...
   Volkswagen Golf Ii
   Amunicja na lisa 223 ...
   LAPUA 9,3X62
   wspaniały sztucer
   Potrzebny fachowiec o...
   kropka od Wedmana
   Prosze o opinie, za i...
   Bushnell Elite 4200
   "Małokalibrowcy"
   IŻ 18 223 i tanie amo
   Wabikiem na lisa...
  Hyde Park Corner
   Logowanie
   Witam
   dublet
   Tajemnice lasu
   Wyrejestrowanie z por...
   Do broni
   Chrzest myśliwski...
   REDUKCJA
   Dla rozgrzewki !!!!!!
   Wilki coraz wyżej...
   "Pocisk rozerwał serc...
   NA LISA PRZY NORZE
   Pozyskanie w Niemczech
   Trzy kamerki na żywo!...
   Basior pod Szczecinki...
   do Krainy wiecznych ł...
  ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Otwarta trybuna
  Humor
  PORTAL
  Naczelny
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Prawo
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Zarządzenia PZŁ
     Przystrzelanie
     Strzelnice
     Konkurencje
     Wawrzyny
     Liga strzelecka
     Amunicja
     Optyka
     Arch. wyników
     Terminarze
  Polowania
     Król 2008
     Król 2007
     Król 2006
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Ciechanowiec '08
     Mirosławice '08
     Mirosławice '07
     Nowogard '07
     Sieraków W. '06
     Mirosławice '06
     Osie '06
     Sarnowice '05
     Wojcieszyce
     Sobótka
     Glinki
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
     Filatelistyka
     Falerystyka
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Aukcje
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Mapa
  Strzelectwo
   Strzelnica Trap Kro...
   Rozpoczęcie sezonu ...
   Podsumowanie sezonu...
   iz sporting czy tur...