Piątek
25.06.2010
nr 176 (1790 )
ISSN 1734-6827
Hyde Park Corner
 Ochrona przyrody w LP...
 NADSZEDŁ CZAS NAUKI
 POGODA
 Ostre słowa Palikota
 Zobaczcie sami - czeg...
 Zgoda buduje
 "KNIEJA"w Komańczy
 Kradzieże, szkody, kł...
 strażnik łowiecki
 Wakacjie w Bieszczada...
 Lis z głową w butelce
 Prośba - awaryjnie
 Pogoda na dzika
 Myśliwi w ZO PZŁ w Sz...
 prawo do głosowania
 Kaczor musi przeprosi...
Myśliwskie akcesoria
 Kahless Helia S-pytan...
 biegówka - przystrzel...
 Meostar R1 3-12x56 - ...
 Aparat foto na podcze...
 Czy wykorzystujecie p...
 kalosze
 Luneta
 Tikka T3 Varmint jaka...
 Frontiera czy Terrano
 Chiruca-naprawa-Kraków
 Graff czy Tagart
 Który nóż?
 Pastorał - "jak wycis...
 Dalmierz
 .223 TIKKA T3 LITE vs...
 noże Tlima
 Jaki automat kulowy- ...
Nota redakcyjna
Autorzy wszystkich tekstów wpisywanych na strony www.lowiecki.pl i do dziennik.lowiecki.pl wyrażają przez fakt dokonania wpisu zgodę, na publikowanie tych tekstów w dzienniku Łowiecki, przy czym Redakcja zastrzega sobie prawo do skrótów i zmian w tekście. Większe zmiany w materiałach redakcyjnych, opowiadanich i dowcipach przekaże autorom do samodzielnego wykonania.

Dziennik Łowiecki można otrzymywać również w wersji drukowanej poprzez prenumeratę. Warunki prenumeraty do czasu zebrania odpowiedniej liczby prenumeratorów, żeby móc druk wykonywać w drukarni, są następujące:
 • wysyłka 5 razy w tygodniu w dni robocze - opłata 31.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka 1 raz w tygodniu w poniedziałek - opłata 23.00 zł. tygodniowo + VAT;
 • wysyłka co 4 tygodnie w poniedziałek - opłata 21.50 zł. tygodniowo + VAT.
  Nekrologi od osób fizycznych są bezpłatene. Nekrologi od kół łowieckich i innych osób prawnych podlegają opłacie w kwocie 98,36 zł. + VAT.
 • Prawo w pytaniach
  Pytanie:
  Jeden z kolegów otrzymał zezwolenie na odstrzał indywidualny, pojechał z drugim kolegą, który miał też odstrzał ale w jego zezwoleniu był dzik. Jest duże prawdopodobieństwo że odstrzału dokonał ten pierwszy, ponieważ w 5 rubryce gdzie jest sprawozdanie z polowania indywidualnego było coś wpisane a potem skreślone tak, że nie można tego odczytać. Podejrzenie jest, że kolega oprzytomniał i to skreślił. W zezwoleniu tego drugiego jest zgłoszony dzik, którego wziął na użytek własny. W książce wpisów są zgłoszeni o tej samej godzinie. Co z tym zrobić?
  Odpowiedź:
  Nie robić nic, tylko ewentualnie zapytać tego pierwszego, skąd to skreślenie, a jego wytłumaczenie, które będzie tłumaczył pomyłką przyjąć za dobrą monetę i tylko upomnieć, żeby w przyszłości pomyłkowe wpisy się nie zdarzały. Każde inne postępowanie wprowadzi niepotrzebny ferment, bo nie ma żadnej możliwości udowodnienia faktu, że dzika strzelił ten pierwszy, a nie ten drugi.
  więcej>>
  ARCHIWUM
  DZIENNIK
  Redaktorzy
     Felietony
     Reportaże
     Wywiady
     Sprawozdania
  Opowiadania
     Polowania
     Opowiadania
  Otwarta trybuna
  Humor
  PORTAL
  Naczelny
  Forum
     Problemy
     Hyde Park
     Akcesoria
     Strzelectwo
     Psy
     Kuchnia
  Prawo
     Pytania
     Ustawa
     Statut
  Strzelectwo
     Prawo
     Ciekawostki
     Szkolenie
     Zarządzenia PZŁ
     Przystrzelanie
     Strzelnice
     Konkurencje
     Wawrzyny
     Liga strzelecka
     Amunicja
     Optyka
     Arch. wyników
     Terminarze
  Polowania
     Król 2008
     Król 2007
     Król 2006
     Król 2005
     Król 2004
     Król 2003
  Imprezy
     Ciechanowiec '08
     Mirosławice '08
     Mirosławice '07
     Nowogard '07
     Sieraków W. '06
     Mirosławice '06
     Osie '06
     Sarnowice '05
     Wojcieszyce
     Sobótka
     Glinki
  Tradycja
     Zwyczaje
     Sygnały
     Mundur
     Cer. sztandar.
     Filatelistyka
     Falerystyka
  Ogłoszenia
     Broń
     Optyka
     Psy
  Aukcje
  Galeria
  Pogoda
  Księżyc
  Kulinaria
  Kynologia
  Szukaj
  Mapa
  Psy myśliwskie
   pytanie
   Zaginęła suczka GP ...
   MSBL Jgt
   Hej podkładacze!!!!
   Skąd się wzieły?
   Pies do polowania -...
   Ostrogi
  Nowe zdjęcia w galeriach
  więcej>>
  27-05-10 07:54
  BartOn
  20-04-10 22:31
  Basior 1
  31-05-10 23:17
  Urtica
  11-11-08 08:55
  Tata Stacha
  09-04-10 11:45
  ARGO-3006
  25-06-10 10:43
  Jot-51
  Wydawca i adres redakcji:
  P&H Limited Sp. z o.o.
  ul Meissnera 1
  80-462 Gdańsk
  NIP 585-00-00-791
  Sąd Rejonowy w Gdańsku
  Wydz. XVI Gospodarczy
  KRS: 0000229167
  Kap. zakł. 51 500PLN
  tel: (058) 340-93-98
  Redaktor naczelny:
  Piotr Gawlicki
  piotr.gawlicki@lowiecki.pl
  Miejsce i data wydania:
  Gdańsk, 25.06.2010
  Numer wydania:
  176 (1790 )
  ISSN 1734-6827
  Redaktorzy piszą
  Nie licz na rzetelność sądu łowieckiego, cz.IV autor: lorek
  Przed kolejną ósmą rozprawą wyznaczoną na 26 kwietnia 2010 godz. 16:00 obrona otrzymała wsparcie prezesa GSŁ Zygmunta Jabłońskiego, który wskazał OSŁ w Gdańsku, że stronie trzeba bezwarunkowo wydać kserokopie akt sprawy. Mimo tej rekomendacji, sekretariat OSŁ w Gdańsku kserokopii akt sprawy obronie nie wydał. Tym razem, zawiadomienia o terminie rozprawy przyszły do obwinianych w przewidzianym Regulaminem terminie i obwinieni z obrońcą zjawili się o czasie na rozprawie. Na sali okazało się, że znowu zmieniono sposób rozlokowania obecnych. Stoły jak ostatnio stały w kształt odwróconej litery U, ale tym razem sąd zasiadał na jednej z odnóg tej litery. Na szczycie przewodniczący posadził za to rzecznika dyscyplinarnego, krzeseł dla obwinianych na środku sali już nie było, z naprzeciw sądu, na drugiej odnodze litery U, zasiedli obwiniani razem ze swoim obrońcą. Ciekawe, czy zmienianie zasad zajmowania miejsc na sali rozpraw podczas każdej z rozpraw to przypadłość wszystkich sądów łowieckich, czy tylko właściwość OSŁ w Gdańsku.

