Sobota
24.12.2005
nr 146 (0146 )
ISSN 1734-6827
Psy myśliwskie
 Wigilia
 Magik Nr 1
 Jagdteriery
 Jest uchwała- co da...
ARCHIWUM
DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Listy do redakcji
Humor
PORTAL
Naczelny
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Amunicja
   Tarcze
   Zawody
   Liga
   Archiwum
   Prawo
   Przystrzelanie
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Konkurencje
   Optyka
   Prawidła
   Wawrzyny
Polowania
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Sarnowice '05
   Połczyn 2005
   Wojcieszyce
   Sobótka
   Połczyn 2004
   Glinki
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
   Filatelistyka
   Falerystyka
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Aukcje
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
Mapa
Hyde Park Corner
 Życzenia specjalne
 adamom i ewom
 List do Św.Mikołaja(?...
 I jeszcze jedne
 Wigilia
 Mysliwi w statystyce
 POGODA
 Znowu życzenia
 Złoty medal
 Wesołych Świąt "Gęsi...
 Coś pięknego?
 I jeszcze życzenia
 Wesołych Świąt Forumo...
 Wesołych świąt
 Radosnych Świąt
 Najlepszego
Wydawca i adres redakcji:
P&H Limited Sp. z o.o.
Budynek BPBK
ul. Jana Uphagena 27 lok. 703
80-237 Gdańsk

Redaktor naczelny:
Piotr Gawlicki
piotr.gawlicki@lowiecki.pl
Miejsce i data wydania:
Gdańsk, 24.12.2005
Numer wydania:
146 (0146 )
ISSN 1734-6827
Prawo w pytaniach
Pytanie:
Czy myśliwy z Niemiec może wwieźć broń myśliwską do Polski uzasadniając to zaproszeniem organizatorów zawodów strzeleckich?
Odpowiedź:
Na to pytanie odpowiada ustawa o broni. Jej Art.42 ust.2 i ust. 3a stanowią:

"2. Cudzoziemcy przybywający na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w celu wzięcia udziału w imprezach sportowych, których regulamin wymaga użycia broni, lub w przygotowaniach do takich imprez mogą przywozić i wywozić broń odpowiadającą celom sportowym oraz amunicję do tej broni w ilościach określonych w zaproszeniu organizatorów imprez sportowych. Zaproszenia muszą być potwierdzone przez właściwego komendanta wojewódzkiego Policji.

więcej>>
Opowiadanie
Wigilijna opowieść ... autor: Alej.....
Zapewne wiele podobnych historii już słyszeliście. Choć niekoniecznie wszyscy bo to jednak niezwykła rzadkość by zwierzęta, naszym, ludzkim głosem przemawiały. Dlatego właśnie dziś, w Wigilię, jedną z takich historii chcę wam opowiedzieć.


Przysypiałem już dobrą chwilę, gdy z oddali usłyszałem kilka krótkich szczeknięć. Szczeknięć? Chyba tak, choć nie byłem do końca pewien, bo z gdzieś chyba naprawdę daleka. No i jeszcze ten śnieg. Potrafi wytłumić wiele.

Oparłem się więc, znowu, o wcześniej upatrzonego świerka i znów przymknąłem – opadające mi zresztą same - ociężałe powieki. Długo to raczej nie trwało, choć oczywiście wtedy wydawało mi się zupełnie inaczej, i granie psów usłyszałem już zdecydowanie wyraźniej. Wyszły pewnie zza oddalonego wzniesienia ... Oczy otwarły mi się same i okruch lekkiego niepokoju przemknął, chyłkiem ale jednak, przez całe moje zmęczone ciało. Przemknął i wraz z nasilającym się nieco ujadaniem sfory ... powrócił ...

Śnieg spadł już tydzień temu i od razu pokrył górzystą krainę półmetrową, miękką i białą pierzyną. Po kilku ponurych dniach gdy śniegowe chmury zwisały prawie do ziemi a już na pewno ocierały się o pobliskie szczyty Beskidów, dla odmiany przyciągnął solidny mróz a wyostrzone nosne niebo rozbłyskało milionami gwiazd. A może nawet miliardami ...

