Sobota
24.10.2009
nr 297 (1546 )
ISSN 1734-6827
ARCHIWUM
DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Humor
PORTAL
Naczelny
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce
   Sobótka
   Glinki
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
   Filatelistyka
   Falerystyka
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Aukcje
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
Mapa
Dyskusje problemowe

Brak wpisów w tym wydaniu
Strzelectwo
 Niewiarygodny rykos...
Myśliwskie akcesoria
 Montaż do CZ 527 FS
 tarnowskie góry
 Sklep Colt opnie
 lornetka..
 Kniejówka Dzik lis Sa...
 Ranking pocisków w ka...
 Meindl Borneo
 RWS EVO 9,3x62
 Sauvestre 9.3x62
 Subaru Forester
 Nissan terrano II 3,0...
 kolimator na bocka
 TIKKA T3-przedłużenie...
 CZ 550 czy CZ 555
Dzisiejsze wpisy na forum
www.lowiecki.pl
Ogłoszenia
Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
Wydawca i adres redakcji:
P&H Limited Sp. z o.o.
ul Meissnera 1
80-462 Gdańsk
NIP 585-00-00-791
Sąd Rejonowy w Gdańsku
Wydz. XVI Gospodarczy
KRS: 0000229167
Kap. zakł. 51 500PLN
tel: (058) 340-93-98
Redaktor naczelny:
Piotr Gawlicki
piotr.gawlicki@lowiecki.pl
Miejsce i data wydania:
Gdańsk, 24.10.2009
Numer wydania:
297 (1546 )
ISSN 1734-6827
Nowe zdjęcia w galeriach
więcej>>
25-01-09 21:03
sumada
10-08-09 09:55
doktor Pułkownik
06-07-09 07:48
Rajmund Raczyński
15-08-09 12:35
keram_j
17-08-09 23:24
keram_j
Psy myśliwskie
 ad.Mars
 Piąteczek:)
 24. Internationale ...
 Łajka R-E
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Wiedza i edukacja
   Wyczytane w fachowej ...
   Ocena prawidłowości o...
   Procedura odwołania c...
   koniec polowania indy...
   Jak zatrzymać zwierzy...
  Komentarze czytelników
  ... do felietonów
  12:51 Kazimierz SzumskiOczywiście majstersztyk w KŁ 63 "Dąbrowa". Łowczym jest leśniczy, jak zakabluje o przekroczeniu planu jako urzędnik LP, to musi potem odpowiadać za to jako łowczy KŁ. Uczcie się od prezessimusa zaradności życiowej. PozdrawiamTytuł:
  „Duża afera” o małe zające!
  14:22 Ryszardnieśmiało zauważam, że od 1 kwietnia 2005 roku czapli nie ma na liście zwierzyny, wiec nie ta kwalifikacjaTytuł:
  „Duża afera” o małe zające!
  18:49 RudiStanislawie Pawluk, Zwracam ci uwagę po raz kolejny, że komendant PSŁ nie zostal powolany z naruszeniem prawa. Wykazalem to wczesniej w tym temacie. To, że ci on "nie pasuje" to oczywiste.I międlisz ten temat do znudzenia, jak podoficer LWP.Tytuł:
  „Duża afera” o małe zające!
  22:37 Deer35Szanowni koledzy czy jeszcze do Was nie dotarło, że przestrzeganie prawa jest tylko prawem dla maluczkich.......i nie tylko w łowiectwie. Cytuję z uzasadnienia wyroku sądu powszechnego,,pokrzywdzony powinien przewidzieć potrzebę posiadania środków na prowadzenie procesu" Czy jeszcze coś trzeba tłumaczyć........... Tytuł:
  „Duża afera” o małe zające!
  ... do opowiadań
  12:40 Hubert CKoledzy Dziekuję za komentarze i przepraszam za zwłokę w odpisywaniu, nie miałem dostępu do neta. Także odpiszę teraz wszystkim po kolei :) ad Jersey: Bejbe wróciło całe i zdrowe i jeszcze poszło na piwo z koleżankami. ad Manek67: Każdy ma swoją wizję polowania, jedni polują dla trofeum, inni dla mięsa, jeszcze inni dla samego polowania, a jeszcze inni są myśliwymi po to, żeby napić się wódki z kolegami, albo jeździć do kochanki pod pretekstem wyjazdu na polowanie. Gdyby wszyscy mieli takie samo podejście byłoby nudno. Kolego, chyba trochę za bardzo się przejmujesz innymi ludźmi, z taką żółcią to najprędzej nabawisz się nerwicy natręctw, albo padniesz na zawał. Poza tym pisanie, że kalam czyjeś inicjały totalnie mnie nie znając jest dla mnie obraźliwe i żądam przeprosin. Napisałem przecież, że strzeliłem starego szydlarza - na stronie łowieckiej to chyba zrozumiałe, że wcześniej go rozpoznałem, ślepy by przecież rozpoznał. Poza tym, Kolego, 223rem to nie kaliber do strzelania lisów tylko ludzi!!! Z sarną tymbardziej sobie poradzi. A czy każdego rogacza trzeba rozstrzelać z 30-06, albo 7x65R?(mam oba). Dalej piszesz, że spotykasz coraz więcej myśliwych, którzy najpierw strzelają, a potem patrzą co zwierz ma na głowie, to źle, ale w moich stronach jest dokładnie odwrotnie. Tacy myśliwi co najpierw strzelali, a potem patrzyli czy to w ogóle rogacz, a dopiero później co zwierz ma na głowie, to najczęściej emerytowani półkownicy, nadleśniczowie i byli dyrektorzy PGRu, którzy teraz mają po 80 lat. I kto im wtedy podskoczył? Na szczęście teraz jest inaczej. Ale wracając do głównego powodu Twojego oburzenia - piszesz, że polując na płową najwięcej czasu poświęcasz podziwianiu piękna tego zwierza - i dobrze, cieszę się Twoim szczęściem, ale ktoś inny może to postrzegać jak mięsko i czuć już zapach pieczeni - i też dobrze, i oby mu smakowało :) ad łyska: Jeździłem tylko tam gdzie byłem zapisany, wszak rejony duże. ad ULMUS: Pewnie, że się nie gniewam ;) no.. z wyjątkiem tego "kalania inicjałów". ad podróżnik: nie ma co się przejmować takim Mankiem. Facet myśli, ze wszyscy powinni robić tak jak on uważa za słuszne. pozdrawiam wszystkich, DARZBÓR!!!Tytuł:
  Przejazdem...
  więcej>>
  Hyde Park Corner
   Do redakcji - dlaczeg...
   Kulwap konto wyrejest...
   Zbiorówka
   Spłoneła strzelnica
   Dziki
   Czeskie Łowy Z Sokoła...
   Gołota vs Adamek
   dzikie koty
   Odyniec czyli Byk
   Wieniec
   Język html
   Byczek czy łańka
   organizacja Huberta
   Gruba zwirzyna polna
   Kolega nie żyje : ((
   sadło z borsuka
  Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia12.10.2009 - 18.10.2009
  Moje polowanieŚroda 14.10.2009
  Kukurydza autor: ANDY
  Październik, lato wolno odchodzi, a my zaczynamy polowanie na bażanty w łowisku które leśnym jest, ale posiada tę zwierzynę. Bardzo to trudne polowanie. Wzniesienia są strome, poprzecinane potokami, zarośnięte, do tego na niektórych zboczach są zabudowania. Strzał w kierunku przeciwległej uboczy, czy za zbocze może się skończyć nieciekawie. Mimo tego sporą grupą szukamy kolorowych ptaków. W kieszeniach kurtki mam amunicję śrutową a w schowku na piersi parę brenek – na wszelki wypadek. Pogodny dzień przerywa burza (!), zaskakując w miejscu bez ukrycia. Doszczętnie moczy ubrania i niestety znajdującą się w kieszeniach amunicję. Będzie to miało niebagatelne znaczenie w tym co ma nadejść... przynajmniej dla mnie.
  więcej>>