  Po sprawdzeniu obecności i odczytaniu pełnomocnictwa dla z-cy rzecznika, który pierwszy raz pokazał się na rozprawie w zastępstwie ORD Wiesława Wysieckiego, o głos poprosił obrońca w sprawie formalnej. Po otrzymaniu głosu od przewodniczącego, poinformował, że składa wniosek o umorzenie postępowania i przekazał go na piśmie sądowi. Uzasadnieniem dla takiego wniosku było naruszenie przez komisję oceny trofeów lub jej przewodniczącego Andrzeja Jackiewicza, kierujących zawiadomienie o przewinieniu łowieckim do ORD, uchwały NRŁ nr 57/2005 dotyczącej 'Zasad postępowania przy ocenie prawidłowości odstrzału samców zwierzyny płowej'. We wniosku o umorzenie postępowania podniesione zostały następujące zarzuty:
  więcej>>
  Dzisiejsze wpisy na forum
  www.lowiecki.pl
  Przegląd artykułów z poprzedniego tygodnia14.06.2010 - 20.06.2010
  Redaktorzy pisząŚroda 16.06.2010
  VI Zawody Portalu, Osie 11-13.06.2010 r. autor: Bogusław Bauer
  VI Zawody portalu w strzelaniu myśliwskim odbyły się tym razem w systemie strzelań „Compact Storting”, a nie tradycyjnie w sześcioboju myśliwskim. Było to możliwe dzięki uprzejmości prezesa P.S.S.P. (Polskie Stowarzyszenie Strzelectwa Parkurowego), Jerzego Kamińskiego i kolegi Pawła Pokrzywki, którzy użyczyli na te zawody maszyn oraz zabezpieczyli dozór techniczny. Pięć lat temu w Wojcieszycach, na II Zawodach portalu strzelanie parcurowe było dodatkową atrakcją, a dzisiaj całe zawody odbyły się w tej atrakcyjnej formule. Wymienionym wyżej Kolegom serdecznie dziękujemy.
  więcej>>