Ostatniej nocy nie dane mi jednak było je policzyć czy przyjrzeć
więcej>>
Strzelectwo

Brak wpisów w tym wydaniu
Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia12.12.2005 - 18.12.2005
Redaktorzy pisząŚroda 14.12.2005
Prawo prezesa górą! autor: Stanisław Pawluk
Kilku członków zarządu Koła Łowieckiego nr 9 w Lublinie „Lubelskie Towarzystwo Myśliwskie” nie przestają w działaniach, aby doprowadzić do usunięcia z koła Bogdana Solę, który swoim krytycznym wystąpieniem na walnym zgromadzeniu koła obraził majestat 3 spośród 6 członków zarządu. Oni to właśnie wbrew zasadzie, iż „nie można być sędzią we własnej sprawie” od pewnego czasu decydują o rozstrzygnięciach w sprawie, w której są żywotnie zainteresowani. Prezes Maciej Grudziński wykonał właśnie kolejne pisma zmierzające do finalizowania osobistej wendetty poprzez "wywalenie z koła na zbity pysk" Bogdana Soli. Dzieje się tyle bulwersujących wydarzeń, że redakcja dziennika temat Koła Łowieckiego nr 9 "Lubeleskie Towarzystwo Myśliwskie", podejmowała wielokrotnie:

Jak ZO i KŁ Nr 9 w Lublinie lekceważą prawo
Pieniactwo po lubelsku
Polowania w KŁ nr 9 ciąg dalszy...
KŁ Nr 9 Lublin cd.


O kole, zwanym na Lubelszczyźnie „święta krowa nr x” mówi się obecnie prawie wyłącznie w kontekście nielegalnego odstrzelenia 3 dzików na polowaniu zbiorowym w lutym i sprawie Bogdana Soli,
więcej>>

Nowe zdjęcia w galeriach
więcej>>
24-12-05 13:47
Lewandowski M
24-12-05 15:12
Arton
24-12-05 17:01
dugas
Myśliwskie akcesoria
 Luneta Meostar R1 RD ...
 Zeiss 1,5-6x42
 Docter
 Amunicja do mosina?
 broń
 Sztucer na zbiorowe
 7x65, a 8x57
 M03
Komentarze czytelników
... do felietonów
22:08 bor195Ta dyskusja czy przed czy po wydaje mi sie bezprzedmiotowa poniewaz o przyjęciu do koła decyduje spełnienie obydwu spełnienie obydwu warunków - kolejność ich wykonania nie ma tu istotnego znaczenia. Jednocześnie ZK powinien w czasie podejmowania decyzji o przyjęciu zdecydować jaką kwotę powinno się wnieść na konto koła ( skąd kandydat ma to wiedzieć przed decyzją o przyjęciu). A jak decyzja będzie negatywna to co - trzeba zwrócić pieniądze . Po co ta cała kołomyjka - to jest chore. Tytuł:
Sprawdź czy jesteś członkiem swojego koła!!!
... do opowiadań
12:19 DonCzulem sie jakbym to ja byl tym dzikiem..., albo co najmniej kolega z jego watahy. Chocby dlatego szanujmy nasza zwierzyne.Tytuł:
Wigilijna opowieść ...
13:08 szlagstary gratuluje jeszcze nigdy nie czytalem czegos podobnego to co czulem w czasie czytania jest po prostu nie do opisania.Jeszcze raz gratuluje i zycze wiecej takich tekstow.Wesolych swiat DB Tytuł:
Wigilijna opowieść ...
więcej>>
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Dyskusje problemowe
   Zające, zające i ....je...
   Odwołanie sie od decyzj...
   Problem "zająca"
  Przepisy kulinarne
   Na wigilijnym stole
  Dzisiejsze wpisy na forum
  www.lowiecki.pl