Poniedziałek
09.02.2009
nr 040 (1289 )
ISSN 1734-6827
ARCHIWUM
DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Humor
PORTAL
Naczelny
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce
   Sobótka
   Glinki
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
   Filatelistyka
   Falerystyka
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Aukcje
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
Mapa
Psy myśliwskie
 Kupię posokowca baw...
 Pieskowi też coś si...
 Gdzie próby pracy w...
 kupię psa
 szukam PSIAKA
 KLUB SPANIELA BRETO...
 pies przyjacielem d...
 Dzicza zagroda w wi...
 II spotkanie miłośn...
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Komentarze czytelników
  ... do felietonów
  11:35 antypodIngiel, Ty uważasz, że jest "procentowo mało", inni, że procentowo dużo. Tak dużo, że nie chce się wierzyć, że, aż tak często można się mylić. Tu masz kolejny przykład z wielu w "łowieckim" i BŁ. O co to kompromitujące postępowanie ORD i proces sądowy? "Domowych złodziei" wyeliminuje? I proszę Cię, nie odgrzewaj starych, skompromitowanych prób podziału ludzi na siebie i bezimiennych, co najwyżej załóż forum tylko dla "imiennych" i tam podyskutujecie zaletach modelu, bo to forum jest dla wszystkich. D.B.Tytuł:
  Jak dobro w Łomży, ze złem walczyło, cz.III
  15:20 antypodWpływy lokalnego kacyka nie sięgają uczciwych i prawych. Darz Bór! Koledzy Gaczyński i Tadych. W takich jak Wy, nadzieja na powrót do "normalności" w PZŁ. Reszta "sprawiedliwych" na czele z rzecznikiem i OSŁ, w chwili próby okazała się........siebie warta. To piwo pijcie razem ze Szlońskim. D.B. Tytuł:
  Jak dobro w Łomży, ze złem walczyło, cz.IV
  15:34 fenekTeraz obaj oczernieni cieszą się że po 2 latach dostrzeżono że są niewinni. To przewrotny idiotyzm. Człowiek niewinny cieszy się że został uznany za niewinnego. Nieważne że po 2 latach gehenny. Kłamliwi zwyrodnialcy pomimo to mają satysfakcję, bo na 2 lata wyeliminowali niepokornych. Ten podły proceder uprawiany jest w całej Polsce w.g. takiego samego scenariusza. Jaka kara zdaniem Kolegów powinna spotkać oprawców? Jestem niestety pełen obaw że to nie koniec dramatu. D.B.Tytuł:
  Jak dobro w Łomży, ze złem walczyło, cz.IV
  16:34 drwal2Jak wygląda z opisu zdarzeń, nie wszyscy sędziowie GSŁ są ślepo podporządkowani swemu, czasem mijającemu się z prawdą, pryncypałowi. Jest zatem iskierka nadziei, że na "górze" uchowali się jeszcze ludzie, dla których służba na rzecz PZŁ nie kończy się na braniu związkowej kasy. Pozdrawiam i DB Tytuł:
  Jak dobro w Łomży, ze złem walczyło, cz.IV
  ... do zdjęć
  00:11 senior64 Przyznaje - pozycja Pawła do zdjęcia mogła być inna, ale ja zabierałem ich do łowiska w tak wczesnym wieku by pokazać im uroki łowiectwa i to mi zaprocentowło bo wprowadziłem do łowiectwa cała trojke, a teraz przygotowuję trzech wnuków, z czego jestem bardzo dumny.
  00:14 hunter26
  00:15 hunter26
  00:15 hunter26
  00:15 Urtica
  więcej>>
  Nowe zdjęcia w galeriach
  więcej>>
  11-09-08 22:05
  Urtica
  07-02-09 20:55
  Urtica
  17-10-08 17:46
  rales
  01-02-09 16:28
  ARGO-3006
  27-08-08 13:26
  dziunia
  11-10-08 19:37
  Szort
  Dyskusje problemowe
   Prezes Gł. Sądu PZŁ kła...
   Wyniki monitoringu
   Prawo Prowadzącego !!! ...
   zmniejszanie szkod łowi...
   komora czy za ucho.....?
   UCHWAŁA NA WZ na 2009
  Ogłoszenia
  Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
  Przepisy kulinarne
   Sos do gołąbków
   Naczynie do pieczen...
   Wino do dziczyzny
  Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia02.02.2009 - 08.02.2009
  Redaktorzy pisząPoniedziałek 02.02.2009
  Jak dobro w Łomży, ze złem walczyło, cz.II autor: Janusz Kibic
  Cztery dni temu opisałem zdarzenie z udziałem polujących w obw. Nr 56 KŁ "Orlik" w Łomży, członków zarządu tego koła, łowczego, skarbnika i sekretarza, skutkujące tym, że sekretarz tego zarządu Wiesław Szloński, równocześnie prezes Okręgowego Sądu Łowieckiego i prokurator Prokuratury Okręgowej w Łomży, złożył doniesienie do Okręgowego Rzecznika Dyscyplinarnego w Łomży o strzeleniu dzika przez łowczego Marka Lisa w innym rejonie, niż był on zapisany oraz o polowaniu skarbnika Zygmunta Wiktorzaka w innym rejonie, niż był zapisany w książce zgłoszeń, choć nie podał w jakim to innym rejonie Z. Wiktorzak miał polować. W swoim doniesieniu napisał: ..."proszę o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego".... Okręgowy Rzecznik Dyscyplinarny Wiesław Bagan, nie pozostawił bez biegu prośby prezesa Okręgowego Sądu Łowieckiego i rozpoczął postępowania wyjaśniające.
  więcej>>