  Moje polowaniePiątek 18.06.2010
  Dzik autor: ANDY
  Stara rozpadająca się ambona, pierwsza w obwodzie wykonana jako kryta i ocieplona stanęła na odwiecznym wekslu. Najwęższa w tym miejscu przesieka, która oddziela dwa kompleksy leśne zaprasza wręcz do szybkiego przeskoku tak aby skryć się w leśnej toni. Jednak jest taki czas, że i ta otwarta przestrzeń nafaszerowana smakołykami w rodzaju zboża czy ziemniaków wabi skutecznie i wyciąga z lasu nawet najbardziej ostrożne pojedynki, które nie mogą się im oprzeć. W cieniu drzew, rzadko na zupełnie odkrytym, bardzo ostrożnie i czułe na każdy podejrzany dźwięk, jednak starają się uszczknąć jakiś smakowity kąsek doprowadzając do irytacji właścicieli poletek a koło łowieckie o ból głowy spowodowany odszkodowaniami. Myśliwych wreszcie do ‘łowieckiej’ pasji, bowiem skuteczne pozyskanie takiego gagatka to kwintesencja łowiectwa – czyli - często bardzo, to zupełny przypadek pozyskania go, dostępny zarówno wytrawnemu nemrodowi jak i nowicjuszowi, a z reguły wymaga ogromnego doświadczenia i wielu nocy na drzewie czy ambonie. Mamy bowiem do czynienia z graczem nie lada, który parę lat swego żywota jednak przeżył, skutecznie lawirując pomiędzy czyhającymi na niego niebezpieczeństwami. Reakcje tych samotników często jednak zupełnie są nieprzewidywalne...

  więcej>>

  Ogłoszenia
  Brak nowych ogłoszeń w tym wydaniu
  Przepisy kulinarne
   próba generalna
  Wiedza i edukacja
   Jak wygotować..
   Ciekawy kozioł
   szydlarz?
   pomoc w ocenie wieku
   ROBAKI W RANIE
   Aktualne kryteria oce...
   Kolejna ocena wieku
  Dyskusje problemowe
   HERMETYZACJA-DOBRZE, CZ...
   POZWOLENIE NA BROŃ
  Komentarze czytelników
  ... do felietonów
  12:35 rarog 72Krytyka ta odnosi sie do sposobu postepowania Sadu wobec sadzonych? Glownie to jest powodem tej rozwleklej pisaniny. Moze i tak jest jezeli pisze o tym bezstronny dziennikarz Dziennika Lowiecki. Dziennikarz ten podaje w tekscie ze czlonkowie skladu orzekajacego czytaja portal lowiecki ktorego zalozycielem i administratorem jest obronca oskarzonych. Obronca ktory zostal potraktowany przez sklad sedziowski niesprawiedliwie .Tak jak niesprawiedliwie zostali potraktowani przez "obronce" wyrzuceni z forum za pisanie tresci niezgodnych z prywatna wola zalozyciela(bo nie regulaminem www.lowiecki). Kij ma dwa konce jak widac .Ciekawe tylko kto z kogo bral przyklad w etycznym i prawym postepowaniu wobec nieposlusznych. Pozdrawiam zainteresowanych i licze sie z tym ze kolejnym argumentem repesji wobec mnie moze byc czerwona kartka.DB.Tytuł:
  Nie licz na rzetelność sądu łowieckiego, cz.IV
  12:51 azil IIUważam że powinno w sprawie pana Wojciecha Grochowiecki, członka Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku powinno zostać napisane pismo do Prezesa Okręgowej Izby Radców Prawnych, lub odpowiedniego organu państwa o usunięcie Wojciecha Grochowiecki z gremium Radców prawnych z powodów złośliwego nierespektowania prawa obowiązującego w kraju(bez względu na szanse rozpatrzenia takiego pisma)Osobne pismo w tej sprawie do NRŁ. Następne pissmo skierować do NRŁ. Opisując zachowanie sekretarza OSŁ w Gdańsku Andrzeja Jackiewicz, Tak samo należałoby opisać postępowanie przewodniczącego OSŁ w Gdańsku Ryszarda Kopicki i skierować je do NRŁ.Jeżeli pan Ryszard Kopicki jest sędzią zawodowym, to należałoby skierować pismo do Ministerstwa Sprawiedliwości o podjęcie odpowiednich kroków w sprawie skandalicznego zachowania się tego pana domagając się rozpatrzenia tej sprawy pod kątem sprawdzenia tego, czy pan Ryszard Kopicki powinien pełnić w wymiarze sprawiedliwości funkcję sędziego i czy posiada walory którymi każdy pracownik wymiaru sprawiedliwości powinien dysponować i to nie od święta biorąc za przykład jego zachowanie w powyższej sprawie. Upublicznić te zachowania w prasie i TV jeżeli byłoby to możliwe. Zostawiając tych panów "w spokoju" działamy na swoją szkodę i na szkodę kraju w którym przecież żyjemy. Azil IITytuł:
  Nie licz na rzetelność sądu łowieckiego, cz.IV
  więcej>>
  Strzelectwo
   Cudowna czeska amun...
   Puchar Dian
   Patrycjusz
   Rzutek wybuchowy
   Zaproszenie na PUCH...
   dwuspustowy bok
   SZUKAM rusznikarza...
   *Renato Lamera SHOW...