  Redaktorzy piszą
  „Duża afera” o małe zające! autor: Stanisław Pawluk
  Spory o właściwą gospodarkę łowiecką prowadzoną przez PZŁ to jeden ze stałych punktów myśliwskich dyskusji. Jednym z elementów tej gospodarki jest realizacja planów łowiecko-hodowlanych. W jaki sposób realizują te plany niektóre koła łowieckie przypatrzmy się na podstawie konkretnych przykładów. Przy okazji zobaczymy także, jakie jest podejście Związku do przepisów prawa łowieckiego

  Przed około rokiem komendantem PSŁ w Lublinie został Stefan Kowalewski. Nie mając przygotowania do pełnienia tej funkcji oraz żadnego doświadczenia w pracy na tego typu stanowisku, gdyż całe życie zajmował się tankowaniem pojazdów samochodowych i styczności z pracą w aparacie władzy państwowej nie miał, stanowisko to otrzymał z klucza partyjnego, czyli od Polskiego Stronnictwa Ludowego. Taki stan w sposób naturalny wywołał krytyczne spojrzenie mediów. Komendant wziął się ostro do działań mających na celu wykazanie jakim to jest „dobrym szeryfem” skutecznie zwalczającym przestępstwa łowieckie. Idąc tropem naszych publikacji, a zwłaszcza tego artykułu, Stefan Kowalewski nie bez trudu uzyskał wykonania planów łowieckich dotyczących wszystkich obwodów znajdujących się na terenie województwa lubelskiego. Otrzymane dane wykazały spore ilości przekroczeń pozyskania zatwierdzonych planów rocznych. Poniżej wykaz zwierzyny bezprawnie pozyskanej w województwie lubelskim, w sztukach ze wskazaniem kwot należnych Skarbowi Państwa - za ostatnie 3 sezony łowieckie:

  więcej>>
  Przepisy kulinarne

  Brak wpisów w tym wydaniu