  Redaktorzy pisząCzwartek 05.02.2009
  Jak dobro w Łomży, ze złem walczyło, cz.III autor: Janusz Kibic
  Jak wspomniałem w artykule trzy dni temu, postępowanie dyscyplinarne zainicjowane przez prezesa OSŁ w Łomży Wiesława Szlońskiego przeciwko Markowi Lisowi i Zygmuntowi Wiktorzakowi, członkom zarządu KŁ "Orlik", w którym Wiesław Szloński pełnił funkcję sekretarza, a obwiniani odpowiednio funkcje łowczego i skarbnika, miało swój pierwszy sądowy etap przed OSŁ w Ostrołęce. Po 15 miesiącach od chwili złożenia doniesienia, sprawę rozpatrzono na dwóch rozprawach, w dniu 21 marca oraz 13 kwietnia 2007 r. Na pierwszej rozprawie okazało się, że OSŁ nie potrafił dopilnować podstawowej sprawy, bo obwiniani nie zostali w odpowiednim terminie powiadomieni, a poza tym, ORD w Łomży nie powołał żadnych świadków, uznając, że wystarczą ich zeznania złożone do protokołu rzecznika, stąd dopiero obwiniani postawili wnioski o przesłuchanie ich przed sądem. Dodatkowo wnieśli, o przeprowadzenie wizji lokalnej w terenie i wyłączenie ORD Wiesława Bagana z prowadzenia sprawy, jako osoby nierzetelnie prowadzącej dochodzenie. Obaj obwiniani byli przekonani, że składający na nich doniesienie Wiesław Szloński w pełni świadomie oskarżył ich, ponieważ spotykając Zygmunta Wiktorzaka ujawnił swoją obecność w dniu 11 grudnia 2005 r. w rejonie "Las - pole", na który nie był zapisany, a więc nie powinien się tam znajdować.
  więcej>>

  Dzisiejsze wpisy na forum
  www.lowiecki.pl
  Wydawca i adres redakcji:
  P&H Limited Sp. z o.o.
  ul Meissnera 1
  80-462 Gdańsk
  NIP 585-00-00-791
  Sąd Rejonowy w Gdańsku
  Wydz. XVI Gospodarczy
  KRS: 0000229167
  Kap. zakł. 51 500PLN
  tel: (058) 340-93-98
  Redaktor naczelny:
  Piotr Gawlicki
  piotr.gawlicki@lowiecki.pl
  Miejsce i data wydania:
  Gdańsk, 09.02.2009
  Numer wydania:
  040 (1289 )
  ISSN 1734-6827
  Myśliwskie akcesoria
   elaboracja 30-30 win
   Strzał śrutem kniejów...
   9,3x62 Naturalis
   Co mogło byc przyczyn...
   Peltor OPTIME 2
   Podświetlanie lunety
   Merkel 303E
   Łuparka do drewna - ś...
   KNIEJÓWKA BETTINSOLI
   RWS i Hinterberger
   Blaser ?
   KLUB 9.3x62
  Hyde Park Corner
   Wiatraki ?
   Spotkanie z wilkami
   deer hunter gra
   Zmarł Tadeusz Ziółkow...
   kurs we wrocławiu
   wiosenny kurs selekcj...
   Szukam dla Koleżanki ...
   Zdjęcia przyrodnicze
   Dzis są moje urodziny...
   Włoski bilans polowań
   w sobotę walentynki
   Włośnica
   Zima......
   50-lat koła i nowa pr...
   Zmarł Zenek Masłowski
   Co z lisem?- okolice ...
  Strzelectwo
   Dzik we Francji (ch...
   Sekcja strzelecka L...
  Redaktorzy piszą
  Jak dobro w Łomży, ze złem walczyło, cz.IV autor: Janusz Kibic
  Poprzedni odcinek krucjaty Wiesława Szlońskiego, prezesa OSŁ w Łomży i prokuratora Prokuratury Okręgowej tamże, zakończyłem w momencie, kiedy Marek Lis i Zygmunt Wiktorzak oczekiwali na rozprawę odwoławczą przed GSŁ, po orzeczeniu przeciwko nim kary 18 miesięcy zawieszenia w Zrzeszeniu i 2 lat zakazu pełnienia funkcji w organach Zrzeszenia i koła, za polowanie w rejonie innym, niż byli zapisani, o co zostali oskarżeni właśnie przez Wiesława Szlońskiego. Czekali oni również na jakiekolwiek działanie ORD w Łomży przeciw Wiesławowi Szlońskiemu, którego spotkali w rejonie, na którym nie był zapisany. Trwała również w prokuraturze sprawa z doniesienia Zygmunta Wiktorzaka, dot. kłamania przed OSŁ świadków, w tym przede wszystkim Wiesława Szlońskiego i ORD w Łomży Wiesława Bagana, na skutek czego OSŁ uznał ich winę.

  W dniu 11 grudnia 2007 r., a więc dokładnie w 2 lata po polowaniu, w wyniku którego ukarano w/w myśliwych z KŁ "Orlik" w Łomży, zebrał się skład orzekający GSŁ w osobach: Kazimierz Gaczyński, przewodniczący, Jakub Zieliński i Jacek Tadych, sędzia referujący, aby rozpoznać sprawę opisywaną przeze mnie w poprzednich trzech odcinkach. W wyniku tej rozprawy, sąd uchylił zaskarżone orzeczenie i sprawę przekazał do ponownego rozpoznania OSŁ w Ostrołęce. W swoim uzasadnieniu GSŁ nie pozostawił suchej nitki na wynikającym z uzasadnienia OSŁ w Ostrołęce sposobowi przeprowadzenia rozprawy i napisania uzasadnienia. Opisał to w uzasadnieniu następująco:
  więcej>>